Twoje dziecko odetchnie pełną piersią. Substancje zaczerpnięte z natury podniosą komfort życia

Spokojny, równomierny oddech śpiącego dziecka działa na jego opiekunów jak balsam. Przedszkolak, który przesypia bez przerwy całą noc, budzi się rano pełen energii do zabawy i nauki. Gdy jednak zdarzy się, że sen zostanie zakłócony np. przez niedrożny nos, trzeba pospieszyć z pomocą. Zastosowanie się do kilku prostych reguł podniesie komfort oddychania. Odpowiedni sposób życia, aktywność fizyczną oraz zrównoważoną dietę można wspomóc suplementami.

Jak powinno oddychać dziecko? Zdrowy oddech to oddech przez nos. Usta muszą być zamknięte. Daje to gwarancję, że do płuc trafia powietrze odpowiednio ogrzane, nawilżone i oczyszczone. Organizm jest dzięki temu dotleniony, a organy wewnętrzne oraz układ nerwowy pracują harmonijnie.

Zdrowy styl życia od najmłodszych lat

Gdy nos jest niedrożny, wtedy dziecko czerpie powietrze, oddychając przez usta. To niestety otwarta brama, przez którą dostają się zanieczyszczenia. Oddychanie przez usta sprawia, że dziecko jest zmęczone, kiepsko dotlenione i  niespokojnie śpi. Co zrobić, by zapewnić dziecku komfort oddychania?

Zdrowy styl życia, do którego maluch przyzwyczaja się od najmłodszych lat, to inwestycja w jego przyszłość. Dobre nawyki sprawią, że dziecko będzie pogodne, spokojne i radosne, pełne sił do zabawy i nauki. Na zmianę zawsze jest czas, bo – jak twierdzą psychologowie – wdrożenie nowego nawyku trwa od 20 do 70 dni. Od czego zacząć? Od wyznaczenia stałych godzin przeznaczonych na sen, posiłki i zabawę. Ogromne znaczenie ma ruch na świeżym powietrzu. Starajmy się ograniczać czas, który dzieci spędzają w domu, jeśli pogoda sprzyja zabawom na zewnątrz. Nie bójmy się również, nawet w chłodne dni, wietrzenia pomieszczeń, w których śpią dzieci.

Bardzo ważna jest profilaktyka. Czasem trudno skłonić dzieci, by jadły warzywa i owoce. Dieta małego człowieka bywa wybiórcza i miewa on swoje nawyki żywieniowe. Często nie lubi czegoś, bo z góry wie, że to niesmaczne. Można wspomóc się suplementami dla dzieci, takimi jak np. Pelafen Kid 3+ Zatoki i Nos. To preparat, który powstał na bazie składników pochodzenia roślinnego, w tym dziewanny, tymianku, bzu czarnego, werbeny i olejku eukaliptusowego. Jego działanie wzmacniają cynk i witamina C. Może stanowić uzupełnienie codziennych posiłków w składniki, które wspomagają naturalne oczyszczanie dróg oddechowych oraz zapewniają komfort oddychania.  

Firma Phytopharm Klęka S.A., która produkuje Pelafen Kid 3+ Zatoki i Nos, działa na rynku od 1949 roku i zaczynała od uprawy i sprzedaż surowców zielarskich.

fot. shutterstock

Siła tkwi w naturze

Ekstrakt z czarnego bzu pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji immunologicznych organizmu.

Tymianek, werbena i dziewanna, użyte w Pelafenie pomagają odetchnąć pełną piersią, jeśli pojawiają się pierwsze oznaki niedrożności nosa.

Rześki zapach olejku eukaliptusowego kojarzy się ze świeżym, czystym powietrzem. On również wchodzi w skład suplementu diety Pelafen. Z kolei witamina C oraz cynk wspomagają prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego. Najwięcej witaminy C, której organizm człowieka nie potrafi sam syntetyzować, znajduje się w papryce, warzywach kapustnych czy natce pietruszki. Bywa jednak, że dzieci akurat tego jeść nie chcą. Z kolei bogate w cynk są przede wszystkim m.in. mięso, jajka, ryby.

Zdrowy maluch, chętnie będzie się bawił i uczył. Zmęczony po pełnym wrażeń dniu spokojne zaśnie. O jego dobrostan zadbamy, zapewniając mu taki sposób życia, dzięki któremu będzie oddychał pełną piersią.

Materiał promocyjny marki Pelafen.