Kultowa lalka już od 30 lat wspiera rozwój empatii i zdrowych nawyków wśród dzieci

Bobasy to jedne z najulubieńszych zabawek małych dziewczynek, którymi często cieszą się przez długie lata. Tego typu lalki nie tylko bawią, ale też pomagają wyrażać emocje, uwrażliwiają oraz uczą empatii. W tym roku słynna lalka BABY Born kończy 30 lat. Czemu warto podarować ją dziecku?

Nie ulega wątpliwości, że do niektórych zabawek dzieci przywiązują się szczególnie mocno. Pełnią one role przyjaciół i towarzyszy, którzy nie odstępują maluchów na krok. Każdy z nas z pewnością pamięta swoje ulubione zabawki z dziecięcych lat, z którymi niełatwo było się rozstać. To, czym i w jaki sposób bawią się dzieci, w dużym stopniu kształtuje ich charakter. Niektóre zabawki w szczególny sposób angażują dzieci, uczą obowiązkowości i zrozumienia  potrzeb innych ludzi. Do tego typu zabawek należy słynna lalka BABY Born, która w tym roku obchodzi 30. urodziny. Możliwe, że również niegdyś się nią bawiłaś, a teraz możesz sprawić ją dziecku.

Dlaczego warto kupić dziecku lalkę?

W trakcie zabawy lalkami dzieci uczą się odpowiedzialności za drugą osobę. Często naśladują zachowania rodziców, starając się dbać o dzidziusia tak jak, rodzice dbają o nich samym lub młodsze rodzeństwo. Za pośrednictwem lalki rodzice mogą również wpoić dzieciom nawyk wykonywania konkretnych podstawowych czynności, np. ubierania się czy kąpania. Dla dzieci lalki stają się również przyjaciółkami i powierniczkami sekretów. Maluchy często z nimi rozmawiają i zabierają je w podróż, dzięki czemu pewniej czują się w nowym otoczeniu. Kolejną istotną zaletą zabawy lalkami jest rozwój umiejętności manualnych. Dzieci przebierają lale, co wiąże się z zapinaniem i rozpinaniem guzików lub rzepów. Bywa również, że uczą się także innych czynności oraz zdrowych nawyków, w zależności od funkcji zabawkowego bobasa. Niektóre lalki należy karmić butelką, a gdy lala zje, należy posadzić ją na sztucznym nocniku, by “zrobiła siusiu”. Lalki płaczące czasem trzeba ukołysać i uspokoić, co pozwala  wejść maluchowi w większą interakcję z dzidziusiem, dzięki czemu rozwijają zdolności społeczne. Mycie ząbków lub kąpanie lali kształtuje nawyk dbania o szeroko rozumianą higienę.

Na co  zwrócić uwagę przy zakupie lalki i dlaczego warto podarować dziecku akurat lalę BABY Born?

Na sklepowych półkach znajdziemy przeróżne modele zabawkowych dzidziusiów, co nie oznacza, że każdy z nich będzie odpowiedni dla naszego dziecka. Istotną rolę odgrywa to, z jakich materiałów została wykonana zabawka i czy nie jest zbyt ciężka. Jeżeli chcemy podarować ją młodszej dziewczynce, lepiej wybrać lżejszy i mniejszy model. Dobrym rozwiązaniem będzie kupno zabawki dopasowanej do danej grupy wiekowej tak, jak w przypadku lalek BABY Born. W ofercie tej serii dostępne są zarówno miękkie i miłe w dotyku małe laleczki przeznaczone dla niemowląt, jak i nieco większe modele z miękkim winylowym korpusem i różnymi funkcjami, które spodobają się starszym dzieciom. BABY Born for babies to niewielkie lalki (ich rozmiary sięgają od 18 do 30 cm), które idealnie nadają się do malutkich dziecięcych rączek. Posiadają również wiele funkcji, takich jak grzechotka wewnątrz, zachęcająca dziecko do interakcji lub pozytywka, dzięki której mogą odsłuchać ulubioną kołysankę. Dla rocznych i starszych dziewczynek dobrą zabawką będzie wodoodporna lalka BABY Born My First, idealnie nadająca się do zabawy w wannie lub w basenie. Dwuletnie i starsze dzieci doskonale rozwiną empatię i nauczą się opiekuńczości podczas zabawy lalką BABY Born, która ma 36 cm. Posiada miękki korpus i odtwarza aż siedem funkcji życiowych (wszystkie działają bez baterii). Podczas zabawy taką lalką dzieci rozwiną w sobie wrażliwość i opiekuńczość, gdyż ten model może pić, płakać, a nawet moczyć pieluchę. W tym roku lalka BABY Born obchodzi 30. urodziny, a na rynku pojawiła się nowość, lalka BABY Born Magic, która posiada aż 10 funkcji, rozwijających wyobraźnię maluchów. Ten model potrafi samodzielnie zamykać i otwierać oczy (kiedy kręci się smoczkiem w jej ustach), spać (kiedy kładzie się ją na plecach), pić z  butelki, płakać, robić siusiu oraz jeść. Jest wodoodporna, przez co można ją kąpać, może robić kupkę i siusiu, a ponadto posiada ruchome stawy, dzięki czemu ubieranie oraz rozbieranie lali jest znaczenie łatwiejsze.

Co istotne, produkty BABY Born są regularnie poddawane wnikliwym wewnętrznym i zewnętrznych kontrolom jakości. Daje to gwarancję, iż są w pełni bezpieczne dla dzieci. Ponadto w trosce o środowisko zabawki BABY Born są pakowane w opakowania wolne od plastiku.

Więcej o: