Wakacje z dzieckiem? Wybór hotelu ma kolosalne znaczenie. Na co zwracać uwagę?

Planując rodzinny wakacyjny wyjazd, musimy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Ile zajmie podróż, co będziemy robić na miejscu, gdzie będziemy spać. Gdy podróżujemy z dziećmi to, który hotel wybierzemy, ma kluczowe znaczenie dla naszego wypoczynku.

Podstawą jest dobre położenie hotelu. „Dobre” znaczy, że powinniśmy móc do niego bez problemu dojechać, ale nie może on znajdować się przy ruchliwej drodze. Wszystkie atrakcje, na których nam zależy, powinny być w pobliżu miejsca, w którym śpimy - nie będziemy tracić czasu na dotarcie na miejsce, a - jeśli zajdzie taka potrzeba - będziemy mogli szybko do hotelu wrócić.

Jedzenie ma znaczenie

Na wakacjach chcemy odpocząć od codziennych zajęć, m.in. od gotowania. Dobrze, aby w hotelu było szerokie menu, aby każdy z członków rodziny mógł znaleźć coś dla siebie. Gust dziecka często zmienia się z dnia na dzień, jednego może uwielbiać owsiankę, drugiego naleśniki - dobrze mieć świadomość, że zawsze będzie mogło coś wybrać.

Jeśli wybieramy się na wakacje z naprawdę małym dzieckiem, dodatkowym atutem będą posiłki dla niemowląt. Dzięki temu na wakacje nie będziemy musieli jechać z połową spiżarki. W hotelu będziemy mogli skorzystać z gotowego jedzenia dla niemowląt lub - korzystając z udostępnionego blendera - szybko przygotować coś samemu z wybranych przez nas składników (np. rozdrabniając mięso i warzywa, które znajdziemy w rozstawionych na stołach podgrzewaczach).

Wybierając się na rodzinny urlop musimy pamiętać o wielu rzeczachWybierając się na rodzinny urlop musimy pamiętać o wielu rzeczach Shutterstock

Sprzęty na wagę złota

Zostańmy przy sprzętach. Pakując się na wyjazd z dziećmi i tak musimy zabrać mnóstwo rzeczy. Wszystko, co znajduje się na miejscu, a czego nie musimy ze sobą zabierać, jest niezwykle cenne. To nie tylko wspomniany już blender, ale i wanienka czy podgrzewacz do butelek. Nawet jeśli i tak wolimy mieć ze sobą swoje sprzęty, dobrze mieć świadomość, że w razie ich awarii, nie zostaniemy bez niczego.

Przemyślane pokoje

Gdy jesteśmy zamknięci w jednym pomieszczeniu, musimy dostosować się do pozostałych. Dodatkowym plusem jest, gdy mamy do wyboru różne rodzaje pokojów - np. takie typu studio, gdzie każdy z członków rodziny może mieć własną przestrzeń, ale jednocześnie wszyscy będą blisko siebie, nieoddzieleni mnóstwem zamykanych na klucz drzwi.

Hotelowe aktywności

Nie ma co ukrywać - basen to jedna z największych atrakcji dla dzieci. Gdy będzie się on znajdował w hotelu, będziemy z niego korzystać o wiele częściej, niż gdybyśmy mieli gdzieś go szukać, pakować rzeczy i odbywać kolejną podróż. Na hotelowy basen nie musimy się specjalnie szykować, właściwie wystarczy założyć na siebie kostium, szlafrok i jesteśmy gotowi.

Jeśli wybieramy się na wyjazd z maluchami, plusem będzie brodzik, w którym będą mogły one nie tyle pływać, co chlapać się wodą. Starsi ucieszą się, gdy na basenie będą dodatkowe atrakcje, jak zjeżdżalnie czy różnego rodzaju fontanny, prądy rzeczne itp.

Basen uwielbiają i mali, i duziBasen uwielbiają i mali, i duzi Fot. Shutterstock

Przygotowani na każdy nastrój…

… i każdą pogodę. Nie zawsze mamy ochotę na wielkie aktywności. Czasem - nawet w wakacje - mamy gorszy dzień i nie chce nam się nigdzie ruszać. Zdarza się, że zmusza nas do tego pogoda. Planując wyjazd, dobrze wziąć pod uwagę i taką ewentualność. Dobrze, aby atrakcje czekały nie tylko w miejscowości, do której chcemy się wybrać, ale i w samym hotelu. Place i sale zabaw to coś, co dzieci uwielbiają. Są hotele, w których znajdziemy kilka takich miejsc - zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Najmłodsi (i ich rodzice) na pewno to docenią i nie będą narzekać na nudę.

Rodzinne wakacje pełne atrakcjiRodzinne wakacje pełne atrakcji Shutterstock

Zorganizowane zajęcia

Animacje to nie tylko układy choreograficzne w rytm popularnych hitów. W wielu hotelach organizowane są tematyczne zajęcia, które nie tylko zajmą dzieci, ale i rozwiną ich umiejętności. A gdy one będą działać, ich rodzice mogą… odpocząć. Jeśli w hotelu jest SPA, do którego chcielibyście się wybrać, sprawdźcie, czy jest możliwość zapewnienia w tym czasie opieki waszym dzieciom - to olbrzymi plus, a wy będziecie mogli skorzystać z usług w tym samym czasie i pobyć razem.

„Jak jest do wszystkiego…” - wiadomo, nie można specjalizować się we wszystkim. Dobrze, jeśli hotele, które oferują mnóstwo zajęć, nie organizują wszystkiego samemu, ale korzystają ze wsparcia osób i firm, które się w tym specjalizują. Wiele ośrodków współpracuje z innymi, lokalnymi przedsiębiorcami, dzięki czemu mamy do wyboru wiele różnych zajęć i aktywności, prowadzonych przez ludzi, którzy są specjalistami w swoich dziedzinach.

Rodzinny wyjazd pełen atrakcjiRodzinny wyjazd pełen atrakcji Shutterstock

Hotele na „5 uśmiechów”

Kinderhotels Europa to sieć hoteli rodzinnych, w których znajdziemy to, co dla podróżujących z dziećmi najważniejsze. Większość z nich znajdziemy w Austrii, ale są też obiekty w Niemczech, we Włoszech, w Portugalii i Chorwacji, a ich wybór gwarantuje spokojny, rodzinny urlop. W każdym hotelu priorytetem jest bezpieczeństwo dzieci. Obiekty położone są w spokojnych miejscach, gdzie ruch drogowy jest ograniczony, a do wyboru mamy naprawdę wiele miejsc.

W zależności od tego, co nam odpowiada i czego szukamy, wśród Kinderhotels Europa znajdziemy zarówno rodzinne pensjonaty, jak i luksusowe hotele. Niezależnie od tego, które miejsce wybierzemy, otrzymamy gwarancję najwyższej jakości. Obiekty są oceniane uśmiechami, a im więcej ma ich dane miejsce, tym wszechstronniejsza i bardziej wyspecjalizowana jego oferta.

Podczas wakacji można odkryć nową pasjęPodczas wakacji można odkryć nową pasję Fotolia

Hotele proponują różnorodny program, dostosowany do wieku dzieci. Znajdziemy w nich aktywności zarówno dla najmłodszych, jak i dla nastolatków. Wiele ośrodków utrzymuje kontakty z zewnętrznymi firmami i dla tych, dla których atrakcją nie jest już sala zabaw czy hotelowe animacje, proponuje różne formy aktywności, jak wspinaczka czy jazda konna.

To sieć stworzona z myślą o rodzinie, a więc ma na uwadze wszystkich członków rodziny - nie tylko tych niepełnoletnich. Rodzina może spędzać czas razem, ale ważny jest też czas dla rodziców. Dorośli zatem również znajdą w ofercie sporo dla siebie (czy to masaże, czy aktywności typu wycieczki rowerowe, nordic walking), będą mogli się naprawdę odprężyć, gdy będą mieli pewność, że ich dzieci znajdują się pod dobrą opieką.

Urlop to czas, gdy w spokoju możemy pobyć razemUrlop to czas, gdy w spokoju możemy pobyć razem Shutterstock

Najważniejsze jest zaufanie

Bo to nie mnogość zajęć jest najważniejsza. Najważniejsi są ludzie, a kadra pracująca w Kinderhotels Europa to specjaliści, którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje. Oddając im pod opiekę dzieci, będziemy mieć pewność, że są one w najlepszych rękach - że są bezpieczne. A spokojny rodzic będzie mógł naprawdę odpocząć. Po to w końcu są wakacje.

Materiał powstał we współpracy z austria.info.