Soki warzywne i owocowe - w sam raz na jesień!

Prawidłowe nawyki żywieniowe zaczynają kształtować się już w momencie wprowadzania nowych produktów do diety niemowlęcia, dlatego warto postarać się, żeby dziecko poznało w tym czasie jak najwięcej smaków. Jest to szczególnie ważne w przypadku warzyw - jeśli chcemy, żeby dzieci je zaakceptowały, powinniśmy przyzwyczajać do ich smaku już niemowlęta. To się opłaca, bo im więcej warzyw polubi niemowlak, tym więcej będzie ich jadł jako przedszkolak, a później jako nastolatek i dorosły.

Dlaczego jedzenie warzyw w dzieciństwie jest ważne?

Wszyscy wiemy, że nasza codzienna dieta powinna uwzględniać odpowiednią ilość warzyw i owoców. Nie inaczej jest w przypadku dzieci: jeśli chcemy kształtować w nich prawidłowe nawyki żywieniowe i dostarczać ich organizmom cenne składniki odżywcze, na ich talerzach nie powinno zabraknąć owoców i warzyw. Tych ostatnich niestety często jadamy za mało - i to zarówno my, dorośli, jak i dzieci. Wszystko przez to, że nie jesteśmy przyzwyczajeni do ich regularnego spożywania. Gdybyśmy jadali więcej warzyw w okresie wczesnego dzieciństwa, teraz bardziej odpowiadałby nam ich smak i wprowadzanie ich do diety naszych dzieci przychodziłoby nam łatwiej.

Jak więc przekonać dziecko do warzyw? Najlepszym sposobem jest wprowadzanie ich do diety już w drugim półroczu życia - na początku w formie gładkich przecierów, zup i soków. Jeśli w tym czasie dziecko przywyknie do jedzenia niektórych warzyw, jest duża szansa, że w przyszłości będzie po nie chętniej sięgać. Wielu rodziców skarży się jednak, że niemowlęta i małe dzieci po prostu nie chcą jeść warzyw. Pamiętajmy, że zaakceptowanie przez malucha nowych warzywnych smaków wymaga czasu i cierpliwości. Niekiedy, by polubić dany produkt, dziecko potrzebuje nawet kilkunastu prób w krótkich odstępach czasu.

Soki w diecie niemowląt

Komponując posiłki dla małych dzieci, staramy się, żeby ich dieta była dobrze zbilansowana i zróżnicowana. To samo powinno dotyczyć tego, co podajemy im do picia. Sięgając po sok, musimy upewnić się, że ma on odpowiedni skład i jest dobrej jakości. Zgodnie z zaleceniami dotyczącymi żywienia niemowląt, na początku podajemy dzieciom soki przecierowe: oprócz cennych witamin i składników mineralnych, zawierają też błonnik.

Pamiętajmy także, żeby wybierać soki odpowiednie do wieku naszego dziecka - informację na ten temat znajdziemy na etykiecie. To ważna wskazówka dla rodziców, dzięki niej mogą być pewni, że skład soku został opracowany z myślą o potrzebach niemowląt i małych dzieci.

Soki z oznaczeniem miesiąca życia, od którego można je podawać dziecku, znajdziemy wśród produktów przeznaczonych dla najmłodszych, ma je w swojej ofercie m.in. BOBO FRUT.

Owocowo - warzywne nowości od BOBO FRUT

Właśnie z myślą o najmłodszych dzieciach, które mają trudności z zaakceptowaniem smaku warzyw, na początku sezonu jesienno-zimowego wśród soków BOBO FRUT pojawiły się dwie nowości: BOBO FRUT POMIDOREK i BOBO FRUT DYNIEK . Są to soki z pomidorem i z dynią, przygotowane na bazie naturalnych przecierów, bez dodatku cukru (zawierają wyłącznie naturalnie występujące cukry). Zostały stworzone specjalnie dla dzieci już po 6. miesiącu życia, czyli w idealnym momencie, by zacząć oswajać niemowlęta ze smakiem warzyw.

Smak nowości BOBO FRUT został wybrany przez mamy, a receptury opracowali specjaliści w dziedzinie żywienia najmłodszych. Sprawdzają się idealnie jako metoda na "przemycenie" do diety dziecka warzyw i owoców, co z pewnością przyjdzie nam docenić w okresie jesienno-zimowym, kiedy narzekamy na brak świeżych owoców i warzyw, a nadal chcemy (i powinniśmy!) podawać dzieciom smaczne produkty, które będą wzbogacać ich dietę.