Prezenty na święta dla rodziców. Pomysły i podpowiedzi

Prezenty na święta dla rodziców powinny mamie i tacie sprawić radość. Czym się kierować, by były strzałem w dziesiątkę? Przede wszystkim robiąc je, warto myśleć o osobach, które chcemy obdarować. O tym, co je interesuje, czego potrzebują, co mogłoby je ucieszyć.

Prezenty na święta dla rodziców mogą być bardzo różne. W poszukiwaniu najlepszych rozwiązań można sięgać zarówno po rozwiązania szalone i oryginalne, wyważone klasyki, jak i pomysły uniwersalne, czyli koła ratunkowe. Na co się zdecydować? To zależy od wielu czynników: tak osobowości i zainteresowań osoby obdarowywanej, jak i zasobów finansowych. Jedno jest pewne: myśląc o mamie czy tacie, znając ich upodobania, można znaleźć prezenty pod choinkę dla rodziców, które sprawią im prawdziwą radość.

Najszybszy sposób na pakowanie prezentów? Japońscy sprzedawcy robią to w 15 sekund!

Zobacz wideo

Prezenty na święta dla rodziców - książka

Jakie książki ucieszą rodziców? Zapewne bardzo różne. Na co postawić? Na książki nagradzane, pisane przez cenionych autorów bądź po prostu ulubionych pisarzy rodziców.

Miłośnicy i miłośniczki literatury obyczajowej, często z rysem historycznym bądź wątkiem kryminalnym, z pewnością docenią pozycje Katarzyny Enerlich, Joanny Jax, Kate Morton, Diane Setterfield, Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk czy Carlosa Ruiza Zafona. Wielbicielki i wielbiciele thrillerów oraz kryminałów powinni docenić takie nazwiska jak Charlotte Link, Liza Marklund, Sophie Hannah, Marta Zaborowska, Joanna Opiat-Bojarska, Katarzyna Bonda czy Camilla Lackberg.

Miłośników mocnego pióra i mrocznych klimatów ucieszą książki pióra Jo Nesbo, Alex Kavy czy Mariusza Zielke. Rodzice, którzy nie są molami książkowymi, ale nie stronią od słowa pisanego, docenią komedie kryminalne Jacka Galińskiego ("Kółko się pani urwało" i "Komórki się pani pomyliły") czy Daniela Koziarskiego ("Kłopoty to moja specjalność, czyli kroniki socjopaty", "Socjopata w Londynie", "Przypadki Tomasza Płachty. Życie i śmierć socjopaty").

W księgarniach można znaleźć wiele ciekawych albumów, poradników, książek podróżniczych i biografii – wybór zależy od zainteresowań taty i mamy. Można też sięgnąć po książkę, która mierzy się z historią, zarówno w akademicki, jak i nieco przewrotny sposób (na przykład "Historia brudu" pióra Katherine Ashenburg). Nie możemy zapomnieć o tegorocznej Noblistce, Oldze Tokarczuk. Książki to doskonałe prezenty na święta dla rodziców.

Prezenty na święta dla rodziców - kosmetyki

Pomysłów na prezenty świąteczne dla rodziców warto poszukać wśród kosmetyków. Ale nie takich przypadkowych, kupionych w ostatniej chwili. Warto się bardziej postarać.

Oryginalnym pomysłem jest kupienie mamie czy tacie kosmetyków naturalnych, które nie są dostępne w drogeriach. Można je znaleźć w małych sklepikach i manufakturach. Serum do twarzy, hydrolat (lawendowy, różany czy nagietkowy), ręcznie robione mydło czy olej do brody dla taty to doskonałe pomysły na udany prezent na święta dla rodziców. Kosmetycznym kołem ratunkowym jest zawsze ulubiony zapach taty czy mamy.

Prezenty na święta dla rodziców - smakołyki i doświadczenia

Idealne, smaczne i stylowe prezenty pod choinkę dla rodziców to także czekoladki bądź ciasteczka w ozdobnym pudełku, drewniana skrzynka z herbatkami, oliwki prosto z Grecji, miód o wyrafinowanym smaku czy oryginalna chałwa. Produkty spożywcze można znaleźć nie tylko w delikatesach, ale i wielu sklepach online. Oryginalne smaki to doskonałe prezenty na święta dla rodziców.

Udany prezent dla rodziców na święta nie musi być materialny. Może to być zaproszenie oraz obietnica wielu nowych wrażeń i ciekawych doświadczeń. W tej roli sprawdzi się:

  • voucher na kolację do ulubionej restauracji, kawiarni, pizzerii bądź lokalu, który rodzice chcieliby odkryć,
  • voucher na wizytę w SPA dla dwojga,
  • bilety do kina, filharmonii lub teatru (w formie vouchera lub karnetu).

Prezenty na święta dla rodziców - drobiazgi dla dwojga

Czy można wymyślić coś jeszcze dla rodziców pod choinkę? Ależ oczywiście. Można postawić na klasykę - "drobiazgi: dla dwojga. To na przykład:

  • album na zdjęcia, ramka na zdjęcia - na przykład z załączonymi zdjęciami dzieci czy wnuków z babcią i dziadkiem,
  • zestaw do sera w drewnianym pudełku, a w nim: deska, otwieracz, sztućce do sera: nóż i widelec,
  • ekspres do kawy, ulubiona kawa, kubki bądź filiżanki dla dwojga,
  • gra planszowa, jeśli rodzice są ich miłośnikami,
  • organizery, kalendarzyki, kalendarze,
  • płyta z ulubionym filmem lub muzyką,
  • szlafroki, ręczniki z dedykacją.
Więcej o: