Kreatywne zabawy zmieniły nasze rodzinne wieczory. Wszyscy mamy mnóstwo radości, nie tylko dzieci [HISTORIE MAM]

Te mamy znalazły zabawy, które sprawiają radość nie tylko dzieciom, ale i im. Rozwijają wyobraźnię, pozwalają pobudzić kreatywność, uczą twórczego myślenia. Poza tym ćwiczą pamięć, koncentrację i wspierają zdolności manualne. Każda na inny sposób.

Lepienie, ugniatanie, wałkowanie...

Mój młodszy synek uwielbia lepić. Potrafi całymi godzinami tworzyć małe elementy, składać je w większe całości, poprawiać, ulepszać etc. - mówi Gabi, mama Franka i Leona. - Kiedyś lepił głównie z plasteliny, w zeszłym roku, przy okazji akcji sieci sklepów NETTO "Masa Kreatywności", poznaliśmy masę plastyczną Hey Clay. To świetna zabawa! Ma 20 żywych kolorów, jest bezpieczna dla dzieci i łatwa do formowania. Wtedy tworzyliśmy armię ufoludków, które miały przeprowadzić inwazję na Ziemię, "Masa kreatywności" dostarczyła wielu inspiracji, jak je wykonywać. Dziś zajmujemy się głównie tworzeniem zwierzaków z masy. Taka zabawa sprawia nam wiele frajdy, wycisza syna. Zauważyłam, że proponuje wykonywanie coraz bardziej wymyślnych i skomplikowanych figurek. Czasem przyłącza się do nas nawet starszy syn. Zamiłowanie do tworzenia z masy nie znika, zmienia się jedynie "tematyka" zabawy i bardzo mnie to cieszy. Wiem, że żeby rozwinąć kreatywność dzieci, należy im stwarzać ku temu warunki, czyli bawić się z nimi w sposób, który pobudzi ich wyobraźnię. Zabawy masą plastyczną dają taką możliwość.

Wspólne gotowanie to same korzyści

Nasze wieczorne zabawy w domu, to nie tylko rysowanie, układanie klocków, czy gry planszowe. Moje dzieci bardzo lubią spędzać czas w kuchni - mówi Lena, mama Lilianki i Tobiasza. - Wspólnie przygotowujemy proste potrawy, pieczemy ciastka etc. Maluchy mają przy tym masę zabawy, uczą się obierać i kroić warzywa, ugniatać ciasto (doskonałe ćwiczenie motoryki małej), wyciskać soki z owoców etc. Często przygotowujemy potrawy z książek kucharskich - dokładnie odmierzamy i ważymy wtedy wszystkie składniki, staramy się, żeby efekt był możliwie zbliżony do zdjęcia potrawy z książki. Innym razem wymyślamy nowe dania ze składników, które znajdziemy w lodówce. Dzieci uczą się o zdrowej diecie, poznają nowe smaki, dociekają, skąd dana potrawa pochodzi. Ich zapał zwykle mija, gdy trzeba posprzątać w kuchni, wtedy znajdują sobie masę innych "bardzo ważnych" zajęć, ale uważam, że i tak warto pozwolić na trochę bałaganu...

Hey Clay/NettoHey Clay/Netto materiał promocyjny

Malowanie ponad wszystko!

Moja córka Laura uwielbia malować. Bardzo mnie to cieszy, bo ja też zawsze miałam słabość do farb i pędzli - mówi Angelika. - Często malujemy więc razem. To nasze ulubione, wspólne zajęcie, uważam że jest bardzo kreatywnym sposobem spędzania wolnego czasu, który doskonale pobudza wyobraźnię dziecka. Zwykle jednocześnie słuchamy audiobooków - bajek, których bohaterów Laura próbuje na papierze odtworzyć ze swojej wyobraźni. Coraz częściej stara się też namalować całe sceny. Nie malujemy jedynie na papierze. Do tej naszej twórczości wykorzystujemy też kartonowe pudełka, kamyki znalezione w parku, stare ubrania. A także słoiki, butelki, plastikowe pudełka. Niedawno odkryłyśmy, że można też malować na przezroczystej folii rozpiętej np. między nogami krzesła, córka to uwielbia. Nie zawsze używamy pędzelków, czasem malujemy palcami – moim zdaniem to doskonała gimnastyka dla dłoni dziecka.

Masa Kreatywności w sieci sklepów Netto

Sieć sklepów Netto doskonale zdaje sobie sprawę, że nie wszyscy rodzice mają takie pomysły na zabawy z dziećmi. Nie wszyscy mają także na nie czas. To właśnie z myślą o nich ponownie zorganizowano akcję Masa Kreatywności. W tym roku akcja także ma na celu zachęcenie rodzin do twórczej zabawy, która sprawi przyjemność nie tylko najmłodszym ich członkom. W dniach 12.04-03.07.2021 za każde wydane 40 zł w sklepach Netto otrzymamy saszetkę z masą Hey Clay i znaczkiem. Z kolei po zebraniu sześciu znaczków, będzie można kupić maskotkę w promocyjnej cenie 24,50 zł. W czasie akcji w sklepach Netto będzie można kupić też inne artykuły z serii Masa Kreatywności – Farma Świeżości, m.in. grę, plecak i bidon. W ramach akcji Masa Kreatywności stworzono też aplikację i stronę www, na której można podejrzeć przykładowe figurki zwierzaków z farmy (w zeszłym roku byli to kosmici i potwory) wykonane z masy Hey Clay i znaleźć instrukcję, jak je wykonać. Ponadto, w aplikacji i na stronie www znajdziemy inspiracje do wielu innych aktywności angażujących całą rodzinę, ale i same maluchy, co w dobie pracy zdalnej rodziców może się czasem okazać zbawienne.

Hey ClayHey Clay materiał promocyjny

Więcej o: