Oswajają z wodą, dają mnóstwo frajdy i wspomagają rozwój psychomotoryczny. Te zabawki do kąpieli ucieszą każdego malucha i rodzica

Kąpiel nie musi być jedynie jednym z wielu codziennych zadań do wykonania na koniec dnia, gdy dziecko jest śpiące i marudne, a mama zmęczona. To powinien być wspólny, rodzinny i radosny czas, podczas którego maluch można doskonale się bawić, a przy okazji i sporo nauczyć. Aby kąpiel była przyjemnością, warto sięgnąć po sprawdzone zabawki, które ucieszą dziecko i sprawią, że rodzice będą spokojni o to, czym i w jaki sposób ich pociecha się bawi.

Kąpiel może być wspaniałą przygodą

Wielu z nas, dorosłych, uwielbia relaksujące i pełne piany "seanse w wannie" z musującymi kulami, aromatycznymi olejkami i ciekawą książką. Dziecięca kąpiel także może stać się przyjemnym rytuałem, którego maluch będzie z niecierpliwością wyczekiwał. To w końcu nie tylko mycie ciała, ale i wspaniała, wspomagająca rozwój zabawa.

Aby tak się stało, nie wystarczy sama woda. Warto zaopatrzyć się w gadżety, które uprzyjemnią maluchowi kąpiel. Tych na sklepowych półkach nie brakuje - mazaki do wanny, gumowe kaczuszki, piszczące książeczki, elastyczne puzzle… Wybór jest ogromny, jednak zabawka zabawce nierówna. Wybierając kąpielowe akcesoria dla maluchów, zwróćmy uwagę na materiał, z jakiego są wykonane oraz na to, czy zabawkę będziemy mogli wyczyścić. Te z "supermarketowego kosza", bez opakowania, nie zawsze będą najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Zamiast na ilość, postaw na jakość. Odpowiednie  zabawki nie tylko uprzyjemnią dziecku wieczorne mycie, ale i będą rozwiązaniem wielu kąpielowych sytuacji.

Co powiesz na odgrywanie scenek?

Twoje dziecko nie lubi polewania głowy? Odgrywanie scenek to coś, co powinno uprzyjemnić mycie włosów. W zestawie LEGO DUPLO Zabawa w kąpieli: pływający pociąg ze zwierzątkami znajdziemy nie tylko urocze postacie, ale i przydatne akcesoria. Chmurka - deszczownica, z której leci woda, wiaderko oraz mini - figurki zwierzątek będą naszymi pomocnikami. Ty możesz polewać kaczuszkę, hipopotama lub misia, rozmawiając z nimi i dopytując, czy wolą być polewane wodą z wiaderka, czy kropelkami z chmurki. A może twoje dziecko wcieli się w ulubione zwierzątko? Niech głosem kaczuszki mówi, dlaczego nie lubi mycia włosów, co by mu najbardziej pomogło, czy wolałoby polewać głowę na leżąco, a może mniejszym strumieniem?

Odgrywanie scenek to świetna zabawa, doskonaląca umiejętności emocjonalne i społeczne - może pomóc dorosłemu zrozumieć potrzeby dziecka, gdyż maluchowi  łatwiej o nich opowiedzieć, gdy przemawia głosem zabawki, a nie swoim. W podobny sposób możecie wyjaśnić inne problemy i lęki, z którym twoje dziecko się boryka na codzień.

To nie "tylko zabawa"

Nie od dziś wiadomo, że zabawa jest dla malucha najlepszą formą nauki. Przelewanie wody z kubeczka do kubeczka to ćwiczenie koordynacji ręka - oko. Podczas zwykłego łączenia i rozłączania ze sobą klocków dziecko ćwiczy motorykę małą i precyzję ruchów rączek, co później przyda mu się przy samodzielnym jedzeniu, rysowaniu czy wiązaniu sznurówek. Te wszystkie pozornie zwyczajne czynności są nie bez znaczenia dla rozwoju dziecka - zarówno fizycznego, psychicznego, jak i emocjonalnego. Wpływają także na rozwój mowy, gdyż maluch podczas zabawy próbuje mówić, to co robi i tym samym wymawia nowe słowa, oraz na inne umiejętności, takie jak zdolność planowania, logicznego myślenia przyczynowo - skutkowego czy wyciągania wniosków. Radosna zabawa także rozwija kreatywność. W dziecięcej wyobraźni czerwony klocek może być łódką na morzu, domkiem, kwiatem na łące albo księżniczką. Mama lub tata także mogą dołączyć do kreatywnej zabawy i być częścią dziecięcego świata. Wówczas wieczorna kąpiel stanie się wspaniale spędzonym czasem, w którym jest miejsce na radosne pluskanie w wodzie, wszechstronnie rozwijającą zabawę oraz nawiązywanie głębszej więzi.

materiał promocyjny

Szczęśliwe dziecko i zadowolony rodzic

Obserwując dziecko, będziemy pod wrażeniem, ile nieoczywistych pomysłów jest w jego głowie. Dorośli widzą w rzeczach to, czym są w rzeczywistości, ale dla maluchów mogą być wszystkim, cokolwiek tylko sobie wyobrażą w swej nieskończonej wyobraźni. Wystarczy wręczyć dziecku zabawki i…  pozwolić, aby zadziała się magia. Jednak, aby tak się stało, musimy mu zapewnić odpowiednie i sprawdzone zabawki, gdyż dobra i radosna zabawa to bezpieczna zabawa.

LEGO DUPLO to klocki, które rodzice doskonale znają i którym od lat ufają. Dając swemu maluszkowi zestaw z serii zabawek do kąpieli, możemy mieć pewność, że wszystkie elementy są wykonane z materiałów najlepszej jakości i przeszły najbardziej restrykcyjne testy bezpieczeństwa. Co więcej, klocki można łatwo umyć, a potem dokładnie wyczyścić i osuszyć. W ten sposób kąpiel stanie się prawdziwą przyjemnością i frajdą - i dla dziecka, i dla rodzica.

Więcej o: