Zadbaj o higienę swojego maluszka w każdej sytuacji. Dzięki WaterWipes jest to możliwe!

Pojawienie się małego dziecka w rodzinie to eksplozja szczęścia i prawdziwa rewolucja. Jak zorganizować czas i przestrzeń, by zminimalizować poziom codziennego stresu? Chusteczki nawilżane rozwiążą wiele problemów. Sprawdzają się, gdy trzeba natychmiast reagować. To tajna broń w sytuacjach kryzysowych i agenci do zadań specjalnych. Ogarną każdy bałagan, dlatego zawsze warto mieć je pod ręką. Trzeba jednak pamiętać, by wybierać takie chusteczki, które są przyjazne skórze malucha. Tutaj wkraczają WaterWipes Textured Clean, które dzięki teksturowanej powierzchni usuwają trudne zabrudzenia, pozostając jednocześnie wyjątkowo delikatnymi dla skóry malucha.

Zapewne nie spotkamy mamy, która nie zdawałaby sobie sprawy z tego jak trudno obejść się bez nawilżanych chusteczek. To przyjaciele w doli i niedoli. Gdy się chwilę zastanowimy, okaże się, że powinny być elementem stałego ekwipunku niemowlaka, czy to w domu, czy też na spacerze. Wilgotne chusteczki po prostu radykalnie ułatwiają życie. Pomagają w codziennej, trwającej 24 godziny na dobę, trosce o malucha.

Delikatnie i czysto

Kiedy sięgamy po chusteczki nawilżane? Pierwsze skojarzenie to oczywiście ekspresowa zmiana pieluszki. Jak i kiedy przewijać dziecko, by zachować maksymalną higienę i uniknąć odparzeń? Wiadomo, że robi się to często – po karmieniu i za każdym razem, gdy pieluszka jest zabrudzona, czyli wiele razy dziennie. Do zmiany pieluszki potrzebna jest dobra chusteczka nawilżana. Musimy przecież pozbyć się zanieczyszczeń z delikatnej skóry dziecka. Potem krem, nowa pieluszka i mamy spokój na pewien czas.

Z odpowiednio dobranymi chusteczkami nawilżanymi na podorędziu szybko i sprawnie przewiniemy dziecko w praktycznie każdych warunkach. Także poza domem. Nie trzeba szukać łazienki i bieżącej wody, bo nie musimy dodatkowo zmywać skóry dziecka. Spacer, podróż samochodem bądź pociągiem, rodzinny wypad do restauracji czy specjalny pokaz kinowy dla rodziców z dziećmi? W każdej z tych sytuacji uda się szybko i sprawnie przewinąć malucha, jeśli mamy w zanadrzu chusteczki nawilżane.

99,9 proc. wody

Oczywiście wszystko, co ma kontakt ze skórą małego dziecka, musi być starannie wybrane. Chusteczki WetWipes® powstały przy użyciu minimalnej ilości składników, co sprawia, że są idealne dla delikatnej skóry maluchów. Chusteczki nawilżane WaterWipes® są wykonane z wiskozy i nasączone w 99,9% wodą z kroplą ekstraktu z owoców. Nawilżane chusteczki WaterWipes® nie posiadają sztucznych składników zapachowych. Mają jeszcze jedną ogromną zaletę – powstały przy użyciu składników pochodzenia roślinnego oraz niezawierających plastiku [1]. Nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego oraz zostały zarejestrowane przez The Vegan Society.

Jedzenie daje radość

Szczęśliwy maluch to szczęśliwy rodzic. Wiadomo jednak, że opiekunowie i dzieci "miewają sprzeczne interesy". Dziecko lubi się pobrudzić, a rodzice chcą, by ich maluchy były czyściutkie i zadbane. A przecież mali odkrywcy świata badają swoje otoczenie wszystkimi zmysłami. Chusteczki nawilżane potrafią więc uratować niejedną kryzysową sytuację w życiu opiekuna małego brzdąca. Kiedy jeszcze mogą się przydać?

Materiał promocyjny

Jedną z najbardziej brudzących czynności jest jedzenie. Mleko i kaszki zostawiają plamy na buzi dziecka. Usuniemy je, używając chusteczek nawilżanych WaterWipes® Textured Clean, które dzięki teksturowanej powierzchni idealnie nadadzą się do tego celu i usuną zabrudzenia. Z biegiem czasu rozszerzamy jadłospis malucha. Pojawiają się w nim czerwone buraki, fioletowe jagody i ogniście pomarańczowa marchewka. Spotkania z nowymi smakami to jednocześnie eksplozja radości, mnóstwo zabawy i… zabrudzeń. Dziecko je rączkami, zrzuca jedzenie na podłogę i rozsmarowuje je na blacie stolika. Sprawdza nie tylko smak, ale i konsystencję nowych potraw, które pojawiają się w jego menu. Bałagan po jedzeniu łatwo ogarniemy, gdy będziemy mieć przy sobie chusteczki nawilżane. Doskonale oczyszczą dziecięcą buzię i rączki, są także niezawodne do wytarcia stolika, zabrudzonych sztućców i ociekającego zupą gumowego śliniaczka.

Zaopatrzeni w odpowiednie chusteczki nawilżane opiekunowie ze spokojem zastosują się do porad specjalistów, by pozwolić dziecku na samodzielne jedzenie. Nawet jeśli ubrudzi w czasie posiłku siebie i wszystko, co znajduje się w promieniu metra od niego, wiele się nauczy oraz rozwinie swoje umiejętności sensoryczne. Nic nie zastąpi radości z samodzielnie zjedzonego posiłku. Skutki zamaszystego jedzenia można przecież z łatwością usunąć z pomocą chusteczek nawilżanych.

Żaden bałagan nam nie straszny

Kolejny obrazek z życia szczęśliwego malucha. Dziecko dotyka wszystkiego, co jest w zasięgu jego małych rączek, a potem wkłada ręce do buzi. Klocki, zabawki, pierwsze książeczki z obrazkami brudzą się więc w zawrotnym tempie. Jeśli chcemy zachować zasady higieny, można szybko przetrzeć dziecięcą buzię, dłonie i zabawki chusteczkami nawilżanymi. Chusteczki WaterWipes® zawierają przecież wodę oraz kroplę ekstraktu owocowego i wyciągu z orzechów mydlanych.

Jest dużo prawdy w tym, że brudne dziecko to szczęśliwe dziecko. Dziecko uczy się poprzez zabawę. Zabawa to praca dziecka. Dlatego tak ważne, żeby traktować ją z szacunkiem: nie przerywać niespodziewanie, nie narzucać własnych reguł, podążać za dzieckiem. Maluszki nie mają często dobrej koordynacji ruchów. Małe rączki nie są w stanie dobrze trzymać, więc normalne jest, że wszystko się przewraca, one się przewracają, brudzą się, brudzą innych, brudzą wszystko naokoło. Dla wielu rodziców widok bałaganu może być frustrujący, ale ważne, żeby zrozumieć, że to naturalna część rozwoju dziecka. I istotne jest, żeby nie skakać wokół niego, ochraniając je i przedmioty przed ubrudzeniem się. Miejmy na uwadze, żeby dziecko bawiło się w takich ubraniach, których nie będzie nam żal, a nie wystrojone jak na wesele. Żebyśmy my nie robili problemu kiedy ono samo wróci umorusane. Brud można łatwo zmyć i nie warto przerywać pracy dziecka. Zabawa dziecka ma być bez lęku, że coś się pobrudzi.

– komentuje Julia Izmałkowa, psycholog, badacz społeczny, strateg, w sieci bliżej znana jako Psychomama Julia.

Materiał promocyjny

Każdy nowy dzień dziecka i jego opiekunów pełen jest wyzwań. Bywają takie, które trudno przewidzieć. Trzeba więc przygotować się na każdą sytuację i skompletować niezbędny, podręczny ekwipunek. Pozwoli to na zminimalizowanie niepotrzebnego stresu. Z chusteczkami nawilżanymi WaterWipes® w zasięgu ręki śmiało stawimy czoła każdej niespodziance.

[1] Twierdzenie dotyczy wyłącznie samych chusteczek i nie uwzględnia całego cyklu życia produktu ani opakowania z tworzywa sztucznego. Chusteczki wykonano z regenerowanej celulozy (wiskozy) na bazie pulpy drzewnej.

Materiał promocyjny marki WaterWipes®.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.