Film o świętym Mikołaju: 8 wyjątkowych propozycji

Film o świętym Mikołaju, bez względu na gatunek i fabułę, ma w sobie jakąś magię, dzięki czemu każdego wprawia w dobry nastrój. Nic dziwnego - ekranizacje opowieści z uwielbianą przez wszystkich postacią tworząwyjątkowy klimat. Jakie filmy o świętym Mikołaju warto obejrzeć w oczekiwaniu na święta, a i podczas Bożego Narodzenia? Zobacz naszą listę 8 super hitów.

Film o świętym Mikołaju sprawi przyjemność i maluchowi, i osobie dorosłej. To dlatego w poszukiwaniu tytułu na rodzinny seans tak wielu kinomaniaków wybiera trop „Mikołaj film”. Jakie filmy o świętym Mikołaju warto włączyć podczas familijnego popołudniowego seansu? Możliwości jest sporo – jest z czego wybierać.

Film o świętym Mikołaju: 8 wyjątkowych propozycji

1. "Artur ratuje Gwiazdkę"

"Arthur Christmas" reżyseria: Sarah Smith (2011)

gatunek: animacja, familijny, komedia

Artur, młodszy syn świętego Mikołaja, postanawia samodzielnie dostarczyć zapomniany prezent. Co z tego wyniknie? Warto sprawdzić, zwłaszcza że ten film o świętym Mikołaju i Arturze to doskonałe familijne kino rozrywkowe, fantastycznie wpisujące się w aurę zbliżających się świąt. Każdy w nim znajdzie coś dla siebie. Dzieciakom spodoba się kolorowa animacja i wiele sympatycznych postaci, dorośli docenią odważny humor i zabawne teksty.

2. "Ekspres polarny"

"The Polar Express" reżyseria: Robert Zemeckis (2004)

gatunek: animacja, familijny,fantasy, przygodowy

Chłopiec, który nie czuje magii świąt Bożego Narodzenia i zaczyna tracić wiarę w istnienie Mikołaja, zostaje pasażerem pociągu zmierzającego na biegun północny do siedziby „świętego brodacza”. Podczas podróży poznaje trójkę przyjaciół, z którymi przeżyje wiele niezwykłych przygód. Czy odzyska wiarę w Mikołaja?

3. "Cud na 34. ulicy"

"Miracle on 34th Street" reżyseria: LesMayfield (1994)

gatunek: familijny,fantasy

Kriss Kringle podejmuje pracę jako święty Mikołaj. Dzięki niekonwencjonalnym pomysłom nowy pracownik zwiększa obroty sklepu, który ma poważne problemy finansowe. Niestety zawistny szef konkurencji ma plan, by skompromitować świętego Mikołaja. Film ma ciekawą fabułę, wyróżnia go fantastyczna gra aktorska. Można na nim i się pośmiać, i popłakać.

4. "Święty Mikołaj"

"Joulutarina" reżyseria:  Juha Wuolijoki (2007)

Gatunek: dramat, familijny,fantasy

Dawno, dawno temu, w małej lapońskiej wiosce żył chłopiec o imieniu Mikołaj. Nieszczęśliwy wypadek sprawił, że stał się sierotą. Zaopiekowali się nim mieszkańcy wioski. U każdej rodziny chłopiec mieszkał przez rok, a w Boże Narodzenie przenosił się do następnego domu. Wdzięczny za pomoc chłopiec obdarowywał dzieci swoich gospodarzy prezentami. Tak zaczyna się historia i film, który dla wielu jest najpiękniejszym, najbardziej czarującym i wzruszającym filmem o świętym Mikołaju.

5. "Kronika świąteczna"

"The Christmas Chronicles" reżyseria: Clay Kaytis (2018)

gatunek: familijny, komedia, przygodowy

Kiedy rodzeństwo - Kate i Teddy - przypadkowo rozbija sanie świętego Mikołaja, Gwiazdka jest zagrożona. Czy dzieciom i Mikołajowi uda się naprawić szkody i uratować Boże Narodzenie? Warto się tego dowiedzieć i poznać Mikołaja w nowej odsłonie.

6. "Mikołaj i spółka"

"Santa &Cie" reżyseria:  Alain Chabat (2017)

gatunek: familijny, komedia

Czy jeśli elfy zachorują, to oznacza, że święta nie będą wesołe, ciepłe i pełne prezentów wysypujących się spod choinki? Katastrofa! Mikołaj, saniami zaprzężonymi w renifery, wyrusza na poszukiwanie lekarstwa. Czy uda mu się uda uratować święta? Ten film o świętym Mikołaju dostarczy nie tylko odpowiedzi na to pytanie, ale również wiele emocji i wrażeń.

7. "Śnięty Mikołaj"

"The Santa Clause" reżyseria: John Pasquin (1994)

gatunek: familijny, fantasy, komedia

Businessman Scott Calvin spędza Wigilię ze swoim synem Charliem. Calvin bezskutecznie próbuje znaleźć z nim wspólny język, co jest trudne, ponieważ chłopiec uważa go za nudziarza. Nie wygląda to najlepiej. Na dodatek w nocy budzi ich niezwykły łoskot. Co się stało? To Święty Mikołaj spadł z dachu. Scott nie ma wyjścia – musi go zastąpić.

8. "Mikołaj w każdym z nas"

"Snekker Andersen og Julenissen" reżyseria: TerjeRangnes(2016)

Stolarz Andersen kocha święta. Niestety pech chciał, że Andersen niszczy prezenty, które chciał podarować bliskim. Na szczęście z opresji ratuje go prawdziwy święty Mikołaj. Andersen będzie musiał mu jednak pomóc i to w dość nietypowy sposób. „Mikołaj jest w każdym z nas” to nie tylko opowieść o świętym Mikołaju, ale i ciepły film o rodzinie, tradycji i dzieleniu się radością z innymi.

Rankig filmów idealnych na świąteczne wieczory

Zobacz wideo
Więcej o: