Piracka podróż czy magiczna kraina księżniczek? Zwykła kąpiel może być świetną zabawą dla twojego dziecka

Już od najmłodszych lat warto uczyć dziecka higieny i wyrobić nawyk dbania o swoje ciało. Maluchy szczególnie polubią konkretne czynności, jeżeli będą im się kojarzyć nie tylko z obowiązkami, ale również z doskonałą zabawą. W artykule podpowiadamy, o czym warto pamiętać, aby kąpiel była dla twojego dziecka także źródłem rozrywki.

Chociaż w natłoku różnych zajęć dorośli traktują codzienne czynności obowiązkowo, dzieci mają bujną wyobraźnię i w wielu prozaicznych sytuacjach szukają okazji do zabawy. Czasami do szczęścia nie potrzeba im wiele, a nawet zwykła kąpiel może okazać się dla nich fantazyjną przygodą. Wyobraźni warto jednak odrobinę pomóc, bo w kolorowym, ciekawym otoczeniu dziecku o wiele łatwiej będzie się poczuć, jak w baśniowym świecie. Poniżej wymieniliśmy proste triki, dzięki którym połączymy przyjemne z pożytecznym i sprawimy, że kąpiel będzie dla malca doskonałą zabawą.

Farbki do kąpieli

Nie od dziś wiadomo, że uwagę dzieci przykuwa wszystko, co kolorowe. Okazuje się, że wielobarwnym dodatkiem nie muszą być jedynie pływające na powierzchni wody lub ułożone na brzegach wanny zabawki. Na rynku dostępne są produkty zmieniające kolor wody, dzięki czemu będzie wyglądała niczym baśniowe jezioro. Marka "Isana Kids", której produkty dostępne są w Rossmannie oferuje paletę inspiracji, pomagającej zamienić codzienną pielęgnację i higienę w prawdziwą zabawę. W swojej ofercie ma farbki do kąpieli przystosowane do potrzeb delikatnej skóry dziecka. Dzięki 10 tabletkom nie tylko zmienimy kolor wody, ale sprawimy również, że nabierze ona przyjemnego zapachu np. truskawkowego lub owoców leśnych.

Zapachowe perełki

Jeżeli malec będzie miał ochotę na odrobinę urozmaicenia, zamiast po tabletki zmieniające kolor, można sięgnąć po perełki. "Isana Kids" posiada w swojej ofercie saszetki z kolorowymi perełkami o różnym zapachu. Dzięki nim malcowi będzie łatwo sobie wyobrazić, że przygotowuje magiczny eliksir, dzięki któremu (w zależności od perełek, które wybierzemy), woda stanie się różowa, zielona lub niebieska. Formuła perełek jest złożona z przyjaznego dla skóry mocznika oraz witaminy E. Produkty nie farbują wanny, ani skóry dziecka.

Zabawki unoszące się na wodzie

Najmłodszym z pewnością przypadną do gustu zabawki takie, jak rybki, kaczki, statki oraz inne przedmioty, które mimo podtopienia będą wypływać na powierzchnię. Dzięki nim mogą poczuć się, jakby w kąpieli rozwiązywali tajemniczą zagadkę. Nim kupimy zabawki do wody, powinniśmy jednak upewnić się, że zostały przebadane pod kątem niebezpiecznych substancji i posiadają wymagane atesty.

Klasyczna piana

Nie od dziś wiadomo, że miłym urozmaiceniem dla klasycznej kąpieli jest ta z dużą ilością piany. Najlepiej, gdy jest gęsta i zajmuje całą powierzchnię wanny. Piana może być bajkowym otoczeniem dla zabawek, a wiele dzieci lubi też przekładać ją do plastikowym naczyń np. bawiąc się w małego kucharza. Istotne jest jednak, aby wybrany przez nas płyn do kąpieli był przetestowany dermatologicznie i dostosowany do skóry dziecka, jak w przypadku płynu do bąbelkowej kąpieli "Isana Kids".

Opakowania z ulubionymi bohaterami z bajek

Dzieci zwracają uwagę na kolory i wzory na opakowaniach, a ich wzrok z pewnością przyciągną etykiety produktów z ulubionymi postaciami. Fanka księżniczek z pewnością chętnie użyje produktów z disneyowskimi bohaterkami, zaś dla młodego piłkarza numerem jeden będzie szampon z wizerunkiem ulubionego zawodnika. Opakowania produktów do kąpieli "Isana Kids" są bardzo zróżnicowane, a oprócz postaci bajkowych, czy sportowców, można też znaleźć takie ze zwierzątkami lub piratami. Dzięki nim dzieci, które niegdyś ciężej było skłonić do kąpieli, mogą spojrzeć na tę czynność przychylniejszym okiem i nauczyć się czerpać z niej przyjemność.

Więcej o: