Poradnik "Co nieco o rozwoju dziecka" już na rynku!

Pierwsza w Polsce publikacja dla młodych rodziców w formie 3-godzinnego filmowego instruktażu DVD oraz bogato ilustrowanej książki o rozwoju i pielęgnacji niemowląt.

Jak wspierać rozwój niemowląt i małych dzieci poprzez codzienną opiekę i pielęgnację? Jak uniknąć niepokojów i kłopotów związanych z setkami mitów dotyczących rozwoju małych dzieci radzi Paweł Zawitkowski na forum edziecko.pl Zadaj pytanie naszemu ekspertowi >>

Jak zostać szczęśliwymi rodzicami szczęśliwego maleństwa?

Z 3-godzinnym filmowym instruktażem DVD i książką pozbędziesz się lęków, rozwiejesz wątpliwości. Przekonasz się, że codzienna pielęgnacja małego dziecka może być prawdziwą przyjemnością. Dowiesz się, czego możesz spodziewać się w rozwoju swojej pociechy w pierwszym roku jej życia.

"Często trafiają do nas, specjalistów, dzieci, które wcale nie musiałyby być rehabilitowane, gdyby postępować z nimi w odpowiedni sposób od początku ich życia, gdyby stosowano wobec nich odpowiednią profilaktykę.

Nie da się przyjąć w poradniach wszystkich dzieci, postanowiłem więc podejść do problemu w nieco inny sposób. Wydać poradnik, który w dużym stopniu pozwoli rodzicom pozbyć się wielu wątpliwości, ułatwi codzienne obowiązki, a dzięki zaproponowanym sposobom i technikom pielęgnacji i opieki, pozwoli uniknąć wielu przykrych przygód... a przez to zbyt częstych kontaktów ze służbą zdrowia". Paweł Zawitkowski

O czym jest poradnik?

Większość z nas, rodziców, z pewnością zna uczucia stresu, niepewności, pośpiechu, które towarzyszą wykonywaniu z pozoru najprostszych czynności przy dziecku.

Jak wykąpać noworodka, jak zmienić mu sprawnie pieluchę? Dlaczego jest taki spięty i dlaczego płacze? Czy potrafię się nim zaopiekować? Czy muszę się niepokoić, kiedy moje dziecko wygina się i wpycha główkę w materac? Jak pomóc mu w rozwoju, w siadaniu i chodzeniu, w bieganiu i nauce? Kiedy kupić pierwsze buciki?

W Co nieco o rozwoju dziecka autor odpowiada na setki takich pytań.

Podczas lektury dowiemy się, jakie umiejętności maluch zdobywa w trakcie pierwszego roku swego życia i z czym to jest związane.

Poznamy również, jak w prosty i niezauważalny sposób pomagać dziecku w rozwoju podczas codziennych czynności pielęgnacyjnych, które przy nim wykonujemy.

Przekonamy się, że pielęgnacja malucha może być prosta i miła. Może sprawiać frajdę i rodzicom, i dziecku. Łatwo z niej uczynić świetną zabawę, a każdy nasz ruch i dotyk może stać się źródłem poczucia bezpieczeństwa i komfortu malucha, czego najlepszym dowodem jest główny bohater poradnika i filmu, kilkumiesięczny Luis, który w trakcie wielu czynności pielęgnacyjnych, takich jak zmiana pieluchy, przenoszenie do łóżeczka czy ubieranie - smacznie śpi.

W Co nieco o rozwoju dziecka autor obala niektóre mity, które pokutują wśród rodziców i kadry medycznej, między innymi: profilaktyczne szerokie pieluchowanie, korzystanie z chodzików, czy konieczność zakładania dzieciom uczącym się chodzić sztywnego obuwia za kostkę. Uzasadnia również, dlaczego niektóre produkty powinny być używane, a inne raczej nie, Odpowiada na szereg pytań, które - w imieniu wszystkich rodziców - zadaje mama Emilka.

Techniki obsługi i pielęgnacji niemowląt proponowane przez Pawła Zawitkowskiego mogą z pozoru wydać się trudne. Wystarczy jednak włączyć filmowy instruktaż DVD, skorzystać z bogatych ilustracji w książce, kilka razy poćwiczyć wraz z autorem, a szybko czynności te staną się proste i komfortowe.

Dlaczego powstało "Co nieco o rozwoju dziecka"?

Parę lat temu autor wydał - łącznie w dwustutysięcznym nakładzie - Poradnik Opieki i Pielęgnacji Małego Dziecka .

Jednak forma papierowa i objętość poradnika okazały się niewystarczające. To zbyt mało, żeby pokazać pełne spektrum technik oraz sposobów opieki nad małym dzieckiem, które zdaniem autora, rodzice znać mogą i powinni.

Dlatego zrodził się pomysł obszerniejszej, nowoczesnej publikacji.

Poradnik Co nieco o rozwoju dziecka powstał na bazie nie tylko ogromnej wiedzy autora w zakresie rozwoju dziecka, technik opieki i pielęgnacji noworodków i niemowląt, ale również na bazie wielu doświadczeń w codziennym kontakcie z pacjentami i ich rodzicami, bądź też przyszłymi rodzicami w trakcie zajęć w szkołach rodzenia.

Poradnik jest odpowiedzią na wiele pytań zadawanych głównie przez młodych rodziców, czy to po programach telewizyjnych, w których pojawia się Paweł Zawitkowski, czy też pojawiających się na forach dyskusyjnych, w poradniach, w szpitalu i w trakcie bezpośrednich, codziennych kontaktów z rodzicami.

"Postanowiłem zebrać te niepokoje, wątpliwości i pytania i odpowiedzieć na nie jak najlepiej i najobszerniej. To temat ogromny i problemy niełatwe, dlatego właśnie poradnik Co nieco o rozwoju dziecka zyskał formę bogato ilustrowanej książki i prawie 3-godzinnego filmu DVD. Myślę, że lektury starczy na długie tygodnie, a do tego konstrukcja i informacje zawarte w poradniku sprawią, że rodzice z pewnością będą chętnie tam zaglądali przez długie miesiące..." - mówi Paweł Zawitkowski.

O autorze

Terapeuta Szkoły Terapii Neurorozwojowej NDT-Bobath*. Absolwent kursów Prechtla, Halliwick, SI-Ayres. Trener metody Brazeltona oraz terapii oddechowej małych dzieci AFE. Konsultant w Klinice Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Autor "Poradnika Opieki i Pielęgnacji Małego Dziecka" oraz wielu artykułów w magazynach dla rodziców "Dziecko", "Twoje Dziecko", "Mamo To Ja", "Mam Dziecko", "Olivia Baby", "Rodzice", "Dziecko Zakupy i My". Częsty gość programów telewizyjnych dla rodziców w TVN Style i TVP1.

Terapeuta Szkoły Terapii Neurorozwojowej NDT-Bobath*. Absolwent kursów Prechtla, Halliwick, SI-Ayres. Trener metody Brazeltona oraz terapii oddechowej małych dzieci AFE. Konsultant w Klinice Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Autor "Poradnika Opieki i Pielęgnacji Małego Dziecka" oraz wielu artykułów w magazynach dla rodziców "Dziecko", "Twoje Dziecko", "Mamo To Ja", "Mam Dziecko", "Olivia Baby", "Rodzice", "Dziecko Zakupy i My". Częsty gość programów telewizyjnych dla rodziców w TVN Style i TVP1.

Więcej informacji o Poradniku na stronie rozwojdziecka.pl >>