Niezbędnik rodzica. Te rzeczy znacznie ułatwiają życie z małym dzieckiem

Bycie rodzicem to praca na cały etat pełna wyzwań każdego dnia. Bycie czujnym opiekunem, wychowywanie i dbanie o potrzeby dziecka może być nieźle wyczerpujące. Dlatego już od początku wspólnej drogi z maleństwem warto zadbać o gadżety i akcesoria, które ułatwią ten czas, a jednocześnie zapewnią komfort.


Karmienie, spacery, usypianie, pierwsze kroki i słowa to pełna uwaga poświęcona maluszkowi przez całą dobę. Do tego trzeba jeszcze pogodzić obowiązki zawodowe i domowe. Każda rodzic wie, że nie bywa to łatwe. Jednak z tymi rzeczami życie jest o wiele łatwiejsze.

Pojemna torba do wózka

Każdy opiekun na spacer pakuje się prawie jak na wyjazd za miasto. Pieluchy, mata do przewijania, nawilżane chusteczki, kremy, ubranko na przebranie, bidon, termos, butelka z wodą dla rodzica, przekąska, zabaweczka… Co jeszcze może się przydać? Dlatego torba opiekuna powinna być duża i poręczna, pojemna jak szafa, a jednocześnie wygodna i stylowa! Powinna pomieścić wszystko to, bez czego dziecko nie obejdzie się poza domem, a z maluchem organizacja to podstawa. Z mnóstwem przegródek i kieszonek, dzięki którym bez problemu uda się szybko znaleźć niezbędną w danym momencie rzecz. Z takim modelem odnalezienie smoczka czy książeczki do zabawy zajmie tylko chwilę.

Możliwość umocowania torby do wózka to kolejny ważny aspekt. Bardzo praktyczne okazują się dodatkowe gumki, gdzie można schować np. butelkę z mlekiem czy termos. Takie zabezpieczenie stanowi dodatkową gwarancję, że nic się nie wyleje. Taka torba powinna również pełnić funkcję uniwersalną i przydać się, gdy wyjeżdżamy w podróż wakacyjną lub tylko na miasto na spotkanie z koleżanką na kawę.

Nawilżane chusteczki

Prawdopodobnie nie znajdziemy mamy, która ich nie zna i nie używa. To totalnie niezastąpiona rzecz od narodzin dziecka. Brudna buzia czy rączki? Z nimi to nie problem. Mają sporo zastosowań, choć głównie przydają się do oczyszczenia skóry najmłodszych, ale również pozwalają dorosłym na zachowanie higieny i pielęgnację poza domem. Jeśli nie ma dostępu do bieżącej wody czy możliwości wzięcia szybkiej kąpieli, ratunkiem mogą okazać się właśnie chusteczki nawilżane.

Materiał promocyjny

Dla maluchów do 6 miesiąca życia warto wybrać chusteczki WaterWipes® Original z prostym składem. Nasączone są w 99,9% wodą oraz kroplą ekstraktu owocowego. Skóra noworodka jest o wiele cieńsza i delikatniejsza niż u dorosłego człowieka. Z tego powodu, pielęgnacja i produkty do niej użyte powinny zostać dobrze przemyślane. Chusteczki te są czystsze niż bawełniany wacik nasączony wodą zarówno tą prosto z kranu, jak i przegotowaną. Z czego to wynika? Podczas procesu produkcji, woda używana we wszystkich wariantach chusteczek przechodzi przez siedmioetapowy proces filtracji, dzięki czemu chusteczki są czystsze i usuwają zanieczyszczenia ze skóry.

Dla skóry dzieci od 6 miesiąca odpowiednie będą chusteczki WaterWipes® Textured Clean. Sprawdzą się przy wyjściu na lody, do parku zabaw czy na rodzinny piknik nad jeziorem. Na początku roku szkolnego staną się uzupełnieniem szkolnej wyprawki. Zwierają 99,9% wody, oraz kroplę ekstraktu owocowego i wyciągu z orzechów mydlanych – naturalnego środka czyszczącego o silnym działaniu. Specjalna tekstura WaterWipes® Textured Clean umożliwia lepsze usunięcie trudniejszych zabrudzeń. Jak wszystkie produkty WaterWipes®, chusteczki zostały wykonane z wiskozy [1].

Daje to rodzicom komfort i swobodę podczas wszelkich aktywności z maluchem, takich jak posiłek. Może on łatwo przerodzić się w dobrą zabawę, gdy rodzice będą posiadali w pobliżu chusteczki WaterWipes®. Na placu zabaw czy podczas spaceru nie trzeba się więcej martwić brudnymi rączkami, czy buźką malucha. Nawilżane chusteczki z łatwością sobie z tym poradzą. Opakowanie WaterWipes® jest na tyle wygodne i kompaktowe, że bez problemu zmieści się w każdej torebce czy plecaku.

Wyposażenie rodzica bez paczki mokrych chusteczek? To niemożliwe!

Materiał promocyjny

Laktator

Kolejnym niezbędnym akcesorium, w które powinna zaopatrzyć się mama, jest laktator. Gdy mama zdecyduje się na karmienie piersią, prędzej czy później jest to sprzęt ułatwiający życie, jeśli chce zyskać trochę czasu dla siebie i wyjść bez maluszka czy też wraca do obowiązków zawodowych. Dzięki niemu może ona komfortowo odciągnąć pokarm, by go zamrozić czy zostawić tacie, niani bądź bliskim, aby mogli nakarmić dziecko podczas jej nieobecności.

Chusta/nosidło ergonomiczne

To coś dla rodzica i dziecka. Bliski kontakt dziecka z ciałem opiekuna, szczególnie w pierwszych miesiącach, odgrywa kluczową rolę w prawidłowym rozwoju maluszka. Dziecko w chuście czy nosidle czuje się bezpiecznie, a opiekun wreszcie ma wolne ręce! Korzystanie z tego typu rozwiązań do noszenia pomaga zadbać o kręgosłupy rodziców i zwiększa komfort poruszania się z dzieckiem. Tatusiowie też chętnie korzystają tego sposobu noszenia dziecka. Przy wyborze chusty bądź nosidła warto udać się osobiście do sklepu, gdzie obsługa nauczy i pokaże, chociażby, jak prawidłowo dociągnąć i wiązać chustę. Bez względu, na co się zdecydujemy każde z rozwiązań najlepiej przetestować na żywo.

Na rynku jest wiele akcesoriów dla rodziców, które od pierwszych dni z noworodkiem wspomogą zmierzyć się z nową rzeczywistością. Firmy takie jak WaterWipes® oferują rodzicom rozwiązania, dbając jednocześnie o wrażliwą skórę maluchów. Warto zapoznać się z ofertą i korzystać z tych nowoczesnych rozwiązań, aby opieka nad dzieckiem była przyjemnością, a rodzic mógł umilić sobie czas w tym jakże wymagającym już okresie.

[1] Twierdzenie dotyczy wyłącznie samych chusteczek i nie uwzględnia całego cyklu życia produktu ani opakowania z tworzywa sztucznego. Chusteczki wykonano z regenerowanej celulozy (wiskozy) na bazie pulpy drzewnej.

Materiał promocyjny marki WaterWipes®.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.