Seria wydawnicza "Mamo, Tato co Ty na to?"

Razem 900 stron, 900 zdjęć i ponad 11 godzin filmów na DVD!

"Mamo, Tato co Ty na to? Tom 3 - Wszystko, o co chcielibyście zapytać specjalistów"

Autorzy: Paweł Zawitkowski, Joanna Szulc

Trzecia część multimedialnej trylogii o rozwoju, potrzebach, możliwościach, opiece i pielęgnacji małych dzieci - 360 stron, ponad 200 zdjęć i 4 godziny filmu na DVD. To bogato ilustrowany multiwywiad-rzeka z dziesiątką znanych specjalistów zajmujących się zdrowiem, rozwojem i problemami niemowląt, małych i starszych dzieci, oparty na najnowszej wiedzy i doniesieniach na tematy i zagadnienia, o które najczęściej pytają rodzice.

Te najtrudniejsze i te proste problemy wyjaśniają: pediatra, gastroenterolog dr hab.n.med. Piotr Albrecht; pediatra, gastroenterolog dr n.med. Piotr Dziechciarz; psycholog dr n.hum. Justyna Korzeniewska; pediatra dr n.med. Izabella Łazowska-Przeorek; ortopeda-traumatolog dr n.med. Andrzej Sionek; neurologopeda Paulina Stobnicka-Stolarska; neurolog Iwona Terczyńska; położna Magdalena Witkiewicz; behawiorystka zwierząt Dagmara Mieszkis-Święcikowska; fizjoterapeuta Paweł Zawitkowski oraz mamy-dziennikarki Joanna Szulc i Emilia Sobczyńska-Ziąbska.

Kiedy czekamy na narodziny dziecka, a później kiedy mierzymy się ze wspaniałym, ale też zaskakującym światem małego dziecka, nieznanymi dotąd obowiązkami, realiami codziennej opieki, pielęgnacji, w końcu zdrowotnymi problemami naszego maleństwa, czujemy się zagubieni, pełni lęków i wątpliwości. Błądzimy zdezorientowani pośród skrajnie sprzecznych, mało precyzyjnych, często budzących niepokój porad i teorii. Zadajemy setki pytań, chcąc otrzymać szczegółowe, mądre i praktyczne odpowiedzi. Bez owijania w bawełnę!

W wielu przypadkach, rozwiązanie podpowiada nam intuicja i rodzicielski instynkt. To ważne by im - by sobie zaufać! Ale jest też sporo zagadnień, które rozstrzygnąć mogą tylko specjaliści. W książce znajdziecie gorące dyskusje oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, lęki i wątpliwości rodziców niemowląt, małych i tych starszych dzieci. Spośród tysięcy pytań i problemów wybraliśmy te, o które najczęściej pytają rodzice w gabinetach lekarskich, na forach internetowych, w listach, mailach i poradniach. Poprosiliśmy o pomoc w ich rozwikłaniu specjalistów, którzy mają ogromne doświadczenie, ale też potrafią słuchać, rozmawiać i normalnie, prosto i zrozumiale tłumaczyć. Nie leczą objawów, tylko człowieka. Zajmują się dzieckiem, ale też rozumieją i wspierają rodziców. Nie doszukują się problemów, tam gdzie ich nie ma, tylko racjonalnie oceniają możliwości i zagrożenia, potencjał i ograniczenia związane z wiekiem, ewolucją, temperamentem dziecka, uwarunkowaniami środowiskowymi, w końcu - charakterystyką dolegliwości i zespołów chorobowych wieku dziecięcego.

Razem odkrywamy fascynujący świat dziecka i mechanizmy, jakie rządzą jego rozwojem. W książce znaleźć można obszerne, nowoczesne i najbardziej aktualne, praktyczne i szczegółowe, często też odważne - biorące pod uwagę również te kontrowersyjne teorie - wyjaśnienia wielu zagadnień i haseł, takich jak: infekcje, refluks żołądkowo-przełykowy, kolki, zaparcia, szczepienia, problemy z karmieniem, masaż i kąpiel, usypianie, płacz niemowlęcia, zmiana pieluchy i dysplazja stawów biodrowych, prawidłowości i zaburzenia rozwoju, napięcie mięśniowe, rehabilitacja, stymulacja rozwoju, integracja sensoryczna, zabawy, rozwój poznawczy i ruchowy, relacje z otoczeniem, pierwsze "rozstania", choroby odzwierzęce i tysiące innych trudnych tematów.

Każde dziecko jest inne, ma prawo "odbiegać od normy", rozwijać się w swoim tempie, być traktowane z szacunkiem dla jego indywidualnych cech. Dowiecie się jak rozróżniać zaburzenia w rozwoju od normalnych i spodziewanych zmian adaptacyjnych, jak zadbać o najlepszą jakość rozwoju swych pociech, jak radzić sobie z typowymi dolegliwościami wieku niemowlęcego, codziennymi obowiązkami. Wyjaśniamy dlaczego nadmiar badań i nieuzasadniona terapia mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Znajdziecie także informacje, które pomogą wam podjąć ważne decyzje dotyczące profilaktyki zdrowia waszych dzieci. Postaramy się was przekonać, że generalnie większość dzieci jest zdrowa i do szczęścia potrzebuje głównie bliskości i rozwagi spokojnych, pewnych swych naturalnych kompetencji i możliwości rodziców.

Książka ta, podobnie jak cała seria "Mamo, Tato co Ty na to ?" jest publikacją wyjątkową, nie tylko na rynku polskim. Do bogato ilustrowanej książki dołączona jest płyta DVD z filmem, w którym znajdziecie 4 godziny rozmów ze specjalistami, propozycje zabaw, technik opieki i pielęgnacji. Rozmowy prowadzi naprawdę wymagająca i dociekliwa mama-dziennikarka Emilia Sobczyńska-Ziąbska.

Tego jeszcze nie widzieliście!

Autorzy:

Paweł Zawitkowski - Fizjoterapeuta NDT-Bobath. Autor książek i filmów "Mamo, Tato co Ty na to?", "Co nieco o rozwoju dziecka", akcji "Czytać każdy może". Od lat doradza rodzicom na temat zdrowia i wspomagania rozwoju dzieci, na łamach magazynów parentingowych i w programach telewizyjnych: TVP i TVN. Polski "zaklinacz dzieci".

Joanna Szulc - Dziennikarka, redaktorka, z-ca redaktor naczelnej miesięcznika "Dziecko". Autorka artykułów i współautorka książek o zdrowiu dzieci i dorosłych, pielęgnacji niemowląt, wychowaniu, zabawach oraz gotowaniu - dla dzieci i z dziećmi.

www.mamotatocotynato.pl

Pozostałe tomy serii książek i filmów "Mamo, Tato co Ty na to?"

"Mamo, Tato, co Ty na to? Tom 1 - O opiece, pielęgnacji i rozwoju Waszego maleństwa"

Autor: Paweł Zawitkowski

www.mamotatocotynato.pl

Encyklopedia wiedzy o niemowlętach i małych dzieciach. 320 stron, prawie 400 zdjęć i 4 godziny filmu na DVD o opiece, pielęgnacji i uwarunkowaniach rozwoju niemowląt, o ich potrzebach, kompetencjach i możliwościach. O tym jak radzić sobie z codziennymi problemami, niepokojami, wątpliwościami. W książce i filmie znajdziecie mnóstwo wiadomości na temat rozwoju dzieci, setki pomysłów na niebanalne aktywności i zabawy, tysiące prostych i skutecznych podpowiedzi jak usprawnić codzienną opiekę i pielęgnację, jak organizować czas i otoczenie maluchów, by aktywnie i radośnie, bez stresu i specjalnych nakładów uczyć się wspomagać rozwój waszego maleństwa i pomagać im wykorzystywać ich potencjał. Porady te ułatwiają dzieciom zdobywanie nowych umiejętności. Rodzicom pozwalają odnaleźć w sobie zupełnie nowe pasje i możliwości, poczuć się w pełni kompetentnymi i spełnionymi. A przy okazji opanować lęk o jakość rozwoju swych pociech, rozwiać wątpliwości czy wszystko co robicie z waszym maleństwem jest dla niego dobre i bezpieczne. W książce znajdziecie porady neurologa Iwony Terczyńskiej, psychologa Justyny Korzeniewskiej, logopedy Pauliny Stobnickiej-Stolarskiej, fizjoterapeuty Pawła Zawitkowskiego i behawiorystki zwierząt Dagmary Mieszkis-Święcikowskiej. Zapraszamy J

"Mamo, Tato, co Ty na to? Tom 2 - Nauka i draka, czyli jak zadbać o zdrowie przedszkolaka i uczniaka"

Autor: Paweł Zawitkowski

www.mamotatocotynato.pl

Kolorowa i zabawna opowieść o tym, jak w prosty, ciekawy i fascynujący dla naszych pociech sposób aranżować ich zabawy, czas wolny, czas dziecięcych obowiązków i nauki. To również książka o promocji ich zdrowia i zapobieganiu rozwojowi zaburzeń wieku dziecięcego, tak by nie trzeba było ich leczyć, a przy okazji by dzieciaki świetnie się przy tym bawiły. 220 stron, ponad 200 zdjęć, 3 godziny filmu na DVD - o tym jak aktywnie wspomagać rozwój fizyczny, poznawczy, emocjonalny i społeczny dzieci od 3. do 10. lat. Jak wspólnie i radośnie spędzać najpiękniejsze chwile ich dzieciństwa. Jak bawić się ucząc, uczyć się bawiąc i na dodatek nie nudzić się.

Kiedy mówimy o zdrowiu, zaczyna być nudno i "strasznie". A kiedy mówimy o zabawie, najczęściej ze zdrowiem nie ma to wiele wspólnego. Sprawnością i postawą naszych dzieci zaczynamy się zajmować dopiero wtedy, gdy musimy już udać się z nim do lekarza.

A przecież może być inaczej! W naturalny sposób, bez większych nakładów, w trakcie codziennych zajęć i zabawy możemy rozwijać i pielęgnować potencjał rozwojowy naszych dzieci Aranżować ich otoczenie i aktywność w taki sposób, który pozwoli w tym samym czasie spełniać ich marzenia, realizować zainteresowania, wykorzystywać umiejętności, odkrywać nowe możliwości i stymulować rozwój - przez zabawę zadbać o ich zdrowie! Bez trudu możemy stworzyć maluchom świat pełen wrażeń, wspaniałej, zwariowanej zabawy, świat bogaty w przygody, w którym i dzieci i my sami możemy aktywnie uczestniczyć, dzieląc z naszymi pociechami radości dzieciństwa i rodzicielstwa.

Książka ta i film są jednocześnie kopalnią ukrytych w gąszczu zabaw i aktywności ruchowych, profesjonalnych i sprawdzonych pomysłów na stymulację rozwoju dzieci, zapobieganie wadom postawy i zaburzeniom wieku przedszkolnego i szkolnego. Zapraszamy!