Zamień mycie w zabawę. Sposoby na udaną kąpiel malucha

Kąpiel to w waszym grafiku kolejna czynność do odhaczenia? Nie musi tak być! Spraw, aby dziecko nie mogło się doczekać kąpieli, a w wannie nie tylko doskonale się bawiło, ale i dokładnie umyło. Poznaj nasze propozycje, które sprawią, że kąpiel będzie przyjemnością - i dla malucha, i dla ciebie.

Niezwykłe mycie

Woda i mydło w kostce? To może być za mało, aby uatrakcyjnić kąpiel. Jednak niewiele trzeba, aby to zmienić. Wystarczy "zwykła" piana, aby mycie stało się przygodą. W końcu pod pianą można ukryć różne rzeczy lub zrobić z niej czapkę albo brodę. Do wody można dodać także musujące tabletki lub kule, czy wlać specjalny płyn, który zmieni jej kolor. Wspaniale sprawdzą się również  pisaki do kąpieli, którymi można ozdobić wannę i pokolorować pianę. Później wystarczy już tylko puścić wodze fantazji, a różowa  piana może stać się np. lodami lub ciastkami z malinami sprzedawanymi w "wannowej" kawiarence przez mamę.

Sięgając po tego typu gadżety do kąpieli, pamiętaj, aby wybierać te przeznaczone dla odpowiedniego wieku dziecka. Zwróć uwagę na to, czy na jego ciele  nie pojawiają się zmiany świadczące o reakcji alergicznej. Towarzysz także maluchowi w kąpieli - niech sam np. nie dolewa kolorowego płynu.

Pływający przyjaciele

Jak zabawa to… zabawki! Chociaż do kąpieli możemy zabrać i te "zwykłe", jednak  zabawki przeznaczone do zabawy w wodzie sprawią więcej radości. Nie będzie trzeba ich ciągle szukać i wyławiać, będą unosiły się na powierzchni wody i towarzyszyły podczas mycia. Zestaw LEGO DUPLO "Pływająca wyspa ze zwierzątkami" uprzyjemni niejedną kąpiel - wesołe postaci ulubionych zwierzątek  mogą stać się bohaterami wymyślanych przez nas scenek i fascynujących przygód, a na wyspie może dziać się naprawdę dużo! Klocki LEGO DUPLO są większe od standardowych klocków, dzięki czemu idealnie pasują do nieporadnych jeszcze rączek najmłodszych, mają charakterystyczną grafikę i piękne kolory, a ponadto pozwalają na wiele różnych opcji budowy - można wykorzystać planszę ze wskazówkami albo stworzyć własne, kreatywne zwierzątka wedle swego pomysłu. Unoszące się na wodzie elementy stają się doskonałymi kompanami w radosnej zabawie i dostarczają maluszkowi mnóstwo radości. Łączą się także z innymi zestawami kąpielowymi LEGO DUPLO, co daje jeszcze więcej możliwości zabawy. A co ważne dla dorosłych, zabawki można otworzyć, umyć i osuszyć. Są więc nie tylko fajne, ale i - co najważniejsze - bezpieczne.

materiał promocyjny

Ulubione akcesoria

Co jeszcze może uprzyjemnić kąpiel? Gadżety, które są nie tylko praktyczne, ale i… fajne! Ładne kolory, nadruki z ulubionymi bohaterami, ciekawe faktury. Chociaż nie wpłynie to na ich funkcje, będzie przyjemniej się z nich korzystało. Są to np. antypoślizgowe wkładki o ciekawym kształcie, myjki z nadrukiem postaci z bajek, bajecznie kolorowe czepki. Niby niewiele, a mogą sprawić, że kąpiel nie będzie jedynie siedzeniem w wannie i zwykłym szorowaniem.

Wanna? To wcale nie wanna!

Skoro już mowa o wannie. Ona także nie musi nią być. Puśćcie wodze fantazji i bawcie się tak, jak wam podpowiada wyobraźnia. Może maluch włoży strój kąpielowy i czepek, a wanna stanie się basenem? Albo stworzycie, przy pomocy piany lub gąbek,  własne państwo wyspiarskie? Możecie ukryć też różne przedmioty np. pod pieluchą tetrową ułożoną na dnie – wówczas wanna stanie się miejscem archeologicznych wykopalisk lub wyspą skarbów.

Wiadomo, że są dni, kiedy nie mamy czasu czy nastroju, a mycie musi być jedynie myciem. Ale gdy tylko możemy sobie na to pozwolić, sprawmy, aby kąpiel była wyjątkową przygodą i czystą radością. Nie trzeba wiele, aby tak się stało!

Więcej o: