Prezent na święta dla taty - co wybrać?

Prezent na święta dla taty powinien go ucieszyć i zaskoczyć. Na co się zdecydować? Czym się kierować? Najważniejsze to myśleć o tacie: jaki jest, czym się interesuje, co lubi, czego potrzebuje, co sprawi mu radość. Później wystarczy tę rzecz znaleźć - nie powinno być to trudne.

Prezent na święta dla taty czasem sprawia kłopot. Co kupić? Możliwości jest wiele. Dobrym pomysłem jest zarówno personalizowany, zabawny kupek, jak i jedno z kół ratunkowych. Takim rozwiązaniem uniwersalnym jest książka, kosmetyk czy płyta z muzyką.

Masz całą górę prezentów do zapakowania? Sprawdź, jak szybko i łatwo ozdobić je kokardami - na trzy sposoby!

Zobacz wideo

Prezent na święta dla taty - książka, gra i płyta

Fantastycznym prezentem dla taty pod choinkę jest książka. Co wybrać? Wszystko zależy od tego, jaką literaturę tata lubi. Miłośników męskiego pióra i mrocznych klimatów ucieszą książki Jo Nesbo czy Mariusza Zielke. Tata, który nie jest molem książkowym, ale nie stroni od słowa pisanego, doceni komedie kryminalne Jacka Galińskiego ("Kółko się pani urwało" i "Komórki się pani pomyliły"), a także książki z dowcipami. Być może zainteresuje go reportaż - Justyna Kopińska gwarantuje wiele mocnych wrażeń.

W księgarniach można znaleźć wiele ciekawych albumów, poradników i biografii - wybór zależy od zainteresowań taty. Można też sięgnąć po książkę, która mierzy się z historią i faktami zarówno w akademicki, jak i mniej sztampowy, a i przewrotny sposób. Tytuły, które są doskonałymi prezentami na święta dla taty jest:

 • "Czarnobyl. Historia nuklearnej katastrofy" Serhii Plokhy,
 • "Historia brudu" pióra Katherine Ashenburg,
 • "Straszne opowiadania" Karolina Dyga,
 • "Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania" Stephen Hawking,
 • "Gad. Spowiedź klawisza" Paweł Kapusta,
 • "Nie ma" Mariusz Szczygieł,
 • "Niewyjaśnione. Prawdziwe historie, których nigdy nie udało się wyjaśnić" MacLean Smith Richard.

Równie dobrym pomysłem jest kupienie tacie płyty z ulubionym filmem czy muzyką ukochanego wykonawcy. Każdy z nas ma takie tytuły, do których lubi wracać.

Innym pomysłem są gry planszowe. Wybór jest ogromny. Dziś gry to nie tylko warcaby, szachy czy Chińczyk, Scrabble i Monopoly. Co kupić tacie? Może "Gierki małżeńskie" (gra towarzyska ilustrowana rysunkami Andrzeja Mleczki), grę "Kolejka" (została opracowana przez Karola Madaja we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej), "EGO Pictures" czy "Catan".

Prezent na święta dla taty - kosmetyki

Co dla taty pod choinkę? To nie koniec pomysłów. Można kupić również kosmetyki. Nie chodzi tu jednak o przypadkowy zestaw. Na Gwiazdkę warto podarować tacie kosmetyk wyjątkowy. Znalezienie go nie jest trudne. Wystarczy odwiedzić perfumerię, by wybrać ulubiony zapach taty lub mały sklepić bądź manufakturę, w której można nabyć naturalne i obłędnie pachnące dezodoranty, kremy do golenia, kremy do twarzy, a także olejki do brody. Jest z czego wybierać.

Prezent na święta dla taty - drobiazgi

Inne klasyki - pomysły na prezenty świąteczne dla taty to:

 • portfel, pasek, rękawiczki bądź inne elementy galanterii,
 • koszula, sweter, zabawny T-shirt,
 • krawat, szal, apaszka, skarpety,
 • fartuszek kuchenny, kapcie, poduszka, szlafrok,
 • personalizowany organizer, kalendarzyk, kalendarz,
 • zestaw do golenia,
 • słuchawki, zestaw majsterkowicza,
 • wyrafinowane słodycze - wykwintna czekolada czy oryginalne praliny.

Prezent na święta dla taty - hobby

Czym interesuje się twój tata? Odpowiedź na to pytanie może być dobrym tropem. Drobiazg, który wpisuje się w jego hobby - to musi być strzał w dziesiątkę.

I tak: jeśli tata jest zapalonym pływakiem, ucieszą go profesjonalne okularki do pływania czy oryginalne kąpielówki, odtwarzacz pływacki czy słuchawki do mp3. Jeżeli lubi łowić ryby, być może dobrym pomysłem jest zakupienie plecaka wędkarskiego, skrzynki wędkarskiej czy pudełka na akcesoria. A może tata lubi szkicować bądź malować? Wówczas uwadze poleca się zestaw do szkicowania dla plastyków czy farby, sztaluga bądź podobrazia. Tata-początkujący artysta amator powinien ucieszyć się z kolorowanek dla dorosłych i dobrej jakości kredek. To również doskonały prezent pod choinkę dla taty, który jest spięty i zestresowany.

Prezent na święta dla taty - vouchery

Oryginalnym rozwiązaniem jest podarowanie tacie vouchera. Może to być karnet do kina, na basen, siłownię, do teatru czy filharmonii. Dobrym pomysłem jest zaproszenie dla taty na warsztaty malarskie, fotograficzne, kulinarne. Smakosza powinien ucieszyć voucher do restauracji, kawiarni czy baru sushi. Taki prezent na święta doceni z pewnością każdy kolekcjoner wrażeń, smaków i doświadczeń.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.