Jak uwrażliwiać dzieci na potrzeby innych?

Czy istnieje twórcza moc integracji dzieci? Na to pytanie można odpowiedzieć, uczestnicząc w edukacyjnym warsztacie "Moc poznania i zrozumienia", który odbędzie się 27 września w Dojo SOTO ul. Karolkowa 28 w Warszawie.
 

Warsztaty są bezpłatne i otwarte dla wszystkich dzieci. Dla tych, którzy chcą się dobrze bawić, mile i kreatywnie spędzić czas. Dla tych, którzy chcą odkryć w sobie MOC SMOKA nauczyć się korzystać z jego SIŁY w łamaniu barier i stereotypów.

Celem akcji jest integracja dzieci i młodzieży zdrowych i niepełnosprawnych. Posiadanie dysfunkcji, bycie innym, nie oznacza bycia gorszym. Każdy ma swoją SIŁĘ, którą trzeba odkryć, wydobyć, wykorzystać. Wspólne zajęcia pozwolą na budowanie empatii i zrozumienia dla sposobu funkcjonowania, odbioru bodźców, reagowania, postrzegania otoczenia osób z dysfunkcjami.

A przede wszystkich chodzi o zwykłą ludzką życzliwość - bez barier, niepotrzebnych ograniczeń i wyobrażeń.

Warsztaty są prowadzone w 3 grupach tematycznych:

Smok Mocy - czyli prace wzmacniające poczucie własnej wartości . Zajęcia origami i plastyczne z udziałem zaproszonych gości.

Most Zrozumienia - czyli sztuki walki AIKIDO, JU-JITSU, KARATE, KEN-JUTSU oraz warsztaty teatralne

Drzewo Życzliwości - m.in.: warsztaty języka japońskiego, kultury japońskiej, kuchni japońskiej, kaligrafii

 

Zwieńczeniem warsztatów i nagrodą dla gości będzie przedstawienie teatralne "Moc Poznania i Zrozumienia", w którym wezmą udział wszystkie dzieci.

"Chodzi o to, aby ( ), starać się być coraz lepszym. Być coraz lepszym nie tylko w technikach, w sztukach walki, ale także stawać się coraz lepszym człowiekiem, wrażliwym, potrafiącym dostrzegać drugiego człowieka obok siebie " - mówią organizatorzy. Takie przekonanie warto zaszczepiać także dzieciom.

Więcej informacji można znaleźć na tej stronie