Podróż z dzieckiem. Jakie zabawki i gadżety wybrać do wózka oraz na spacer?

Podróżowanie z dzieckiem to nie lada wyzwanie. Tylko noworodek grzecznie leży w gondoli i nie potrzebuje zbyt wielkiej uwagi rodziców podczas spaceru. Dla odrobinę starszych pociech każde wyjście z domu to fascynująca przygoda i nie zawsze chcą siedzieć grzecznie w wózku. Warto więc zaopatrzyć się w angażujące zabawki i gadżety, które uprzyjemnią spacer dzieciom, a rodzicom zapewnią chwilę oddechu.

Jak wybrać zabawki do wózka? Kryterium pierwsze - wiek dziecka

Podczas wyboru zabawki do wózka musimy zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników. Głównym powinien być wiek pociechy. Noworodek będzie raczej tylko obserwować zabawkę, więc musi być to coś kolorowego, co przykuje wzrok dziecka. Kontrastowe połączenia kolorów pomagają w skupieniu uwagi i rozwoju wzroku od pierwszych dni życia. Przez odpowiedni kształt zabawki możemy dodatkowo rozwijać widzenie przestrzenne u niemowlaka, a dzięki łączeniu różnorodnych tkanin i tasiemek stymulujemy zmysł dotyku. Dobrze, gdy gadżet do wózka także dzwoni, szeleści, wydaje proste dźwięki. Tego typu zabawki wyostrzają słuch.

Takie akcesoria dłuższy czas sprawdzą się także dla starszego niemowlaka. Kiedy dziecko zacznie wszystko wkładać do buzi, warto pomyśleć o zabawkowych gryzaczkach. Już kilkumiesięczne dziecko bez problemu poradzi sobie z wciskaniem prostych guzików, które będą wydawały dźwięki czy uruchamiały świecące elementy. Starsze dziecko, przyjmij tu wiek 12 miesięcy, ucieszy się zapewne z bardziej "zaawansowanych" zabawek. Grające książeczki czy liczydełka będą jak znalazł. Podczas wyboru zabawki kierujmy się więc przede wszystkim tym, aby gadżety były ciekawe i rozwijające dla naszego malca.

materiał promocyjnymateriał promocyjny Anton Tkachenko

Czym kierować się wybierając zabawki do wózka? Kryterium drugie - bezpieczeństwo

Dla rodziców kluczowe powinno być bezpieczeństwo dziecka. Maluchy poznają świat za pomocą wielu zmysłów jednocześnie – w tym zmysłu smaku. Mówiąc wprost – wszystko wkładają do buzi. Zabawki muszą być więc wykonane z nietoksycznych materiałów, nie mogą mieć małych części, które dziecko samo zdemontuje. Uważajmy także na ostre krawędzie, szczególnie plastikowych zabawek.

Ponadto sprawdzajmy przed zakupem, czy zabawka jest zgodna z wymogami bezpieczeństwa Unii Europejskiej. Bezpieczne gadżety dla dzieci będą miały na opakowaniu znaczek CE. Atestowane i certyfikowane produkty oferuje między innymi marka Tiny Love. Każda zabawka od Tiny Love jest starannie projektowana i sprawdzana przez cały proces produkcji. A zanim trafi na rynek, testują ją dzieci. Dzięki temu do rąk klientów trafiają bezpieczne, przetestowane, rozwijające najmłodszych produkty.

Jak wybrać zabawki do wózka?Jak wybrać zabawki do wózka? fot. materiał promocyjny

Numer jeden zdaniem rodziców - zabawka montowana do wózka

Największym powodzeniem wśród doświadczonych rodziców cieszą się zabawki montowane bezpośrednio do wózka. Dlaczego? Przede wszystkim wygrywają względy praktyczne. Taka zabawka nie spadnie, nie zgubi się podczas spaceru. A na dodatek karuzele montowane do wózka będą kojarzyły się najmłodszym z wyjściem na powietrze. Dziecko przyzwyczai się, zacznie wyczekiwać pory spaceru i nie będzie marudzić podczas szykowania się do wyjścia.

Dodatkowo karuzele, nazywane też łukami z zabawkami, zajmują dziecko nawet na kilkadziesiąt minut. Wybierając angażujące zabawki - na przykład łuk z zabawkami Zabawa na Łące czy łuk muzyczny z zabawkami Leśna Kraina marki Tiny Love, bez problemu zrobimy dłuższe zakupy czy przemieścimy się bez awantur z punkt A do B. Możemy załatwiać swoje sprawy, podczas gdy dziecko świetnie bawi się i rozwija zdolności multisensoryczne. Wspomniane łuki z zabawkami trenują umiejętności maluchów poprzez rozwijanie zmysłu dotyku, słuchu i wzroku. Niekwestionowaną zaletą jest też samo zaczepienie zabawek w formie łuku. Dziecko będzie ćwiczyło sięganie rączką i uczyło się siadać w pozycji pionowej.

Możemy też zaopatrzyć się w mniejsze gadżety, które także montuje się do rączki wózka. Zawieszka Tiny Smarts wibrujący lisek Christopher czy zawieszka dzwoneczek Tiny Smarts króliczek Thomas zapewnią dziecku mnóstwo frajdy. A dzięki temu, że można je łatwo odczepiać i zaczepiać, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabierać takie zabawki ze sobą wszędzie – i do wózka, i do fotelika samochodowego. Dziecko, które przyzwyczai się do zawieszki, będzie czuło się bezpiecznie, gdziekolwiek znajdzie się wraz ze swoim „przyjacielem". W ofercie marki Tiny Love znajdziemy szeroki wybór zawieszek – z dzwoneczkiem, z piszczkiem, z gryzakiem czy też wibrujących.

Pamiętajmy o tym, aby zabawki wybierać mądrzePamiętajmy o tym, aby zabawki wybierać mądrze fot. materiały promocyjne

Karuzela podróżna

Gdy mówimy o podróżach wózkiem, nie możemy zapomnieć o karuzeli podróżnej. Karuzela Tiny Love zapewni ciekawą kombinację muzyki i ruchu, a to świetnie pobudzi zmysły malucha. Gdy będziemy chcieli skończyć zabawę, wystarczy wybrać inną melodyjkę, która przygotuje dziecko do snu.

Karuzela Tiny Love jest uniwersalna - zapięcie pasuje do większości łóżeczek podróżnych, kojców, fotelików samochodowych, wózków i kołysek. I na pewno nie znudzi się maluchowi – odtwarza aż pięć melodii do 30 minut.

Zabawki interaktywne na spacer i do zabaw w domu

Nie zapominajmy też o książeczkach! Książeczka interaktywna, dwustronna z serii Zabawa na Łące jest łatwa do złożenia i zabrania ze sobą, gdziekolwiek zmierzacie. Pasuje do większości wózków i kołysek. A jej zalety są olbrzymie. Wspiera zmysł wzroku dziecka dzięki kontrastującym czarno-białym barwom z jednej strony. I dziecko szybko z niej nie wyrośnie. Z drugiej strony są obrazki przeznaczone dla starszych pociech.

Karuzela mocowana do wózka to świetna zabawa nawet przez kilkadziesiąt minutKaruzela mocowana do wózka to świetna zabawa nawet przez kilkadziesiąt minut fot. materiały promocyjne

Co jeszcze sprawdzi się dla starszego dziecka, które znudziło się już karuzelą montowaną do stelażu wózka i nie potrzebuje już gryzaka?  W takim przypadku sprawdzą się zabawki interaktywne. Mały Odkrywca Myszka Coco to zabawka stworzona z myślą o rocznych dzieciach. Uczy wiele o codziennych czynnościach, dzięki inteligentnym czujnikom reaguje na to, co robi z nią dziecko. Można nią bawić się zarówno w domu, jak i wziąć ze sobą na spacer. Tu także możemy wybrać zwierzątko – dostępne oprócz Myszki Coco są: Królik Thomas i Lew Leonardo.

Wybór jest ogromny, więc wybierzmy mądrze

Zabawki do wózka i łóżeczka są naprawdę zróżnicowane. Bez trudu znajdziemy coś dla małego dziecka, jak i tego nieco starszego. Asortyment sklepów jest ogromny. Wybierać można także z najróżniejszych wzorów – na przykład zwierzątek, autek czy kwiatków. Ważne, aby wybierać mądre zabawki, które nie tylko zapewnią miły czas, lecz także przyczynią się do rozwoju najmłodszych.

Więcej o: