Prezenty dla dwulatki i dwulatka - co kupić na Święta (i nie tylko)?

Prezenty dla dwulatki lub dwulatka? Wybór jest ogromny! Możemy sięgać po produkty z różnych kategorii, aby jak najlepiej dopasować je do potrzeb odbarowywanego malucha.

Prezenty dla dwulatki, prezenty dla dwulatka: co wybrać?

Sklepowe półki uginają się od nadmiaru produktów, wybór podarunku może nie być łatwy. Z drugiej strony - mając wiele opcji, możemy wybrać tą najlepszą. Na co postawić? Dwulatek chętnie bada zależność między przyczyną a skutkiem, eksperymentuje. Każdą rzecz chce poznać najlepiej, jak to jest możliwe. Maluch ma też niespożyte pokłady energii. Dlatego prezenty dla 2-latka mogą być związane z zabawami na dworze. To dobry moment, aby podarować maluchowi pierwszy jeździk lub rowerek biegowy albo sprzęty, z których będzie mógł korzystać na zewnątrz (może to być na przykład piłka, która - mimo swojej prostoty - jest niezwykle kreatywną zabawką).

Wybierając zabawki, musisz pamiętać o kilku rzeczach. Mają nie tylko sprawiać maluchowi frajdę, ale i być bezpieczne. Na co zwracać uwagę?

Zobacz wideo

Prezent dla dwulatka: puzzle, klocki i układanki

To doskonały pomysł na podarunek, który może sprawić, że zabiegany maluch chwilę przycupnie. Czy to puzzle, klocki, czy układanki, mamy wiele modeli do wyboru. Możemy sięgnąć po tradycyjne puzzle, jak i takie w dużym formacie, w których trzeba połączyć mniejszą liczbę elementów, ale na przykład według jakiegoś wzoru. Są też puzzle-układanki, które musimy złączyć tak, aby tworzyły historię albo łączyły elementy z tych samych zbiorów. Samych układanek również jest mnóstwo. Możemy ubierać lalki czy misie, dopasowywać kształty i kolory, grać w proste gry. Dzieciom spodobają się różnego rodzaju piramidy, gdzie elementy będziemy układać w określonej kolejności, a także różnego rodzaju równoważnie, gdzie części składowe również trzeba odpowiednio ułożyć.

Klocki nigdy się nie nudzą, dziecko będzie korzystało z nich przez długi czas. A my możemy na różne okazje dokupywać kolejne elementy, dzięki czemu będzie mogło tworzyć coraz to nowe budowle.

Prezent dla dwulatki, ale i dla dwulatka: lalki i przytulanki. Chociaż starszemu pokoleniu czasem ciężko jest wytłumaczyć, że chłopiec też może bawić się lalkami, nic nie stoi na przeszkodzie, aby mu je podarować. Tak samo, jak dziewczynki mogą bawić się samochodami, tak chłopcy mogą urządzać przyjęcie dla pluszaków - jeśli tylko chcą. W sklepach znajdziemy mnóstwo lalek, chłopcu możemy podarować lalkę-chłopaka, która ma szansę stać się jego najlepszym kumplem.

Co podarować maluchowi?

Prezent dla dziecka. 2 lata to walka o niezależność. Każde nasze "nie" wywołuje odwrotną reakcję od tej zamierzonej. Maluchowi możemy wręczyć książki, w których omawiane są sprawy, które codziennie razem przerabiamy. To niechęć do porannego ubierania się, uciekanie na spacerach itp. Czasem łatwiej jest posłuchać ulubionego bohatera niż mamy lub taty. W książkach zazwyczaj wszystko opowiedziane jest prościej, łatwymi do zrozumienia komunikatami. Bo chociaż dwulatek mówi coraz więcej, to wciąż potrzebne mu są jasne informacje, niewiele zrozumie z długiego wykładu. Oczywiście prezent dla dwulatka to także "zwykłe" książki. Możemy wręczyć dziecku taką dopasowaną do wieku albo taką, po którą sięgnie dopiero za jakiś czas. Nie zapomnijmy o dedykacji!

Prezenty dla dwulatka: zabawki interaktywne

To kolejna grupa, w której każdy znajdzie coś dla siebie. To zabawki śpiewające, edukacyjne, które doskonale łączą zabawę z nauką. Są takie, które mogą towarzyszyć dziecku przez dłuższy czas, na różnych etapach rozwoju będzie poznawało kolejne funkcje, poznawało zabawkę na nowo.

Prezenty dla dwulatki, prezenty dla dwulatka, inne propozycje:

  • namiot lub tipi,
  • tory, ciuchcie, wózki i inne sprzęty do przewożenia (taczki, wywrotki),
  • zabawki do odgrywania ról (zestaw lekarz, kuchenka z wyposażeniem itp.),
  • instrumenty muzyczne,
  • kolorowanki wodne, artykuły plastyczne, ciastolina, piasek kinetyczny.

Pamiętajmy, aby nie wręczać dziecku zbyt małych przedmiotów (albo takich, które można łatwo rozłożyć, rozerwać). Ono wciąż eksperymentuje, sprawdza, czy koralik zmieści się w nosie czy uchu...

Więcej o: