Najlepsze zabawki do kąpieli? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupów

Najmłodsi uwielbiają zabawki do kąpieli, gdyż sprawiają, że zwykłe wieczorne szorowanie zmienia się w fantastyczną przygodę i radosną zabawę. Na sklepowych półkach nie brakuje kąpielowych gadżetów, ale ogrom oferty powoduje, że czasami nie wiemy, co wybrać. O czym warto pamiętać, kupując zabawki do kąpieli dla maluchów?

Przygoda w wannie

Zabawki do kąpieli pomogą zamienić codzienne mycie w niecodzienną przygodę. Te same gadżety mogą być wykorzystywane na wiele sposobów, więc szukając akcesoriów kąpielowych, nie stawiajmy na ilość, tylko na jakość i funkcjonalność – wybierzmy te, które dają mnóstwo różnych możliwości zabawy i pozwalają puścić wodze fantazji. W końcu zabawki do kąpieli to nie tylko gumowe kaczuszki czy kolorowe mazaki, ale i klocki, rurki, wiaderka. Rodzice często wpadają w pułapkę dorosłości i widzą w rzeczach jedynie to, czym one naprawdę są. Szukają skomplikowanych zabawek, gdyż te proste wydają się im zbyt nudne, zapominając, że dzieci znajdą mnóstwo zastosowań i dla "zwykłego" kubeczka.

Zadbaj o rozwój, pokonaj "strachy"

Zabawki do kąpieli to nie tylko rozrywka, ale i nauka: wpływają na koordynację wzrokowo-ruchową, uczą koncentracji, pomagają rozwijać małą motorykę i zdolności poznawcze. To także narzędzia, które pomogą pokonać dziecku lęki związane z kąpielą. Wybierając gadżety kąpielowe, sięgnij po te, które ułatwią rozwiązanie problemu i sprawią, że wieczorne mycie będzie kolejną porcją radosnej zabawy.

Pływająca czerwona panda z zestawu LEGO DUPLO zapewni mnóstwo frajdy i maluchom, i ich rodzicom. Najpierw pozwól dziecku zbudować urocze zwierzątko. Czy wiesz, że łącząc ze sobą odpowiednie klocki, doskonali ono swoje zdolności manualne i uczy się logicznego myślenia? Klocki możesz także wykorzystać, by rozwiązać trudne sytuacje. Nalej wody do  żółtego wiaderka i polewaj małym strumieniem najpierw pandę, a później dziecko. Jeśli maluch nie lubi mycia głowy, poproś go, by wcielił się w rolę pandy i powiedział, co chciałby zmienić. Może woli sam nabrać wody do kubeczka i wyobrażając sobie, że to wielka fontanna albo morska fala, umyć się? Pozwól mu, a dzięki temu nauczy się samodzielności i wzrośnie jego pewność siebie. Zestaw ten łączy się także z innymi z serii do kąpieli LEGO DUPLO – maluch zyskuje kąpielowych przyjaciół, z którymi zabawa może być jeszcze bardziej emocjonująca i kreatywna.

materiał promocyjny

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Wybierając zabawki dla najmłodszych – niezależnie od tego, czy szukamy tych "zwykłych", czy do kąpieli – przede wszystkim musimy pamiętać o bezpieczeństwie. Nawet najpiękniejsze, dające mnóstwo możliwości zabawy gadżety powinniśmy odłożyć na półkę, jeśli coś w ich wykonaniu budzi nasze wątpliwości.

Najlepsza zabawa to bezpieczna zabawa, więc akcesoria dla dzieci muszą posiadać niezbędne certyfikaty i atesty, a my rodzice powinniśmy mieć zaufanie do producenta. Dlatego sięganie po zabawki, które nie mają opakowania, sprzedawane są "luzem", czy w zastępczym pudełku nie jest dobrym pomysłem.

Kolejna sprawa to jakość produktu. Zabawki dla najmłodszych powinny być wykonane z trwałych i bezpiecznych materiałów. Tu nie może być mowy o odpadających elementach, ostrych krawędziach czy toksycznych farbach. . Nie możemy pozwolić na to, by były wątpliwej jakości. Dlatego klocki LEGO DUPLO są zawsze dobrym i sprawdzonym wyborem, gdyż posiadają wszystkie atesty bezpieczeństwa i jakości.

Nie zapomnij o higienie

Akcesoria do kąpieli są urocze i dają mnóstwo frajdy, ale mogą być jednak niebezpieczne. I nie chodzi tu jedynie o jakość wykonania. W zabawkach gromadzi się woda, dlatego należy je dokładnie osuszać po kąpieli. Nie zawsze jednak jest to możliwe, a pod wpływem wilgoci w zabawce zalega się pleśń. Dlatego najlepiej wybierać zabawki do kąpieli, które można dokładnie wyczyścić. Takie są zestawy do kąpieli LEGO DUPLO – elementy można otworzyć, umyć po kąpieli i osuszyć. Stojąc na półeczce w łazience, będą czekały na kolejną (bezpieczną!) przygodę w wannie.

Więcej o: