Filmy familijne, które bawią i uczą. Chętnie obejrzą je dzieci, a dorośli na pewno nie będą się nudzić

Jako dorośli widzowie często stajemy przed pytaniem: co obejrzeć całą rodziną? Czy najmłodszym spodobają się filmy, które oglądaliśmy w ich wieku? Jeśli nie wiecie, jakie bajki obejrzeć ze swoimi pociechami, koniecznie zapoznajcie się z ofertą HBO GO. W serwisie znajdziecie świetne filmy dla każdego dziecka, nawet jeśli przekroczyło 30 lat.

      

"Mam tę moc" i przygody Elsy

Katarzyna, mama siedmioletniej Basi, zapytana o to, co najczęściej ogląda jej córka tylko się zaśmiała: - Ulubiony film dziewczynki w tym wieku może być tylko jeden! Nie ma przyjęcia urodzinowego czy nocowania bez "Krainy lodu".

 

Bajka opowiada o Elsie, która ma magiczne moce, ale nie potrafi ich kontrolować. Postanawia opuścić królestwo, bo nie chce narażać na niebezpieczeństwo swoich poddanych. W ślad za nią wyrusza jej siostra, Anna, Kristoff, renifer Sven i pocieszny bałwanek Olaf. Film został doceniony przez Akademię Filmową dwoma Oscarami - za najlepszy pełnometrażowy film animowany i w kategorii najlepsza piosenka. - Już nie możemy się doczekać, kiedy obejrzymy drugą część filmu - podkreśla Katarzyna.

Kiedy zabawki ożywają...

W ofercie HBO GO znajdziemy także kultowe "Toy Story" - film, który zmienił współczesne kino. To pierwsza w historii pełnometrażowa animacja stworzona komputerowo i pierwszy film, który otrzymał Oscara za specjalne osiągnięcia w swojej kategorii. Od tego rozpoczęła się wielka kariera studia Pixar, które później wyprodukowało między innymi: "Iniemamocni", "Auta", "Gdzie jest Dory?" czy "Coco".

Toy Story 4Toy Story 4 HBO, materiał promocyjny

"Toy Story" opowiada o zabawkach małego Andy’ego, które ożywają, gdy tylko chłopiec opuści swój pokój. Przeżywają wielkie przygody i co chwilę przekonują się, czym jest prawdziwa przyjaźń. Kolejne części także zostały docenione przez Akademię, krytyków i oczywiście dzieci. - Andy lubi bawić się kowbojem Chudym. Niedawno okazało się, że mój syn też. Dostał figurkę od babci i przepadł. Często oglądamy "Toy Story" razem - rekomenduje Sebastian, tata Franka.

Przygody latającego słoniątka

Zarówno dzieciom, jak i rodzicom z pewnością spodoba się także historia odważnego Dumbo. Słoniątko jest pośmiewiskiem w cyrku, w którym pracuje gdyż ma nienaturalnie wielkie uszy. Jednak dzięki pomocy przyjaciela - myszy o imieniu Timothy - udaje mu się odmienić swój los. Jego historia pokazuje najmłodszym widzom, że wygląd nie jest ważny. Liczy się to, co mamy w sercu. - Moje dzieci bardzo mu współczuły. A kiedy okazało się, że potrafi latać, były zachwycone - relacjonuje Katarzyna.

DumboDumbo HBO, materiał promocyjny

Ten wzruszający film z 1941 roku jest jednym z większych skarbów studia Walta Disneya. Wersja dostępna w HBO GO z okazji 70. rocznicy premiery została odświeżona i poddana cyfrowej obróbce.

Gadający zegar, latająca miotła i potęga miłości

Cała rodzina będzie się też świetnie bawić podczas oglądania "Pięknej i Bestii". Główna bohaterka - brawurowo zagrana przez Emmę Watson - rusza na ratunek ojcu, którego Bestia uwięziła w magicznym zamku. Bella ofiarowuje gospodarzowi własną wolność. Dostaje komnatę na zamku, gdzie usługują jej zaczarowane przedmioty – zegar Trybik, świecznik Płomyk, czy miotełka Puf Puf. Z czasem odkrywa, że Bestia nie jest taka straszna, jak początkowo myślała.

Piękna i BestiaPiękna i Bestia HBO, materiał promocyjny

"Piękna i Bestia" to kultowa bajka Disneya w nowej odsłonie. Przesłanie oryginału jest jednak wciąż aktualne: - To przede wszystkim opowieść o miłości. Nie brakuje wzruszających momentów i piosenek - opowiada Katarzyna.

Sprawdzone rekomendacje rodziców

Król LewKról Lew HBO, materiał promocyjny

Co jeszcze warto obejrzeć z dziećmi? - Na pewno nowego "Króla Lwa", "Księgę dżungli" w reżyserii Jona Favreau, która zdobyła Oscara za efekty specjalne - rekomenduje tata Franka.

- Ja bym dorzuciła do tej listy jeszcze "Czarownicę" z Angeliną Jolie, a wszystkim małym fanom zwierząt polecam film "Mój przyjaciel Delfin" - dopowiada Katarzyna.

Filmy familijne to świetny pomysł na seans w gronie najbliższych. Warto wybierać propozycje zarówno rozrywkowe, jak i te o walorze edukacyjnym. Mądre bajki nie tylko umilą czas naszym pociechom, lecz także opowiedzą o ważnych wartościach - tolerancji, przyjaźni czy rodzinie. Nasze propozycje, jak i wiele innych dobrych filmów familijnych, zobaczcie w serwisie HBO GO.

Więcej o: