Netflix - filmy świąteczne. Zobacz, jakie filmy warto obejrzeć z rodziną

Netflix - filmy świąteczne dla dzieci i nie tylko. Podpowiadamy, co warto obejrzeć w święta Bożego Narodzenia. Przygotowaliśmy listę filmów, które wprowadzą was w wyjątkowy nastrój.

Święta Bożego Narodzenia wielu kojarzą się nie tylko z przygotowywaniem wigilijnych potraw, pakowaniem prezentów, czy ubieraniem choinki. Wiele rodzin w okresie okołoświątecznym wspólnie ogląda filmy, przez które jeszcze bardziej czują atmosferę świąt. Ten sposób spędzania czasu może być szczególnie ważny w okresie pandemii, gdyż ze względów bezpieczeństwa, zaleca się pozostanie w domowym zaciszu. W artykule przygotowaliśmy listę świątecznych filmów dla dzieci i nie tylko. Wszystkie propozycje są dostępne na platformie Netflix.

Świąteczne filmy do obejrzenia na Netflix - "Świąteczny Rycerz"

Za sprawą magicznej siły rycerz przenosi się ze Średniowiecza do współczesnego Ohio, gdzie trwają przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Na miejscu poznaje bystrą i wrażliwą nauczycielkę, która nie wierzy, że spotka ją w życiu prawdziwa miłość. Dziewczyna pomaga rycerzowi odnaleźć się w nieznanych mu realiach, a sir Cole stara się zdobyć jak najwięcej informacji na temat swojej misji, po której wypełnieniu będzie mógł wrócić do swojej epoki. Z biegiem czasu nauczycielka i rycerz zaczynają się w sobie zakochiwać.

 

Świąteczne filmy do obejrzenia na Netflix - "Kronika świąteczna"

Rodzeństwo niechcący niszczy sanie świętego Mikołaja. Teraz brat i siostra muszą pomóc poszkodowanemu, tym samym poznając jego fascynujący świat. Pracują wraz z Mikołajem i jego wiernymi elfami spieszą się, aby uratować święta, za nim będzie za późno.

 

Prezenty na święta dla dzieciPrezenty na święta Bożego Narodzenia. Jakie prezenty wybrać dla dzieci, a jakie dla nastolatków?

Świąteczne filmy do obejrzenia na Netflix - "Klaus"

Jasper okazuje się najgorszym studentem w historii akademii listonoszy i zostaje przeniesiony na wyspę za północnym kołem podbiegunowym. Tam poznaje skłóconych mieszkańców, którzy niechętnie ze sobą rozmawiają i nie praktykują zwyczaju pisania listów. Listonosz niespodziewanie zaczyna zaprzyjaźniać się z samotnym twórcą zabawek Klausem. Razem postanawiają uszczęśliwić miejscową społeczność.

 

Świąteczne filmy do obejrzenia na Netflix - "Artur ratuje gwiazdkę"

Zadaniem świętego Mikołaja jest dostarczenie prezentów do sześciuset milionów dzieci. Niestety, w tym roku jeden z prezentów zaginie. Święty Mikołaj postanawia zignorować ten fakt, uznając zaginiony prezent za "dopuszczalny błąd marginesu". Gdy dowiaduje się o tym jego syn, Artur Christmas, decyduje się osobiście dostarczyć dziecku zaginioną paczkę. 

 

DLOBIKiedy jest wigilia, co oznacza to słowo i czy jest to dzień wolny od pracy?

Świąteczne filmy do obejrzenia na Netflix - "Świąteczny książę"

Film polecany dla nieco starszych dzieci. Opowiada historię początkującej reporterki Amber, która zostaje wysłana do Aldovii, aby nakręcić materiał o miejscowym księciu. Dziewczyna zostaje omyłkowo wzięta za guwernantkę, co pozwala jej przeniknąć do prywatnego życia rodziny królewskiej i lepiej poznać księcia Richarda. Para zaczyna się do siebie zbliżać.

 
Zobacz wideo Choinka z ciasta francuskiego
Więcej o: