Niedziele handlowe 2020. Czy 20 grudnia bez przeszkód zrobimy zakupy na święta Bożego Narodzenia?

Niedziele handlowe grudniu 2020. Zobacz, kiedy wypadają niedziele przed Bożym Narodzeniem i sylwestrem i czy w te dni sklepy będą otwarte.

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej i wielu Polaków zaczyna planować, kiedy najlepiej kupić choinkę i zrobić świąteczne zakupy. Przypominamy, że od stycznia 2020 roku zakaz handlu obowiązuje w większość niedziel w roku. Niedziele handlowe wypadają jedynie siedem razy w roku w: ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia każdego kolejnego roku kalendarzowego oraz w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc.

Niedziele handlowe w grudniu - kiedy sklepy będą otwarte?

Najbliższa niedziela handlowa wypada 20 grudnia. Jako że jest to druga niedziela poprzedzająca Boże Narodzenie, sklepy tego dnia będą otwarte, tak samo jak 13 grudnia. Osoby, które nie zdążyły kupić choinki ani świątecznych prezentów, zdążą zrobić zakupy. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym w placówkach handlowych i na targach obowiązuje limit klientów:

  • 1 os/10 m2 – w sklepach do 100 m2
  • 1 os/15 m2 – w sklepach powyżej 100 m2

W weekendy nie obowiązują jednak godziny dla seniorów, dlatego na świąteczne zakupy można udać się również w godzinach 10:00-12:00. Godziny dla seniorów nie obowiązują także w Wigilię 24 grudnia.

Niedziela handlowa- czy przed sylwestrem zrobimy zakupy?

Niedziela przed sylwestrem wypada 27 grudnia i w odróżnieniu od 20 grudnia, tego dnia sklepy będą zamknięte. Wówczas zakupy możemy zrobić jedynie w aptekach, piekarniach, na stacjach paliw, w sklepikach z prasą i biletami komunikacji miejskiej, na dworcach oraz w małych sklepikach osiedlowych (o ile za ladą stanie właściciel).

Zobacz wideo Kilka świątecznych myków, które pomogą ci przygotować dom na święta
Więcej o: