Siedzenie w domu nie musi być nudne. Oto najlepsze pomysły na zabawę z dzieckiem

Podczas gdy niektóre dzieci szaleją w ferie na stoku, inne spędzają czas wolny w domowym zaciszu. To wcale nie oznacza nudy. Niesprzyjająca zabawom na świeżym powietrzu pogoda może być doskonałym pretekstem do rozbudzenia kreatywności dziecka i rodziców. Oto pomysły na zabawę z pociechą w domu, która dostarczy jej niezapomnianych wrażeń i wspomnień.

Dzieci nieustannie poszukują nowych bodźców i doświadczeń. Panująca za oknem plucha i niskie temperatury sprawiają, że najmłodsi domagają się uwagi, a rodzicom często brakuje pomysłów na wspólne spędzanie czasu w czterech ścianach. To dobra okazja, aby rozbudzić kreatywność. W końcu każdy z nas pamięta, że najlepsze pomysły, rodziły się właśnie w deszczowe dni. Układanie bazy z poduszek czy tworzenie konstrukcji z klocków LEGO to międzypokoleniowe zabawy, które wciąż sprawiają frajdę - nawet dorosłym. A przy tym tworzą się wspaniałe historie i relacje. Przedstawiamy pomysły na zabawę z dzieckiem, przy której nikt nie będzie się nudził. 

Ukryj w domu niespodzianki i wyruszcie na poszukiwanie skarbów 

Wszyscy znamy zabawę w ciepło-zimno. Wystarczy ukryć w domowych zakamarkach niespodzianki np. zabawki czy słodycze, aby nudny dzień w domu zamienił się w wielką przygodę. Załóżcie pirackie kapelusze i wyruszcie na wyspę skarbów. Pamiętaj, aby przygotować dzieciom mapę i kompas. Możesz też udzielać im wskazówek albo kierować nimi za pomocą klasycznego ciepło-zimno. To bardzo dobra zabawa na spostrzegawczość. 

Zbudujcie bazę z koców i poduszek  

Uderzające o parapet krople deszczu czy huczący za oknem wiatr sprawiają, że każdy chciałby zaszyć się w cichym, przytulnym i bezpiecznym miejscu. Wykorzystajcie to i wraz z dzieckiem zbudujcie bazę. Wystarczy kilka krzeseł, spinaczy, koców i poduszek, żeby wyczarować magiczne miejsce dla naszej pociechy. Kiedy podstawowa konstrukcja jest już gotowa, wspólnie z dzieckiem zadbajcie o detale. Przykładowo wystarczy wyciąć z kartonu okrągłe kształty i namalować na nich kilka ryb na niebieskim tle, aby wnętrze bazy zamieniło się w łódź podwodną. Dajcie się ponieść wyobraźni. Być może dzięki niej przeniesiecie się wspólnie do bogato zdobionych komnat zamku, będziecie obserwować widok zza okien samolotu czy podziwiać dzikie zwierzęta ze środka namiotu na safari.  

Ułóżcie miasto z klocków LEGO i nakręćcie własny film akcji  

Z zestawami LEGO City możecie całą rodziną zamienić się w ekipę filmową. Ułóżcie miasto, w którym postawicie np. LEGO® City Akcja strażacka i policyjny pościg (60319), LEGO® City Szpital (60330) oraz LEGO® City Posterunek policji (60316), i zamieńcie dom w plan filmowy. Klocki stworzą scenografię do pełnej przygód historii, a podczas układania każdego z zestawów twoje dziecko będzie rozwijało swoje zdolności manualne i uczyło się kreatywnego myślenia. Kiedy wszystko jest już gotowe, wyznaczcie sobie role. Kto będzie reżyserował całe przedsięwzięcie, a kto stanie za kamerą? Wprowadźcie do miasta ziejącego ogniem potwora i AKCJA! Rozpocznijcie policyjny pościg. Pamiętajcie, aby gasić pożary i ratować mieszkańców LEGO City! 

LegoLego materiał promocyjny

Wybierzcie się razem w podróż z klockami LEGO 

Niezależnie od tego, czy spędzacie ferie w domu, czy na stoku, możecie przeżyć z dziećmi prawdziwą LEGO-przygodę. Na terenie stoku Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej w ramach akcji "Zróbmy coś czadowego" dzieci mogą spotkać 160-centymetrowe "minifigurki" z kultowych zestawów LEGO City i wraz z nimi wyruszyć w podróż po stoku. Może na wyciągu dołączy do nich astronauta i razem wskoczą do wyobrażonego statku kosmicznego, aby udać się na sam wierzchołek góry? Albo wraz z figurką policjanta będziecie łapać pędzących narciarzy? Uważajcie, aby jeździć na nartach bezpiecznie! 

Jeśli jednak spędzacie ferie w domu i już ułożyliście z dziećmi zestawy LEGO City, będziecie mogli razem z nimi wyruszyć w pościg za groźnym przestępcą, sprawować patrol nad miastem helikopterem, gasić pożary i robić o wiele, wiele więcej. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. A może stworzycie wspólnie scenariusz przedstawienia, który później przedstawicie w teatrzyku przy pomocy figurek LEGO? Jest wiele możliwości. To doskonałe ćwiczenie na kreatywność. 

LegoLego materiał promocyjny

Więcej o: