Powrót do szkół. Wiceminister edukacji wyjaśnia, czy nauka zdalna skończy się w styczniu

Powrót do szkół już wkrótce. Wiceminister edukacji i nauki Wojciech Murdzek zapowiedział, że uczniowie klas I-IV wrócą do placówek zaraz po zakończeniu ferii zimowych.

Przypominamy, że w poniedziałek odbyło się spotkanie wiceszefa resortu z dyrektorami szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jego tematem przewodnim był koniec edukacji zdalnej i powrót dzieci do szkół. Wojciech Murdzek zdradził, że omówiono kwestie nowych wyzwań związanych ze zdalnym nauczaniem. Uczestnicy konsultacji, oprócz problemów praktycznych, poruszyli także temat zagrożenia, które niesie dla uczniów ograniczenie kontaktów społecznych.

Powrót do szkół - koniec edukacji zdalnej?

Wiadomo, że konsultacje odbyły się w II Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu. Kolejną poruszoną na spotkaniu kwestią były uwagi dotyczące ferii zimowych.

Okazuję się, że z uwagi na pełne bezpieczeństwo zdrowotne nie ma dużego oporu wobec organizacji ferii w tym samym czasie dla wszystkich uczniów

- twierdził Murdze, cytowany przez Radio Zet.

Dodał również, że data 18 stycznia, wyznaczona jako termin, w którym uczniowie mieli wrócić do placówek edukacyjnych, jest aktualna. Według wiceministra w pierwszej kolejności do zajęć stacjonarnych powinni wrócić uczniowie z klas I-IV. Na temat powrotu do szkół innych uczniów wypowiedział się wicepremier Jarosław Gowin. Zapewnił, że jest zgoda, aby w drugiej kolejności do edukacji tradycyjnej powrócili maturzyści oraz uczniowie klas ósmych.

Dyrektorzy i nauczyciele oczekują też w miarę szybkiej informacji co do szczegółów organizacji nauki, na przykład, czy w tym roku odbędzie się ustna matura

- przyznał.

Zobacz wideo Szkoła w czasie pandemii. Czy należy ograniczyć podstawy programowe?
Więcej o: