Buty do przedszkola - ten zakup nie jest wcale taki prosty. Radzimy, na co zwrócić uwagę

Zakup obuwia dla przedszkolaka jest szczególnie ważny zażywszy na fakt, że dziecko będzie je nosić przez większość swojego dnia. Przy wyborze odpowiednich butów, warto skupić się na najważniejszych kwestiach.

Rodzice powinni mieć na względzie, że stopy są fundamentem całego ciała, a nieodpowiednio dobrane obuwie może zaszkodzić dziecku, przyczyniając się do nieprawidłowego rozwoju stóp, a w konsekwencji całej sylwetki. Buty przedszkolaka powinny być wygodne, przewiewne, stabilne i bezpieczne. Na co dokładnie należy zwrócić uwagę?

Bezpieczeństwo

Istotnym elementem wyprawki dziecka do przedszkola są buty na zmianę, które uchronią je przed wszystkimi kontuzjami. Małe dzieci bywają bardzo ruchliwe, dlatego wybierając dla nich buty, warto zwrócić uwagę na ich podeszwę. Najlepiej wybrać takie, które wykazują działanie antypoślizgowe i sprawią, że maluch się nie przewróci. Dlatego warto zainwestować w buciki wykonane z dobrej jakości materiałów, te z kauczukową podeszwą, np. takie, które ma w swoim asortymencie firma Slippers Family. Dostępne modele mają stabilne zapiętki i tzw. obcas Thomasa, czyli obcas w kształcie klina, który dzięki specyficznej budowie odciąża wewnętrzną stronę stópek. Z kolei wyższy zapiętek zapobiega ewentualnej kontuzji, takiej jak np. skręcenie kostki podczas zabawy. Obuwie Slippers Family dostępne jest wyłącznie w sklepie internetowym.

Slippers Family

Szerokie i zakryte noski

Rodzice powinni mieć na uwadze, że dzieci podczas zabawy są narażone na upadki. Mogą również nieumyślnie nadepnąć innemu dziecku na stopę. Dlatego warto wybrać model butów, który uchroni ich palce przed urazami. Co więcej, przód buta powinien być na tyle szeroki, by dziecko mogło swobodnie poruszać palcami, co jest niezbędne dla prawidłowego rozwoju stóp. Palce, które byłyby blisko siebie przez wiele godzin, są narażone na odparzenia, a zbyt wąskie noski mogą sprawiać nie tylko dyskomfort, lecz także przyczynić się do deformacji stóp.

Przewiewność

Bardzo ważne są również materiały, z których zostały wykonane buty dziecięce. Powinny być przewiewne, aby zapewnić maluchowi odpowiednią cyrkulację powietrza i zapobiec nadmiernemu poceniu się stóp. Najlepiej, żeby wkładka w środku została wykonana albo ze skóry naturalnej, albo sztucznych materiałów, ale wykazujących właściwości pochłaniające pot lub antygrzybiczne. Skóra dziecka nie będzie się w nich pocić, dzięki temu nie doprowadzi to do odklejenia się wierzchniego materiału od wkładki, który w czasie chodzenia mógłby tworzyć niewygodne fale. To byłoby nie tylko źródłem dyskomfortu, ale także mogłoby doprowadzić do bolesnych odcisków i obtarć. Dobrze zainwestować w buty ze skórzanym środkiem i wkładką, takie jak te marki Slippers Family, które skutecznie zapobiegają  nadmiernej potliwości.

Łatwość w zakładaniu

Pójście do przedszkola dla dziecka jest prawdziwą szkołą samodzielności. Maluch musi sam  skorzystać z toalety, pilnować swoich rzeczy, pamiętać o myciu rąk, zdejmowaniu lub zakładaniu konkretnych elementów garderoby. Nie każdy na tym etapie potrafi samodzielnie i szybko zawiązać sznurówki. Dlatego wybierając buty, warto zwrócić uwagę na to, aby były łatwe do zakładania. Nawet gdyby przedszkolak do perfekcji opanował wiązanie sznurówek, wciąż istnieje ryzyko, że będą rozwiązywały się podczas zabawy, lub że przypadkowo na nie nadepnie. O wiele wygodniejsze są wsuwane buciki, albo te zapinane na rzep, który pozwala również regulować wygodę stopy w kapciu. Slippers Family ma w swojej ofercie również tego typu obuwie, które nie powinno sprawiać maluchowi problemów z zakładaniem bucików.

Podsumowując, wybór odpowiedniego obuwia dla przedszkolaka jest niezwykle istotny. W tym wypadku nie należy kierować się jedynie ceną i walorami estetycznymi, ale również komfortem i zdrowiem dziecka. Dobrze dobrane buty sprawią, że stopy dziecka będą prawidłowo się rozwijać, maluch uniknie obtarć, a obuwie będzie służyć mu dłużej.

Skorzystaj z kodu rabatowego -10% na obuwie Slippers Family. Przy zamówieniu wpisz kod: EDZIECKO21

Slippers Family

Więcej o: