Zabawki dla dzieci, które rozwijają. Na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru?

Żyjemy w czasach, kiedy sklepowe półki uginają się od zabawek i gadżetów dla najmłodszych. Nic dziwnego, że wielu rodziców ma problem z wyborem odpowiednich produktów. Co więcej, okazuje się, że niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że najistotniejsze w rozwoju dziecka są pierwsze trzy lata jego życia i powinniśmy postawić na zabawki, które wspomogą rozwój maluszka w tym okresie.

Użytkownicy, którzy wzięli udział w quizie "Ile wiesz na temat rozwoju dziecka? Rozwiąż quiz i sprawdź swoją wiedzę!", zostali zapytani m.in. o to, jaki wiek jest najistotniejszy dla rozwoju dziecka. Z ich odpowiedzi wynika, że aż 46 proc. respondentów nie zdawało sobie sprawy z tego, że najistotniejsze dla rozwoju dziecka są pierwsze trzy lata życia.  

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru zabawek dla dziecka? 

Powinniśmy uświadomić sobie fakt, że edukacja pociechy rozpoczyna się już od dnia jej narodzin i to właśnie na początku maluch chłonie najwięcej informacji na temat otaczającego go świata. Za pomocą zmysłu węchu, słuchu, dotyku i smaku bada swoje otoczenie, a rolą rodziców jest mu w tym pomóc. Warto więc postawić na produkty o różnych kształtach, strukturach, kolorach, a także takie, które wydają dźwięki. To wszystko będzie stymulowało maluszka. 

Jak wiadomo, rynek dostosowuje się do potrzeb klienta, a już dawno skończyły się czasy bylejakości. Rodzice często szukają zabawek, które nie będą chwilową rozrywką, a posłużą dziecku przez lata. Zabawki, które posiadają tryby odpowiednie dla poszczególnych etapów rozwoju ma w swojej ofercie m.in. marka Fisher-Price. Na opakowaniu oznaczone są znakiem graficznym "Poziomy Nauki", co oznacza, że dopasowują się do etapu rozwoju każdego dziecka aż do 5. roku życia. Istotne jest także to, że edukacyjne produkty dla dzieci z Poziomami Nauki rodzic może wykorzystywać już od narodzin malucha. Mata z pianinkiem „Muzyczne zwierzątka" sprawdzi się doskonale w pierwszych miesiącach życia dziecka, ale także później, gdy maluch będzie potrafił już samodzielnie siedzieć czy chodzić. Wtedy wystarczy odczepić muzyczne pianinko od maty, by móc korzystać z niego dłużej! Mata z pianinkiem posiada 3 Poziomy Nauki.

Zabawki dla dzieci, które rozwijająZabawki dla dzieci, które rozwijają materiały promocyjne

Wygląda to następująco: 

  • Poziom 1. Angażowanie: zabawka angażuje zmysły malucha poprzez muzykę, dźwięki ikolorowe światełka. 
  • Poziom 2. Odkrywanie: dziecko ma za zadanie rozpoznawanie różnych  elementów i łączenie je z zabawnymi dźwiękami. 
  • Poziom 3. Poznawanie: maluch poznaje pierwsze słowa, nazwy oraz wykształca się w nim myślenie przyczynowo-skutkowe. 

Na każdym z tych etapów czekają na dziecko nowe doznania i przygody. Wśród zabawek z "Poziomami Nauki" znajdziemy też m.in. Edukacyjną Gigaksiążkę. Ułatwia dziecku m.in. naukę cyferek i kolorów, rozbudza wyobraźnię a do tego „rośnie" wraz z dzieckiem, łatwo przekształcając się z płaskiej książki aktywizującej w stabilne stojące centrum zabaw.  Kiedy dziecko naciśnie poszczególne przyciski, usłyszy nazwy kształtów po polsku.

Edukacyjna GigaksiążkaEdukacyjna Gigaksiążka materiały promocyjne

Kultową zabawką edukacyjną dla dzieci od 6. miesiąca jest Szczeniaczek Uczniaczek i Siostrzyczka Szczeniaczka, które są dla malucha skarbnicą nowych słówek, wypowiedzi i radosnych piosenek. Z ich pomocą dziecko będzie mogło poznać alfabet, kształty, kolory i nazwy części ciała. 

Szczeniaczek UczniaczekSzczeniaczek Uczniaczek materiały promocyjne

Dla małych poszukiwaczy przygód, którzy uczą się stawiać pierwsze kroki, dobrym wyborem będzie Wesoły Kamper Malucha. Zabawka ta umożliwi Wam wyruszanie na kolejne niezwykłe wojaże, w miarę jak dziecko będzie rosnąć – od zabawy na siedząco z elementami aktywizującymi po chodzenie za pchaczem i wymyślanie własnych biwakowych opowieści.   

Wesoły Kamper MaluchaWesoły Kamper Malucha materiały promocyjne

Każda z tych zabawek posiada przełącznik, dzięki któremu dorośli mogą zmienić Poziom Nauki, dopasowując go do wieku swojej pociechy. To praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu rodzice nie tylko zaoszczędzą pieniądze, ale również sprawią dziecku mnóstwo frajdy.  

Dowiedz się więcej o Poziomach Nauki obecnych w wybranych zabawkach od Fisher-Price tutaj

Więcej o: