"Kapitan Szablozęby i magiczny diament" to najnowsza przygodowa animacja dla dzieci w każdym wieku. Premiera już 25 czerwca

Nadchodzi ten upragniony przez nasze pociechy okres, gdy mogą oddawać się wyłącznie zabawie i słodkiemu lenistwu. Podpowiadamy, jak w ciekawy sposób zorganizować dzieciom czas.

Wakacje są już tuż za rogiem. To czas, gdy część rodziców ma już plany dla całej rodziny, niektórzy jednak dopiero zaczynają je robić. Główną atrakcją są oczywiście wyjazdy – nad morze, w góry, na Mazury, do dziadków lub na kolonie. Nie sposób sobie jednak wyobrazić, aby można było zorganizować dziecku wycieczki przez całe wakacje. Przynajmniej kilka chwil czasu nasze pociechy spędzą w domach. Warto więc pomyśleć o ciekawych, niebanalnych i angażujących aktywnościach na ten czas. Możliwości jest naprawdę sporo. Poniżej przedstawiamy pięć z nich.

Wizyta w parku linowym

Dzieciaki uwielbiają parki linowe, stają się coraz popularniejsze, a ich liczba stale się zwiększa. To bezpieczna rozrywka – dzieci otrzymują uprzęże, są cały czas przypięte do zabezpieczeń, przechodzą szkolenie, a na głowie obowiązkowo mają kaski. Zwykle w parkach linowych jest kilka tras, różniących się poziomem trudności. Te najłatwiejsze są przeznaczone nawet dla 3-4 -letnich maluchów. Do parku linowego warto wybrać się ze znajomymi, dzieci lubią rywalizować, przechodzić trasy na czas i porównywać swoje wyniki.

 

Seans ciekawego filmu – "Kapitan Szablozęby i magiczny diament" - Forum Film

Premiera tego niezwykłego filmu animowanego o piratach jest przewidziana na 25 czerwca. Tego dnia uczniowie oficjalnie zakończą rok szkolny, odbiorą świadectwa i rozpoczną wakacje. Można to uczcić wyjściem do kina, a ta przygodowa animacja jest doskonałą propozycją. Kapitan Szablozęby i jego załoga poszukują magicznego diamentu, który zgodnie z tym, co głosi legenda, może spełnić każde życzenie. Miejsce ukrycia skarbu znane jest chłopcu znanemu jako Paluch. Kiedy porywają go morscy rozbójnicy, na pomoc przychodzi mu jego najlepsza przyjaciółka, Weronika. Razem przeżyją mnóstwo niesamowitych przygód, bo na czarodziejski klejnot apetyt ma też zły czarownik Maga Khan. "Kapitan Szablozęby i magiczny diament" na pewno przypadnie do gustu widzom w wieku 5-10 lat. Ta piękna animacja ma wartką akcję, ciekawych bohaterów oraz pouczające przygody. I oczywiście bardzo dużo humoru.

materiał promocyjnymateriał promocyjny materiał promocyjny

Piknik w lesie lub pobliskim parku

Wszystko zależy oczywiście od naszego miejsca zamieszkania, ale ze znalezieniem miejsca na rodzinny piknik nie powinno być problemu. Najważniejsze są przygotowania – z pewnością sprawią dzieciom masę radości. Należy bowiem przygotować jedzenie, spakować koc, piłki, rakietki do badmintona, książkę do wspólnej lektury itp. Na piknik najlepiej wybrać się oczywiście na rowerach. Rodzinny dzień spędzony na świeżym powietrzu to zawsze dobry pomysł.

Gra miejska

Zorganizowanie ciekawej i angażującej gry miejskiej wymaga od rodziców nieco przygotowań, ale warto się postarać, aby sprawić dzieciom masę radości. Najlepiej zorganizować się wspólnie ze znajomymi, sąsiadami i ich dziećmi. Warto wykorzystać znane miejsca – lokalną kawiarnię, sklep prowadzony przez zaprzyjaźnionego sprzedawcę, pobliski plac zabaw. Zaplanowane zadania i zagadki powinny być naturalnie dostosowane do możliwości dzieci, a masę inspiracji można znaleźć w sieci.

Wspólne przygotowanie i wystawienie sztuki teatralnej

Scenariusz? Oczywiście napisany wspólnie z dzieckiem. Może być to też, rzecz jasna, interpretacja ulubionej bajki lub pomysł zaczerpnięty z ukochanej książki. Stroje i dekoracje? Wyłącznie te zrobione własnoręcznie. Warto do zabawy zaangażować dzieci znajomych lub sąsiadów, każdemu przydzielić rolę i konkretne zadania. Przygotowania mogą trwać kilka dni i zwykle są dla dzieci wspaniałą zabawą. Rozwijają wyobraźnię, wspomagają kreatywność, a uczenie się roli – wspiera pamięć i koncentrację.

materiał promocyjnymateriał promocyjny materiał promocyjny

Więcej o: