Piórko 2021. Weź udział w konkursie, możesz zostać autorem książki dla dzieci. Do wygrania 100 tysięcy złotych!

Masz tzw. lekkie pióro i z chęcią piszesz opowieści dla dzieci? A może ilustrujesz książki? Masz szansę wygrać nawet do 100 tys. złotych, a twoje dzieło może trafić do sprzedaży. Rozpoczęła się 7. edycja konkursu Piórko.

Piórko to największy konkurs na książkę dla dzieci w Polsce, organizowany przez Biedronkę. Mogą w nim wziąć udział osoby pełnoletnie, które nigdy nie publikowały swoich prac w książkach, czasopismach lub e-bookach oznaczonych numerami ISBN lub ISSN.

Czek na 100 tys. zł wręczają jurorzy: Jarosław Gugała i Agnieszka Karp-Szymańska, Czek na 100 tys. zł wręczają jurorzy: Jarosław Gugała i Agnieszka Karp-Szymańska,  materiał promocyjny

Zadaniem debiutujących pisarzy i ilustratorów jest stworzenie książki dla dzieci w wieku 4-10 lat. Nabór prac do Piórka rozpoczął się 11 lutego i potrwa do 22 marca.

To idealna okazja, żeby wyjąć z szuflady gotową opowieść albo wreszcie siąść do pisania książki dla dzieci, którą od wielu lat miało się już w głowie 

twierdzi Arkadiusz Mierzwa, dyrektor ds. komunikacji sieci Biedronka i juror Piórka.

Do wygrania nawet 100 tys. zł. i gwarancja, że książka pojawi się w sklepach Biedronka w całej Polsce

W Konkursie zostaną przyznane nagrody w dwóch kategoriach:

  • w kategorii tekst - dla autora najlepszej pracy literackiej dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat;
  • w kategorii ilustracje - dla autora najlepszych ilustracji do pracy literackiej dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat.

Zwycięzca otrzyma 100 tys. złotych i gwarancję, że jego dzieło pojawi się na półkach sieci sklepów Biedronka w całej Polsce. Książka trafi do sprzedaży w sklepach sieci Biedronka w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy. Prace nadesłane do Piórka mają chwytać za serca nie tylko najmłodszych, ale także dorosłych jurorów. To osoby ze świata literatury, sztuki, mediów i filmu. W tym roku prace będzie oceniał m. in znany polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy.

Szczegóły konkursu i regulamin Piórka znajdują się na stronie piorko.biedronka.pl.

Na finał Piórka 2020 Biedronka przygotowała antysmogowy mural na warszawskim Powiślu, Na finał Piórka 2020 Biedronka przygotowała antysmogowy mural na warszawskim Powiślu,  materiał promocyjny

Sukces ubiegłych edycji Piórka. W zeszłorocznym konkursie wzięło udział 4800 osób

Konkurs Piórko od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem debiutujących twórców i najmłodszych czytelników. Prace konkursowe z poprzednich edycji, czyli sześć książek, trafiło do ok. 320 tys. polskich domów. W samym tylko 2020 roku Biedronka sprzedała ponad 74 tys. książek z serii Piórko. Do konkursu zgłoszono łącznie w tych latach 22 tys. prac. Kwota na nagrody, jaka została przeznaczona na nagrody to łącznie 1,2 mln zł.

W zeszłorocznej akcji wzięło udział około 4800 osób. Konkurs Piórko w kategorii Tekst wygrała Agnieszka Syczyło, za ciepłą opowieść pod tytułem „O Malwinie i tajemnicy dziadka piwnicy”. To historia dziewczynki, która poznając życiorys swego dziadka, odkrywa radość z pomagania innym. Książkę zilustrowała Magdalena Starowicz. Laureatki otrzymały czeki na 100 tys. zł, a okładka książki trafiła na mural na warszawskim Powiślu, wykonany za pomocą farb oczyszczających powietrze ze smogu.

Magda Starowicz wygrała kategorię 'Ilustracje' w zeszłorocznym konkursie,Magda Starowicz wygrała kategorię 'Ilustracje' w zeszłorocznym konkursie, materiał promocyjny

Więcej o: