Prezenty od św. Mikołaja mogą uczyć i bawić. 5 pomysłów na zabawki, które rozbudzą kreatywność i sprawność manualną dziecka

Mikołajki i święta Bożego Narodzenia to czas, na który dzieci w każdym wieku czekają z wypiekami na twarzy. Cały rok myślą nad tym, jakie upominki chciałyby znaleźć pod choinką. Warto zadbać o to, aby prezenty, które otrzymają były nie tylko spełnieniem marzeń, ale w przypadku tych najmłodszych pociech, także rozbudziły ich kreatywność i sprawność manualną.

Rodzice wiedzą, że odkąd dziecko jest na świecie, kupowanie prezentów świątecznych jest jeszcze większym wyzwaniem. Przede wszystkim dlatego, że na rynku dostępne jest mnóstwo produktów dedykowanych najmłodszym. Wybór takiego, który spodoba się dziecku i będzie dla niego rozrywką na długi czas, nie należy do łatwych zdań. Dzieci potrzebują dużo bodźców i szybko się nudzą, dlatego warto wybrać zabawkę, która rozbudzi ich kreatywność, a także będzie wyzwaniem. W przypadku maluszków między 1,5 a 3 rokiem życia dodatkową zaletą będzie, jeśli prezent pomoże poprawić ich sprawność manualną. Oto pięć produktów spełniających wszystkie kryteria. 

LEGO DUPLO Wielofunkcyjny domek (10929) 

Dzieci uwielbiają zabawę w dorosłe życie. Domek, w którym będą mogły gotować, karmić postaci, kłaść je spać czy budować między nimi relacje i dialogi, nie tylko rozbudzi ich kreatywność, ale także da prawdziwą lekcję na temat codziennego życia. Wielofunkcyjny domek LEGO® DUPLO® dodatkowo pozwoli na budowanie z klocków różnych kombinacji i poprawienie sprawności manualnej dziecka. A i dla rodziców będzie świetną zabawą. W komplecie znajdują się figurki mężczyzny, kobiety i dziecka, pluszowego misia oraz pieska. Wystarczy, że po ułożeniu klocków, każdy członek rodziny wybierze sobie postać i wcieli się w rolę. Potem pozostanie już tylko wspólne ułożenie historii. 

Pomysły na zabawki, które rozbudzą kreatywność dzieckaPomysły na zabawki, które rozbudzą kreatywność dziecka LEGO

LEGO DUPLO Stajnia i kucyki (10951) 

Nauka dziecka obcowania ze zwierzętami jest bardzo ważna. Nie każdy może pozwolić sobie na to, aby w domu znalazł się czworonóg. Istnieje dużo zabawek, które pozwolą dziecku na zrozumienie relacji ze zwierzętami, a także nauczą je empatii i wrażliwości na drugą istotę. Wraz z zestawem LEGO DUPLO Town Stadnina i kucyki spędzicie z maleństwem miły czas i nauczycie je opieki nad dwoma uroczymi kucykami. Razem będziecie je karmić przed jazdą, a potem poić i szczotkować. Przygotujecie im także wygodne miejsce do spania, a przy tym pomożecie dziecku rozwijać zdolności manualne.  

Stajnia i kucykiStajnia i kucyki LEGO

LEGO Disney Lodowa kraina czarów Anny i Elsy (43194) 

Kraina Lodu to bajka, którą pokochały dzieci na całym świecie. Z zestawem LEGO Disney Lodowa kraina czarów Anny i Elsy dedykowanym dzieciom powyżej czwartego roku życia, twoja pociecha wraz z ulubionymi postaciami z bajki przeniesie się do magicznego świata Anny i Elsy. Zawarte w zestawie detale takie jak: lodowy fotel, latarnia, szklany klosz oraz skrzynia z koroną i diamentami, pomogą rozbudzić wyobraźnię najmłodszych. W zestawie znajdują się proste instrukcje, które sprawią, że budowanie zamku będzie dla dzieci przyjemnością.  

LEGO City Ciężarówka kaskaderska (60294) 

Twoje dziecko uwielbia wyzwania i nieustanne przygody? Dla miłośników mocnych wrażeń, którzy ukończyli szósty rok życia, marka LEGO ma w swojej ofercie coś specjalnego. LEGO City Ciężarówka kaskaderska to realistyczny zestaw z motorem napędzanym kołem zamachowym i wieloma rekwizytami do kaskaderskich wyzwań. Ciężarówkę można przekształcić nawet w zbiornik z wodą, co sprawia, że dzieci szybko nie znudzą się zabawą. Ponadto może być ona doskonałym wstępem do rozmowy o kinie, efektach specjalnych i być może nowej pasji twojej pociechy. 

LEGO Super Mario Przygody z Luigim (71387) 

Super MarioTM to gra, którą wielu rodziców wspomina z nostalgią z czasów dzieciństwa. Łącząca pokolenia postać można przenieść się ze świata wirtualnego do twojego domu. Zestaw LEGO Super Mario Przygody z Luigim pozwoli dziecku odtworzyć grę w rzeczywistości. Z różnorodnych elementów twoje dziecko samo będzie mogło stworzyć przeszkody dla bohatera. W zestawie znajduje się figurka Luigiego, który reaguje na ruch czy kolory poprzez ekran LCD i głośnik.  Można wzbogacić go także o figurkę Mario. Zbieranie wirtualnych monet, równoważnie, wirowanie, huśtanie i budowanie. To doskonały pomysł na zabawę dla całej rodziny. 

Więcej o: