Mamoreksja, czyli odchudzanie w ciąży. Nowy niebezpieczny trend wśród sławnych mam!

Victoria Beckham czy Rachel Zoe to tylko niektóre z gwiazd, które będąc w ciąży, walczą z każdym dodatkowym kilogramem. Zachowanie bardzo szczupłej sylwetki w ciąży i od razu po niej stało się niemal wymogiem wśród celebrytek. Restrykcyjne diety i obciążające ćwiczenia? To pomysł na ciążę coraz większej ilości kobiet. Nie tylko tych sławnych

"Kiedyś mawiano, że kobieta przy nadziei powinna jeść za dwoje, dziś przyszłe mamy coraz częściej nie jedzą nawet za siebie"- czytamy w The Daily Mail. Perspektywa "zapuszczenia się" w trakcie ciąży coraz częściej spędza kobietom sen z powiek. Amerykańskie przyszłe mamy wciąż ograniczają liczbę kalorii i zwiększają aktywność fizyczną, nawet w zaawansowanej ciąży. Skąd czerpią inspirację?

Winą za taki stan rzeczy obarcza się spodziewające się potomstwa celebrytki, które często nawet nie wyglądają jakby były w ciąży. Rachel Zoe, Bethenny Frankel czy Victoria Beckham to niektóre z pań, które według ekspertów promują modę na odchudzanie w ciąży.

Topowa mama- anorektyczka

Victoria Beckham (37), która obecnie jest w ósmym miesiącu ciąży, jest najlepszym przykładem mamorektyczki- uważa dietetyczka Lisa Cohn. "Pobladła twarz, przytępione spojrzenie, wyczerpane ciało", tak właśnie wygląda teraz Victroria- twierdzi dietetyczka.

Ponoć pani Beckham zaprzyjaźniła się ostatnio z Rachel Zoe, znanej z udzielania przyszłym mamom- gwiazdom rad, jak zachować rozmiar zero i utrzymać kondycję w czasie ciąży. Rachel, która w marcu tego roku urodziła córeczkę, nie przytyła w czasie ciąży ani grama- donosi "The Daily Mail".

Klient twój pan

Moda na odchudzanie wśród ciężarnych nie zmartwiła producentów odzieży sportowej i właścicieli klubów fitness. Specjalnie dla spodziewających się potomstwa przygotowano nowe oferty. Profesjonalny trener dla kobiet w ciąży? Z takiej usługi można już skorzystać w Stanach Zjednoczonych. Firmy odzieżowe wprowadzają całe kolekcje strojów sportowych dla pań z pokaźnym brzuszkiem, bo część kobiet nie rezygnuje z aktywności fizycznej aż do samego porodu.

Producenci ubrań dla przyszłych mam, w ślad za nowymi trendami, nierzadko decydują się na wprowadzanie coraz mniejszych rozmiarów. Często marki są zmuszane do takich zabiegów, ponieważ takie są oczekiwania klientek- relacjonuje "The Daily Mail".

Uroda na wagę złota

Które ciężarne mogą stać się ofiarami nowej mody?

"W grupie największego ryzyka są te z pań, które traktują własną urodę jako część siebie, tę, dzięki której mogą uwodzić i oczarowywać"- mówi psychiatra Isaac Herschkopf. "Kobiety często martwią się, że gdy nie będą tak atrakcyjne jak niegdyś, nie będą pociągać partnera. Mogą nawet winić dziecko, że nie wyglądają jak przed ciążą"- dodaje lekarz.