Coraz więcej dziewczynek gra w piłkę nożną. Tymbark wspiera je w tej przygodzie

Tymbark pozostanie głównym sponsorem największego Turnieju piłkarskiego dla dzieci w Europie "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" do 2025 roku. Dzięki niemu swoją piłkarską pasję mogą rozwijać zarówno chłopcy, jak i dziewczynki, które coraz bardziej interesują się tym sportem.

Co roku przybywa kobiet zafascynowanych piłką nożną. W niektórych krajach, takich jak Szwecja, czy Stany Zjednoczone to właśnie panie zdominowały ten sport. Również w Polsce pojawia się coraz więcej kobiecych drużyn. Do wzrostu zainteresowania piłką nożną u pań mogły przyczynić się transfery polskich zawodniczek do klubów z elity europejskiego futbolu. Mowa tu chociażby o Paulinie Dudek, grającej we francuskim klubie Paris Saint-Germain. Sukces 23-latki, która została wybrana Najlepszą Piłkarką Roku 2020 jest wielką inspiracją dla wielu dziewczynek rozwijających w sobie pasję do piłki nożnej.

Tymbark wspiera dziewczęta w piłkarskiej przygodzie

Największym turniejem piłkarskim dla dzieci w Europie i Polsce jest "Z Podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek podkreśla, że współpraca z marką Tymbark trwa nieprzerwanie od 2007 i stale się rozwija. Do 2013 mogły wziąć w nim udział dzieci do lat 10, a od 2014 został rozszerzony o kolejne grupy wiekowe - 8 oraz 12 lat. Dzięki temu w rozgrywkach może uczestniczyć praktycznie każdy uczeń oraz uczennica szkoły podstawowej.

Turniej "Z Podwórka na Stadiom o Puchar Tymbarku" uczy dzieci najważniejszych wartości, które charakteryzują rozgrywki. Wśród nich wymienia się nie tylko dyscyplinę, czy ambicję, lecz także przyjaźń, pasję, zaangażowanie oraz miłość do aktywności fizycznej. Najmłodsi rozwijają też swoją kondycję, uczą się współzawodnictwa z innymi i nawiązują nowe znajomości. To pomaga dziewczętom zobaczyć, jak wiele rówieśniczek marzy o rozwoju kariery piłkarskiej. Pokazuje, że nie są w tym same, mają wsparcie i szanse na odniesienie sukcesów sportowych.

To właśnie w tym turnieju swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiała Paulina Dudek, a jej sukces może zachęcić wiele dziewczynek, by podążać śladami 23-latki i spełniać swoje marzenia.

Więcej o: