Łóżka na wagę złota - inicjatywa franczyzobiorców McDonald's na rzecz rodzin w szpitalach

Obecność rodzica na oddziale w czasie hospitalizacji dziecka to nie tylko zadbanie o bliskość i poczucie bezpieczeństwa, ale również wsparcie procesu leczenia i powrotu do zdrowia. Wiedzą o tym franczyzobiorcy McDonald's Polska, dlatego połączyli siły i w tym roku podarowali ponad 250 łóżek dla rodziców szpitalom w 36 miastach.

Szpital jak dom?

Konieczność hospitalizacji dziecka to trudna sytuacja zarówno dla malucha, jak i jego opiekunów. Z jednej strony to choroba, z którą musimy się zmierzyć, z drugiej zaś – szpital i nowe warunki, które rzadko przypominają te domowe. Obce, nieprzytulne miejsce, brak prywatności i niepokój o dziecko sprawiają, że zabieramy ze sobą nie tylko ubrania i podstawowe artykuły higieniczne, ale wszystko, co mogłoby stworzyć namiastkę tego, co dziecko znało do tej pory i kojarzy z bezpieczeństwem - ulubiony kocyk, poduszkę, przytulankę. Zapominamy jednak o sobie. A to pobyt w szpitalu często powoduje, że doceniamy to, co w normalnej rzeczywistości jest czymś oczywistym – własny kubek, stół, łóżko…

Połączenie sił

Łóżka dla rodziców są bardzo istotne w szpitalnej rzeczywistości. Mama czy tata potrzebują godnych warunków do snu, aby nabrać sił przed kolejnym dniem wspólnej walki z chorobą dziecka.

- Chyba wszyscy z nas podzielają ten pogląd, że choroba dziecka – zwłaszcza gdy wiąże się z hospitalizacją – jest wyjątkowo trudnym czasem dla całej rodziny. To zmęczenie, stres i napięcie. Przekazujemy łóżka, które pomogą zapewnić bliskość, a więc coś najważniejszego z punktu widzenia dziecka oraz mamy i taty. Te łóżka pozwolą również zadbać o jakość snu rodziców – podkreśla Teresa Dróżdż, licencjobiorczyni McDonald’s Polska, która podarowała placówce w Brodnicy 10 łóżek dla rodziców.

Teresa Dróżdż, franczyzobiorczyni McDonald's, podarowała szpitalowi w Brodnicy 10 łóżek dla rodziców

Z tą świadomością franczyzobiorcy McDonald’s Polska postanowili połączyć siły i wesprzeć Program Fundacji Ronalda McDonalda "Łóżka dla rodziców". Dzięki wspólnemu działaniu tylko w tym roku sfinansują i osobiście podarują ponad 250 łóżek dla rodziców szpitalom dziecięcym i oddziałom pediatrycznym w 36 polskich miastach. Trafią one m.in. do województw: mazowieckiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, śląskiego czy wielkopolskiego.

Łóżka na wagę złota

Przekazywane łóżka dla rodziców to nie tylko miejsca do spania. Są wielofunkcyjne i wygodne. W ciągu dnia złożone pełnią funkcję fotela idealnego do wspólnego przytulania, czytania książeczek czy zabawy z dzieckiem. W nocy rozłożone zupełnie na płasko zapewniają odpoczynek rodzicowi. Na sali stają się bezpieczną przestrzenią, gdzie możemy, chociaż na chwilę zapomnieć, gdzie jesteśmy. Nie zajmują wiele miejsca, co pozwala na swobodne wykonywanie obowiązków pielęgniarkom i lekarzom.

Wygodne miejsce do spania sprawia, że opiekunowie nie tylko pozostają całą dobę blisko dziecka, ale robią to w komfortowych warunkach. Regeneracja rodziców przekłada się m.in. na ich samopoczucie - godne warunki sprawiają, że mają siłę, aby mierzyć się z codziennymi wyzwaniami. A tych nie brakuje, gdy dziecko choruje.

Obecność rodziców to przede wszystkim wsparcie psychiczne małych pacjentów. A komfort dzieci, poczucie bezpieczeństwa, przekładają się na cały proces leczenia i powrót do zdrowia. Dlatego myśląc o chorującym najmłodszym członku rodziny, musimy zatroszczyć się także o jego bliskich - są oni "lekiem", którego nic nie zastąpi.

materiał promocyjny

Złoty Sąsiad – pomaga na co dzień i w potrzebie

Szpitale czasami same proszą o łóżka i wsparcie Fundację Ronalda McDonalda, ale franczyzobiorcy McDonald’s również na własną rękę sprawdzają potrzeby szpitali w miejscowościach, w których prowadzą restauracje. Oprócz łóżek są to często prośby o wyposażenie szpitali w sprzęt medyczny czy AGD, np. czajnik, kuchenkę mikrofalową, a czasami – o pomoc w remoncie, malowaniu ścian. Wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, licencjobiorcy pomagają. Od lat wspierają też inne Programy Fundacji Ronalda McDonalda, np. zapraszają do miast, w których prowadzą restauracje, mobilny ambulans Fundacji. Na jego pokładzie realizowane są bezpłatne, przesiewowe badania USG dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat „NIE nowotworom u dzieci". Tylko w tym roku przebadanych zostanie łącznie ponad 6 tys. dzieci w 64 miastach, a to między innymi za sprawą zaangażowania 13 licencjobiorców marki. W ciągu 18 lat programu zostało przebadanych ponad 86 tys. dzieci w całej Polsce.

materiał promocyjny

Materiał promocyjny marki McDonald’s.