1. I trymestr ciąży

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9
  10. 10
  11. 11
  12. 12
  13. 13
  14. 14
 2. II trymestr ciąży

  1. 15
  2. 16
  3. 17
  4. 18
  5. 19
  6. 20
  7. 21
  8. 22
  9. 23
  10. 24
  11. 25
  12. 26
  13. 27
 3. III trymestr ciąży

  1. 28
  2. 29
  3. 30
  4. 31
  5. 32
  6. 33
  7. 34
  8. 35
  9. 36
  10. 37
  11. 38
  12. 39
  13. 40
 4. I rok życia

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9
  10. 10
  11. 11
  12. 12
  13. 13
  14. 14
  15. 15
  16. 16
  17. 17
  18. 18
  19. 19
  20. 20
  21. 21
  22. 22
  23. 23
  24. 24
  25. 25
  26. 26
  27. 27
  28. 28
  29. 29
  30. 30
  31. 31
  32. 32
  33. 33
  34. 34
  35. 35
  36. 36
  37. 37
  38. 38
  39. 39
  40. 40
  41. 41
  42. 42
  43. 43
  44. 44
  45. 45
  46. 46
  47. 47
  48. 48
  49. 49
  50. 50
  51. 51
  52. 52

Podaj: planowaną datę porodu lub datę urodzin dziecka

Bez namawiania i bez patrzenia na zegarek. Przepis na BEZtroskie śniadanie na wyciągnięcie ręki

Śniadanie zjedzone w spokoju kojarzy ci się jedynie z weekendem? Można to łatwo zmienić! Skorzystaj z naszych porad, a BEZtroskie śniadania będą towarzyszyć twojej rodzinie codziennie. I wcale nie będzie trzeba wstawać godzinę wcześniej, aby je przygotować!

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, a to właśnie z nim nie zawsze jest nam po drodze. Dorośli często w ogóle go nie jedzą, a młodsi  marudzą, widząc na talerzach wciąż to samo. Wszystko przez poranną gonitwę - rano dzieje się naprawdę dużo, a czas jakby się skurczył.

Jeśli marzą ci się BEZtroskie śniadania, skorzystaj z porad eksperta marki Lubella. Kilka kroków przygotowanych przez psychodietetyka, mgr Annę Paluch przybliży cię do posiłku, dzięki któremu przez cały dzień uśmiech nie zejdzie z twarzy twojej i twoich bliskich. Jak to zrobić?

BEZ… pośpiechu 

Przepis na BEZtroskie śniadaniePrzepis na BEZtroskie śniadanie fot. Shutterstock

Poranki nie są łatwe. Najtrudniejszy krok to wstanie z łóżka, ale dalej też bywa pod górkę. Wszystko robimy wolniej, a finalnie musimy pędzić, bo za chwilę będziemy spóźnieni. Maluchy podczas ubierania patrzą w okno, mimo że nic nadzwyczajnego się tam nie dzieje. Gdy już macie wychodzić, okazuje się, że to dziś jest "ten dzień" z zajęciami dodatkowymi i trzeba błyskawicznie skompletować strój na przebranie. I jeszcze trzeba przynieść warzywo do przedszkola. "Przecież mówiłem o tym tydzień temu!". Pędzimy, zastanawiając się, co jeszcze musimy zrobić, odhaczając niewidzialną listę w naszej głowie. A może to zmienić?

Co radzi ekspert?

Początek dnia bywa trudnym czasem dla zabieganego rodzica i zaspanego dziecka. Zbyt duży pośpiech może spowodować, że poranek będzie stresujący i odbije się na nastroju rodziny na cały dzień. Dlatego najlepiej wprowadzić pozytywną rutynę dnia z zachowanymi najważniejszymi nawykami poranka. Warto spisać z dzieckiem listę porannych nawyków, gdzie obowiązkowo powinny się znaleźć: ubieranie się, zjedzenie pożywnego śniadania, spakowanie drugiego śniadania i mycie zębów. Dobrze wprowadzić określony czas pobudki i wyjścia z domu. Niech taki plan zawiśnie na lodówce.

BEZ… rutyny

Przepis na BEZtroskie śniadaniePrzepis na BEZtroskie śniadanie materiał promocyjny partnera

Są dzieci, które nie przepadają za zmianami, ale są też takie, które uwielbiają nowe wyzwania i sytuacje. Dla nich monotonia jest nudna, nie mają ochoty sięgać po to, co już znają. Gdy widzą na talerzu to samo, co było na nim wczoraj i przedwczoraj, wcale nie mają apetytu. Śniadanie trwa i trwa, a z talerza właściwie nic nie znika. A może to zmienić?

Co radzi ekspert?

Dobra rutyna dotyczy nawyków, które powinny na stałe znaleźć się w naszym repertuarze porannych czynności. Warto jednak unikać rutyny w przypadku śniadań. Dlatego, aby było wygodnie i różnorodnie, dobrze jest planować je z jednodniowym wyprzedzeniem lub przygotować tygodniowy planer posiłków i listę zakupów. Wtedy nie narażamy się na powtarzanie śniadań z braku czasu czy pomysłów.

BEZ… nudy

Przepis na BEZtroskie śniadaniePrzepis na BEZtroskie śniadanie fot. Shutterstock

Chociaż jemy także oczami, często zapominamy o tym, jak ważny jest wygląd tego, co trafia na nasz stół. A dla dzieci ma to olbrzymie znaczenie! Wystarczą niewielkie modyfikacje, aby posiłek stał się wyjątkowy. Możesz na kanapce ułożyć z pomidorów i ogórków np. motyla albo wyciąć małe kanapeczki korzystając z foremek do pierniczków. Co jeszcze możemy zmienić?

Co radzi ekspert?

Nie będzie nudno, jeśli zadbamy o to, by było różnorodnie, kolorowo i pysznie! Jak zmienić śniadania w ulubiony posiłek dnia? Warto sięgać po atrakcyjne wizualnie produkty.  Dziecko chętnie zwróci uwagę na ciekawe kształty na przykład płatków do mleka. Dzięki temu przy jedzeniu uruchomi wyobraźnię.

BEZ… wysiłku

Przepis na BEZtroskie śniadaniePrzepis na BEZtroskie śniadanie fot. Shutterstock

Często wydaje nam się, że aby było ciekawie i smacznie, musimy poświęcić na to dużo czasu. A wcale tak nie jest! Nie musisz wstawać wcześniej niż zwykle, aby przygotować śniadanie, czy godzinami szukać wymyślnych przepisów.  Co warto robić?

Co radzi ekspert?

Rano nie zawsze mamy czas na przygotowywanie skomplikowanych posiłków.  Warto jednak szukać prostych rozwiązań i korzystać na przykład z kilku podstawowych składników - zwłaszcza takich, za którymi nasze dzieci wprost przepadają. Dzięki temu będziemy mieć dużo większą pewność, że poranne śniadanie przypadnie maluchowi do gustu.

BEZ… marudzenia

Przepis na BEZtroskie śniadaniePrzepis na BEZtroskie śniadanie fot. Shutterstock

Wydaje ci się, że wpadłeś na pomysł idealnego śniadania. Przygotowujesz, dajesz swoje dzieło dziecku i… "nie lubię tego!". Czar pryska. Co zrobić, aby to, co przygotujemy, spotkało się z ciepłym przyjęciem małego smakosza?

Co radzi ekspert?

Sporządzanie listy ulubionych śniadań wspólnie z dzieckiem zapobiega późniejszemu marudzeniu - w końcu dziecko samo zdecydowało, co we wtorkowy poranek będzie jadło na śniadanie. Zadbajmy także o atmosferę przy stole, niech dziecko ma ulubiony talerz o ciekawym wyglądzie. Pozwólmy mu sobie nałożyć, nie pospieszajmy. Jedzmy razem rodzinne śniadanie. Stanie nad dzieckiem i pospieszanie go, kiedy sami nie jemy, nie jest dobrą praktyką.

BEZ… kompromisów

Przepis na BEZtroskie śniadaniePrzepis na BEZtroskie śniadanie materiał promocyjny partnera

Dorośli nie jedzą śniadań, a dzieci muszą? Albo chwytają kanapkę w biegu miedzy łazienką a szafą, a maluchom mówią, że je się tylko przy stole? To nie jest dobre wyjście. Najmłodsi doskonale widzą, co robimy, a wysyłanie sprzecznych komunikatów nie jest niczym dobrym. Co zatem robić?

Co radzi ekspert?

Jeśli mamy do wyboru wartościowe, ale i atrakcyjnie wyglądające, i pyszne produkty, nie trzeba negocjacji i ustalania kompromisów dotyczących składu śniadania. Ważny jest również wpływ modelowania, a więc obserwowania dorosłych przez dziecko. Wspólne śniadanie z opiekunem, oparte na tym samym składzie, jest ważne, bo pokazujemy, że wszyscy odżywiamy się podobnie, nie ma negocjowania, że tata może jeść to, a ja nie.

BEZ… syropu glukozowego BEZ… oleju palmowego 

Przepis na BEZtroskie śniadaniePrzepis na BEZtroskie śniadanie materiał promocyjny partnera

Nie możemy też zapominać, że liczy się jakość tego, co jemy. Korzystajmy ze sprawdzonych źródeł, kupujmy wartościowe produkty. Zwracajmy uwagę na skład tego, co trafia na nasze talerze. Co robić, aby śniadania były naprawdę BEZtroskie?

Co radzi ekspert?

Istnieje także jeszcze jeden prosty sposób, który sprawi, że śniadania z dziećmi staną się BEZ...troskie. Warto sięgnąć po płatki zbożowe od Lubelli, które mają teraz nowy, ulepszony skład - są naturalnie BEZ syropu glukozowego i BEZ oleju palmowego! W smaku pozostały tak samo pyszne! Płatki od Lubelli są także pełne zboża i naturalnych minerałów prosto z natury, takich jak między innymi mangan czy fosfor. Dzięki temu możemy mieć pewność, że są one doskonałą propozycją na wartościowe śniadanie dla najmłodszych!