Początek roku szkolnego tuż-tuż. Jak wykorzystać ostatnie dni wakacji?

Ostatnie dni wakacji nie muszą oznaczać tylko kompletowania wyprawki szkolnej i powolnego przygotowywania się do września. Wykorzystajcie ten czas kreatywnie. Przygotowaliśmy dla was kilka propozycji rodzinnych aktywności.

Zwiedzanie swoich okolic

Jeśli planujecie spędzić ostatnie tygodnie wakacji w swoim mieście, świetnym rozwiązaniem będzie lokalne zwiedzanie. Zapytacie pewnie, po co zwiedzać miasto, w którym się mieszka? A jednak! Warto nieco poczytać o najbliższej okolicy i wybrać się na nietypowy rodzinny spacer. Być może dowiecie się kim był patron często uczęszczanej przez was ulicy, gdzie mieszkały znane osobistości, odkryjecie perełki architektury, które do tej pory mijaliście, nie zwracając na nie uwagi.

Jeśli macie rowery, wybierzcie się nieco dalej. Poznajcie nowe trasy i pobijcie wasz dotychczasowy rekord odległości! Jeśli lubicie sportowe wyzwania, to koniecznie pójdźcie całą rodziną na basen. Przygotujcie wcześniej listę pływackich wyzwań i wspólnie spróbujcie stawić im czoła. Sprawdźcie kto: najdalej skoczy na nogi, nauczy się nowego stylu pływackiego, zjedzie z największej zjeżdżalni lub wygra rodzinną sztafetę.

Często przy natłoku obowiązków nie mamy czasu na to, żeby odwiedzić wiele miejsc. Muzea, ogrody botaniczne, zoo, korty tenisowe, parki po drugiej stronie miasta, gokarty, pobliskie plaże – jest mnóstwo atrakcji do wyboru. Kiedy miasto jest puste, bo ludzie są na urlopach, wy możecie bez kolejki dostać się tam, gdzie do tej pory nie byliście.

W sierpniu odbywa się też wiele imprez plenerowych dla całych rodzin. 

 „Dzień Zabawy Nickelodeon”

Jednym z takich wydarzeń jest „Dzień Zabawy Nickelodeon”. To cykliczna impreza, która jest organizowana na świecie od 14 lat, a w Polsce od 6. „Dzień Zabawy Nickelodeon” ma na celu uwrażliwienie rodziców na to, jak ważne jest spędzanie czasu z dziećmi - nie tylko przed ekranem telewizora, ale również aktywnie np. na świeżym powietrzu. Akcję wspiera wiele znanych osobistości, m.in. Michelle Obama, która jest znana z propagowania idei zdrowego stylu życia najmłodszych.

Co roku, w czasie „Dnia Zabawy” kanał Nickelodeon blokuje emisję programu, żeby zmotywować i zachęcić całe rodziny do wspólnych aktywności. Na tę okoliczność już od początku sierpnia na stronie organizatora publikowane są propozycje gier i zabaw sportowych.

Tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę, 25 sierpnia, w godzinach w godz. 11:00 - 17:00, na terenie Akademii Wychowania Fizycznego przy ulicy Marymonckiej 34 w Warszawie. Na miejscu weźmiecie udział w wyścigach, grach zespołowych i zręcznościowych i konkursach z nagrodami. W strefie aktywności będzie na was czekać m.in. zwariowany tor przeszkód (którego nie da się pokonać bez dużej ilości skakania, pełzania i czołgania!), BubbleFootball (w którym zawodnicy będą wchodzili do dużych dmuchanych kul), czy slime’owy tor wyścigowy.

BubbleFootballBubbleFootball fot. materiały partnera

Najmłodsi też nie będą się nudzić – „popływają” w basenie z kulkami, poskaczą po dmuchańcu z Psiego Patrolu i sprawdzą, co kryje się w tajemniczych skrzyniach dotyku. Zwieńczeniem wydarzenia będzie koncert uwielbianego przez dzieciaki Dawida Kwiatkowskiego.

Koncert w czasie Dnia zabawy w 2017 rokuKoncert w czasie Dnia zabawy w 2017 roku fot. materiały partnera

A może nad morze lub w góry?

Pod koniec sierpnia dalekie wyjazdy często mamy już dawno za sobą, natomiast warto rozważyć krótki wypad za miasto. Pogoda wciąż jest bardzo dobra, dzieci nie mają jeszcze lekcji, więc całą rodziną możecie naładować baterie przed wrześniem.

W ostatni weekend wakacji w wielu kurortach jest zdecydowanie mniej ludzi, cześć atrakcji jest już pozamykana, dzięki czemu możemy w spokoju wypocząć i… wydać nieco mniej, niż w szczycie sezonu. Jak już wybierzecie kierunek, gdzie chcecie się udać, zobaczcie, co będzie działo się w okolicy. Są duże szanse, że załapiecie się na darmowe, plenerowe imprezy na zakończenie wakacji.

Warto wykorzystać ostatnie tygodnie sierpnia, bo przecież kolejne wakacje dopiero za rok, a przed nami nowe wyzwania nadchodzącego roku szkolonego. Wspólne aktywności nie tylko pozwolą wam spędzić miło czas, ale i zainspirują do zaplanowania nowych zajęć dodatkowych w czasie roku szkolnego. Kto wie, może w twoim dziecku drzemie potencjał, którego do tej pory nie odkryliście, a warto go rozwijać?