Dzieci uwielbiają tych bohaterów! Czas, aby poznali ich również dorośli

Wspólne zainteresowania to coś, co doskonale wzmacnia więzi: znajomość postaci, które uwielbiają twoje dzieci jest bardzo ważna - dzięki niej wiesz czym interesują się maluchy. Ta wiedza pomoże Ci w zabawie jak i wspólnym odkrywaniu kolejnych przygód ulubionych bohaterów dziecka.

Pamiętasz postacie z bajek, które uwielbiałeś, gdy byłeś mały? Wiele z nich najmłodsi nie mają już szansy poznać. Mają jednak swoich ulubieńców, o których istnieniu powinieneś się dowiedzieć. Którzy bohaterowie fascynują dzieci?

Postacie, które uczą i bawią

Rybka MiniMini to bohaterka, którą zna chyba każde dziecko. Wraz z przyjaciółmi - Delfinkiem Finkiem i Ośmiornicą Lolą - zabiera wszystkie Maluchy na niesamowite podwodne przygody! Wspólna zabawa, magiczne sztuczki i spotkania z niezwykłymi istotami będą nie tylko okazją do odkrywania podwodnego świata, ale też bardzo przydatną lekcją przyjaźni, współpracy i empatii.

MiniMini+ to kanał przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym, który powstał z myślą o najmłodszych widzach – bawi, uczy, i rozwija. Jest najczęściej rekomendowaną telewizją dziecięcą przez polskich rodziców. Codziennie w godzinach 5:00 – 21:00 stacja prezentuje starannie wyselekcjonowane bajki dostosowane do wieku i możliwości percepcyjnych maluchów. Dzięki konsultacjom z psychologami dziecięcymi rodzice mogą mieć pewność, że bajki emitowane na antenie są bezpieczne oraz pozytywnie wpływają na rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny maluchów. To nie tylko rozrywka, ale i nauka - bajki mają pozytywny wpływ na rozwój dziecka, zwiększają zasób słów, pomagają w zrozumieniu abstrakcyjnych pojęć. A to wszystko m.in. za sprawą postaci, z którymi najmłodsi się utożsamiają, i które stają się ich towarzyszami na długi czas. Uzupełnieniem programu jest interaktywna, przygotowana z myślą o najmłodszych strona internetowa miniminiplus.pl, na której znajdują się liczne gry edukacyjne, zabawy i konkursy.

Na straży stacji stoi Rybka MiniMini – najlepszy przyjaciel przedszkolaka i jego opiekun w bajkowym świecie kanału, ale na antenie MiniMini+ spotkamy również wielu innych bohaterów uwielbianych przez najmłodszych. Kogo jeszcze, oprócz Rybki MiniMini i jej przyjaciół uwielbiają najmłodsi?

MiniMini+MiniMini+ mat. promocyjny

Bing

Zapytany o ulubionego bohatera, niejeden maluch wskaże Binga. Ten trzyletni króliczek pojawia się w animacji o tym samym tytule. W każdym odcinku mierzy się z problemami, które doskonale znają jego rówieśnicy. Bing nie zawsze wybiera dobre rozwiązania, a jego doświadczenia mogą być dla dzieci cenną lekcją. Przygody króliczka i podejmowane przez niego decyzje mogą stać się impulsem do rozpoczęcia rozmów na ważne tematy.

Myszka w Paski

Odpowiedzi na pytania, które mogą pojawić się w głowach dzieci, udziela także inna sympatyczna bohaterka - Myszka w Paski. Pokazuje ona najmłodszym, jak zachować się w

różnych sytuacjach. Uczy zasad bezpieczeństwa, higieny, dobrych manier a w najnowszej serii zdrowego trybu życia. Warto, żeby Myszkę w Paski poznali także dorośli. Krótkie odcinki, w których się pojawia, mogą im pomóc w wytłumaczeniu dzieciom istotnych kwestii, o których często trudno jest rozmawiać. "Myszka w Paski" to jeden z kilku autorskich programów produkowanych przez MiniMini+. Ich bohaterowie pokazują najmłodszym jak być samodzielnym i jak radzić sobie z emocjami.

Noddy

"Noddy: Detektyw w Krainie Zabawek” - to animacja, która przeniesie małych widzów do ekscytującego i pełnego wrażeń świata. W Krainie Zabawek może zdarzyć się naprawdę wszystko, a to za sprawą dinozaurów, jednorożców, robotów, piratów...

Główny bohater Noddy jest wnikliwym detektywem, który, jak każde małe dziecko, nieustannie zadaje pytania, próbując dociec: "kto?", "co?", "kiedy?", "gdzie?", "dlaczego?" i "w jaki sposób?". Wraz ze swoimi najlepszymi przyjaciółmi: Brumem i Bampim rozwiązuje interesujące zagadki i niezwykłe tajemnice Klockowa i okolic, dzięki czemu maluchy uczą się logicznego myślenia, tworzenia związków przyczynowo-skutkowych i zwracania uwagi na detale. Noddy spróbuje dowiedzieć się, kto zostawił prezenty jego przyjaciołom, rozwiąże zagadkę spadających z nieba warzyw oraz przeprowadzi śledztwo w sprawie zagubionych skrzydeł wróżki Coco. Dzięki bajce maluchy dowiedzą się również jak ważne jest pielęgnowanie przyjaźni oraz przekonają się, że wspólne działanie pozwala rozwikłać nawet najtrudniejszą zagadkę.

Barbie

Barbie jest już kultową postacią o czystym i przepełnionym miłością sercu. To nastoletnia dziewczynka, która ma wiele talentów oraz niecodziennych umiejętności, np. latanie i czarowanie.

Najnowsza kolorowa i słoneczna opowieść z Barbie, która wraz ze swoimi najlepszymi przyjaciółkami wprowadza się do nowego, wymarzonego domu, a jej sąsiadem zostaje... Ken. Bohaterki przeżyją niesamowite chwile w nowym miejscu ale najważniejsze jest to, że w magicznym świecie Barbie dobro zawsze zwycięża.

Marta mówi

"Marta mówi" to serial animowany, który powstał w oparciu o serię książek. Marta to imię przyjaznej suczki - labradorki, której właścicielką jest 10-letnia Helen. Pewnego dnia Marta zjadła zupę literkową (zupa z makaronem w kształcie liter alfabetu). Jedzenie dziwnym trafem zawędrowało do jej głowy, zamiast do żołądka. Od tej pory Marta zaczęła mówić ludzkim głosem. W każdym odcinku labradorka uczy dzieci nowych wyrazów, wśród których dominuje jedno słowo klucz. Serial ma na celu przygotowanie najmłodszych do nauki czytania.

Księżniczka Hania i Grymasek

Za górami, za lasami było sobie Królestwo. Żyjąca w nim wrażliwa i bardzo ciekawa świata Księżniczka Hania posiadała niezwykłą zdolność znajdowania rozwiązań w trudnych sytuacjach. Dziewczynka nie miała rodzeństwa, dlatego pewnego dnia postanowiła zaadoptować zwierzątko. Tak oto w Pałacu pojawił się Grymasek, który widzi wszystko w czarnych kolorach. Czy pomimo różnic uda się im zaprzyjaźnić? Co powiedzą Tata Król i Mama Królowa, gdy zobaczą nowego mieszkańca zamku? Czy przyjaciel Hani - Franek polubi marudne stworzonko? Mali widzowie dowiedzą się wszystkiego, oglądając serię przygód tej niezwykle sympatycznej pary.

Znani bohaterowie w nowej odsłonie

Na antenie MiniMini+ znajdziesz bajki, w których pojawiają się postacie, które możesz odkryć na nowo. Lokomotywy, bohaterów "Tomka i przyjaciół", zapewne znasz, w końcu towarzyszą widzom od lat. Nawet, jeśli wydaje ci się, że nie kojarzysz tej animacji, wystarczą pierwsze dźwięki tytułowej piosenki, abyś sobie o niej przypomniał. Pomocne są także imiona bohaterów - to Tomek, Gabryś, Henio i Emilka. Lokomotywy chcą być użyteczne, a w każdym odcinku mają nowe zadania do wykonania. To postacie, od których dzieci mogą wiele się nauczyć, na przykład tego, jak ważna jest współpraca.

A może uśmiechnięty mężczyzna w okularach i pasiastej, biało-czerwonej czapce, spod której wystaje zaczesana na bok grzywka? Oto Wally - na pewno go kojarzysz, m.in. z ilustracji, na których musieliśmy go odnaleźć. Wally z książek na ekran przeniósł się już dawno, teraz możemy oglądać go w nowej odsłonie. Ma już 12 lat i razem z najlepszą przyjaciółką przeżywają mnóstwo przygód (jak na członków Międzynarodowego Zakonu Ciekawskich przystało).

teleTOON+ to świat niekończącej się zabawy i humoru! Treści są skierowane do dzieci w wieku szkolnym, które wychowały się na bajkach MiniMini+, ale podrosły i szukają nowych, ciekawych programów, dostosowanych do ich wieku. teleTOON+ dostarcza inteligentnej rozrywki na najwyższym poziomie dotykając tematów interesujących młodych widzów oraz promuje pozytywne wzorce zachowań, pokazując jak ważna jest współpraca w grupie, co to jest przyjaźń oraz jak pokonywać przeszkody i własne słabości - jest edukacyjna i bezpieczna. Oferuje najwyższej jakości produkcje z europejskich wytwórni i studiów animacji, popularne wśród dzieci na całym świecie.

Jakich bohaterów teleTOON+ uwielbiają Twoje dzieci?

Harvey Girls Forever!

Z nimi nie sposób się nudzić. Mają sto pomysłów na godzinę i zawsze potrafią rozkręcić zabawę. Trampolina? Zjeżdżalnia? Automat do waty cukrowej? Zorganizują to wszystko w mig. Często kłócą się z chłopakami z sąsiedztwa i zwykle stawiają na swoim. Audrey jest najbardziej szalona z całej trójki, Dot ma najwięcej rozsądku, a Lotta - empatii dla innych. Tworzą zgrane, sympatyczne trio.

Talking Tom i Przyjaciele

"Talking Tom and Friends" to zabawny serial animowany oparty na popularnej mobilnej aplikacji, w której zwierzęce postacie powtarzają słowa użytkownika. Tom od zawsze chciał zostać gwiazdą! Niestety wciąż daleko mu do wielkości. Wraz z grupą swoich wspaniałych przyjaciół, uzbrojony w sprzęt komputerowy, niesamowite pomysły oraz niepowtarzalne

poczucie humoru staje przed misją zdobycia sławy za wszelką cenę. Tom jako lider paczki razem z Angelą - wschodzącą gwiazdą muzyki pop, Benem - wyjątkowo inteligentnym geekem, psem Hankiem i złośliwym Gingerem rozgrzeją serca widzów, a także rozbawią ich do rozpuku.

Siostry

Przezabawna seria o przygodach sióstr, które kochają się tak samo jak nie znoszą. Produkcja powstała na podstawie serii komiksowej autorstwa Christophe'a Cazenove'a i Williama Maury. Nastoletnia Wendy i młodsza o kilka lat Marine są typowymi siostrami - choć ciągle sobie dokuczają, to mimo to bardzo się kochają i nie mogą bez siebie żyć. Młodsza naśladuje starszą i zabiega o jej uwagę, wtrącając się w jej sprawy: randki, imprezy, prowadzenie pamiętnika. Starsza nie pozostaje jej dłużna. A zabiegani rodzice często nie mogą sobie dać rady z szalonymi córkami. Wszystkie niesnaski między dziewczynami jednak idą na bok, gdy którąś z nich spotyka coś przykrego - wtedy okazuje się, że kochają się prawdziwą siostrzaną miłością.

Przygody Rocky'ego i Superktosia

Bohaterowie popularnej amerykańskiej bajki, gadający łoś Superktoś oraz latająca wiewiórka Rocky, powracają na ekrany naszych telewizorów w odświeżonej formie! Ten oryginalny duet zachwyci i oczaruje każdego widza.

Światowej sławy gadający łoś oraz jego towarzysz, latająca wiewiórka, przeżywają razem serię niezapomnianych przygód. Na przeszkodzie często staje im Nieustraszony Przywódca, który wysyła Borisa oraz Natashę, aby szpiegowali poczynania dwójki oryginalnych bohaterów.

Kleopatra i kosmos

"Kleopatra i kosmos" to nowa pozycja na teleTOON+. Nieznana historia o nastoletnich latach życia Kleopatry, przeniesiona do galaktyki przyszłości, w której rządzą gadające koty.

Bohaterka bajki, Kleopatra, zostaje przedstawiona w nowej odsłonie. Jej przygody rozgrywają się w galaktyce, w której rządzą... gadające koty. Kleopatra odkrywa, że według przepowiedni ma być wybawicielką galaktyki. Do tego potrzeba umiejętności, które musi zdobyć w elitarnej akademii. Rozpoczyna przygotowania, a w tym treningi obrony przed niebezpieczeństwami czyhającymi na każdym kroku. Chce wrócić do domu w Egipcie, by stawić czoła typowym dla nastolatków problemom.

Trolle: impreza trwa!

Impreza z trollami? To jest to! Poznaj lekko nieokrzesanych mieszkańców miasteczka trolli i baw się razem z nimi w rytm szalonej muzyki! Poppy i Mruk wraz z całym miasteczkiem organizują imprezy taneczne w swoim fantastycznym leśnym domu. Baw się razem z nimi w rytmie trollowej muzyki! Poznaj kolorowy świat trolli zawsze gotowych na nowe psoty i dołącz do niekończącej się zabawy! Serial prezentuje zupełnie nowe przygody trolli, znanych z kinowego hitu DreamWorks. W kolejnych odcinkach bohaterowie będą musieli zmierzyć się z klęską suszy w miasteczku oraz przekonać widzów, że odwiedzanie biblioteki może być całkiem przyjemne. Poppy weźmie udział w bitwie na komplementy oraz pomoże Dużemu pokonać strach przed duchami. Trolle zorganizują również bitwę na poduszki. Będzie się działo!

Polly pocket

"Polly Pocket" to świetna zabawa, mnóstwo przygód oraz emocji. Tytułowa bohaterka razem z Shani, Lilą, Babcią Penelopą, Gwen oraz Nicolasem pokażą widzom, że świat w rozmiarze kieszonkowym może być znacznie ciekawszy od normalnego. Jedenastoletnia Polly, jak każde dziecko, często powtarza, że jest za mała, aby robić to, na co ma ochotę. Pewnego dnia Polly Pocket otrzymuje w spadku od Babci Penelopy magiczny medalion, który pozwala jej skurczyć się do czterech cali. Dziewczyna stwierdza, że w kieszonkowym rozmiarze można się świetnie bawić! Serial udowadnia młodym widzom, że bycie małym nie musi być ograniczeniem, a największą siłą.

Denver – ostatni dinozaur

Mieszkająca w Kalifornii paczka przyjaciół przypadkiem natrafia na prehistoryczne jajo dinozaura. Niedługo później wykluwa się z niego inteligentny dinozaur Denver, który w mig pojmuje ludzki język i jest w stanie komunikować się ze swoimi przyjaciółmi.

Dinozaur przysparza im wiele problemów i ciągle pakuje znajomych w tarapaty, ale mimo wszystko staje się częścią grupy. Przyjaciele uczą go jak się ukrywać przed ciekawskimi oczami gapiów, jak się jeździ na deskorolce, a Denver w zamian stwarza masę zabawnych sytuacji. Czym nas zaskoczy ostatni dinozaur?

Ulubieni bohaterowie na wyciągnięcie ręki

MiniMini+MiniMini+ mat. promocyjny

Wszystkie te postacie możecie spotkać na kanałach MiniMini+ i teleTOON +. Te i inne familijne stacje znajdziecie w pakietach Canal+ - m.in. w Comfort+ i Extra+ Pakiet Familijny, które możecie zamówić bez wychodzenia z domu, przez internet. Do końca roku abonament jest w niższej cenie (to 25 proc. rabatu), będziesz mieć więc mnóstwo czasu nie tylko na zapoznanie się z ulubionymi bohaterami dziecka, ale i na pokazaniu mu, że ty też masz swoich faworytów. W końcu - gdy twój syn czy córka wprowadzi cię już w świat swoich ulubionych postaci - ty możesz pokazać mu bohaterów, których ty kiedyś uwielbiałeś. A może wspólnie odkryjecie nowych ulubieńców?