Co podarować dziecku na Gwiazdkę? 5 pomysłów na najlepsze prezenty dla najmłodszych

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy jako rodzice spełniamy marzenia naszych dzieci. Wybierając prezenty dla najmłodszych, powinniśmy zastanowić się nie tylko nad tym, jakie zabawki wywołają uśmiech na ich twarzach, ale także czy zapewnią im wszechstronny rozwój. Oto pięć pomysłów na najlepsze prezenty dla maluchów, które na pewno szybko im się nie znudzą.

Pierwsze lata życia dziecka są kluczowe w jego rozwoju. To właśnie w tym okresie rodzice powinni położyć największy nacisk na rozbudzenie kreatywności malucha oraz wykształcenie podstawowych umiejętności społeczno-emocjonalnych, motorycznych, poznawczych i zdolności twórczych. Dobranie odpowiednich zabawek i towarzyszenie maluszkowi podczas zabawy nimi może przynieść korzyści całej rodzinie i zaprocentować, jeśli chodzi o przyszłość dziecka. Święta Bożego Narodzenia są więc doskonałą okazją na to, aby podarować mu zabawkę, która posłuży przez lata oraz będzie wspierać jego rozwój i zainteresowania. Poniżej przedstawiamy pięć pomysłów na gwiazdkowe prezenty dla najmłodszych, który uczą, bawią i nigdy się nie nudzą.

Egzotyczne zwierzątka

Nie ma dziecka, które nie interesowałoby się zwierzętami. Zestaw LEGO® DUPLO® "Dzikie zwierzęta Ameryki Południowej" przeniesie twoją pociechę w naturalne środowisko małpek, krokodyli, leniwców, jaguarów, tukanów i alpak. Maluch pozna także egzotyczny świat dzięki trójwymiarowej i rozkładanej planszy imitującej dżunglę wraz z całą jej kolorową roślinnością. Wspólna zabawa może być pretekstem do nauki na temat poszczególnych gatunków zwierząt – jak się nazywają, jakie dźwięki wydają, co jedzą i gdzie mieszkają. Ponadto bogate kolory i realistyczne detale będą stymulować kreatywność twej pociechy i rozbudzać jej wyobraźnię. Zestaw dedykowany jest dzieciom od drugiego roku życia, ale gwarantuje dobrą zabawę także dorosłym. Zresztą, przekonacie się o tym sami.

LEGO DUPLO, materiał promocyjnyLEGO DUPLO, materiał promocyjny 

Wielki plac budowy

Kolejną pozycją z oferty LEGO DUPLO wartą rozważenia jest zestaw "Żuraw wieżowy i budowa". Wśród jego elementów znajduje się mnóstwo pojazdów, postaci i zadań do wykonania na kipiącym życiu placu budowy. Warto postawić na niego w przypadku dzieci od 2-go roku życia. Doskonale wykorzystają potencjał tego świata do budowania, wymyślania i rozwijania pełnych przygód historii. Zabawcie się w budowniczych razem z nimi. Niech każdy z was odegra w tym świecie konkretną rolę. Macie aż pięć postaci do wyboru: pracowniczkę-malarkę, operatorkę dźwigu, dwóch robotników i sprzedawcę hot dogów. Podzielcie się zadaniami i tym samym nauczcie swojego malucha pracy w grupie. Jedna osoba może wozić materiały do budowy, inna tworzyć konstrukcje, a jeszcze kolejna sprzątać gruz na ulicy. Nie zapomnijcie o obsłudze buldożera, wywrotki, koparki i dźwigu. Kiedy zgłodniejecie, możecie się udać do budki z hot-dogami. Wspaniale i twórczo spędzony wspólnie czas gwarantowany!

Życie rodzinne w domku

Dzieci uwielbiają zabawę w dorosłych i to dzięki niej uczą się schematów różnych zachowań oraz poznają rytm dnia. Domek, w którym będą mogły gotować, karmić mini-figurki, kłaść je spać czy budować między nimi relacje i wymyślać dialogi, da im ważną lekcję na temat codziennego życia oraz empatii. W zestawie znajdują się postaci taty, mamy, dziecka, pluszowego misia oraz pieska. Rodzice mogą wykorzystać tę scenerię do rozmowy na temat podziału obowiązków w domu i zachęcić dziecko do wykonywania swoich zadań - np. sprzątania po skończonej zabawie lub nauczyć je korzystać z toalety. Ponadto sceny, które będą rozgrywały się w domku LEGO DUPLO, mogą uczyć dziecko nazywania i wyrażania swoich emocji, gdyż w zabawie we wcielanie się w role maluchom łatwiej powiedzieć, czego się boją, co je trapi lub jakie mają marzenia.

Strażacy czuwają

Wszystkim dzieciom na pewno przypadnie do gustu zestaw LEGO DUPLO "Remiza strażacka i helikopter" Składanie, grupowanie, łączenie ze sobą oraz rozłączanie elementów pomoże dzieciom rozwinąć umiejętności motoryczne, koordynację ręka-oko i rozwinie w nich zdolność logicznego myślenia. Kolorowe elementy i proste instrukcje z obrazkami sprawią, że podjęcie wyzwania będzie przyjemnością, a efekt sprawi, że dziecko poczuje się bardziej pewne siebie. To także świetny pretekst, aby poruszyć z dzieckiem kwestie związane z bezpieczeństwem. Od najmłodszych lat warto ćwiczyć z maluchem, jak się zachować w sytuacji zagrożenia zdrowia, jaki jest numer alarmowy oraz co powiedzieć dyspozytorowi podczas połączenia telefonicznego.

LEGO DUPLO, materiał promocyjnyLEGO DUPLO, materiał promocyjny 

Stajnia i kucyki

Nauka obcowania ze zwierzętami jest bardzo ważna. Chociaż nie każdy może pozwolić sobie na to, aby dziecko wychowywało się w towarzystwie czworonoga, istnieje dużo zabawek, które pozwolą najmłodszym na zrozumienie relacji z pupilami i będą uczyły najmłodszych empatii do nich. Wraz z zestawem LEGO DUPLO "Stadnina i kucyki" spędzicie z maleństwem miły czas i nauczycie je opieki nad dwoma uroczymi kucykami. Razem będziecie je karmić przed jazdą, a potem poić i szczotkować. Przygotujecie im także wygodne miejsce do spania, a przy tym pomożecie dziecku rozwijać zdolności społeczne, które przydadzą się w nawiązywaniu przyjaźni z rówieśnikami.

Aby wasz prezent gwiazdkowy był strzałem w dziesiątkę, wybierzcie taki zestaw, który najbardziej odpowiada zainteresowaniom waszego dziecka. A może chcecie rozwinąć w nim jakieś pasje lub konkretne umiejętności? Klocki LEGO DUPLO są najlepszą zabawką, gdyż zapewniają wszechstronny rozwój malucha: fizyczny i emocjonalny.

Więcej o: