Prezenty na święta dla nastolatków. Co kupić?

Prezenty na święta dla nastolatków spędzają sen niejednej osobie. Trudno się dziwić - młodzież bywa nie tylko wybredna, ale i nie zadowoli się zabawką, która jeszcze niedawno wywoływała okrzyk radości. Sytuacja na szczęście nie jest beznadziejna.

Prezenty na święta dla nastolatków muszą cieszyć. Co wybrać? Czym się kierować? Najlepiej myślami o konkretnej osobie, a nie dobrą ceną czy własnymi preferencjami. Pomysły na prezenty świąteczne dla nastolatków powinny wpisywać się w zainteresowania czy potrzeby osoby obdarowywanej. Możliwości jest naprawdę wiele.

Masz całą górę prezentów do zapakowania? Sprawdź, jak szybko i łatwo ozdobić je kokardami - na trzy sposoby!

Zobacz wideo

Prezenty na święta dla nastolatków - ulubione filmy i seriale

Kto nie lubi dobrych filmów i seriali? Nastolatki je uwielbiają, dlatego gadżety nawiązujące do ulubionych tytułów to idealne prezenty na gwiazdkę. Wybór jest ogromny. Można kupić książkę zdradzającą tajniki realizacji programu, jak i kalendarze, oprawione plakaty, etui na telefon, akcesoria papiernicze. Ulubione filmy i seriale młodzieży to: "Riverdal", "Stranger Things", "Szkoła dla elity", "Dom z papieru", "Pamiętniki wampirów" czy saga Zmierzch. Młodsza młodzież z pewnością doceni gadżety z grafiką z serialu "Soy Luna", "W siodle" czy "Violetta".

Prezenty na święta dla nastolatków - zabawki i gadżety interaktywne

Myśląc o prezentach na święta dla nastolatków warto postawić na zabawki edukacyjne i gadżety interaktywne – oczywiście adekwatne do wieku. Sprawdzi się na przykład interaktywna mapa świata, globus, domowe eksperymenty i małe laboratorium. Produkowanie perfum, kryształów czy mydeł jest interesujące dla każdego. Innym pomysłem są gry planszowe, zręcznościowe, strategiczne, łamigłówki. Zarówno na płytach, jak i w wersji klasycznej. Karty do gry, "Uno", "Monopoly" czy kostka Rubika.

Nastoletnie dziewczyny, choć może chłopcy również, lubią pamiętniki, stąd to również ciekawy pomysł na prezent. Warto pamiętać, że pamiętniki są różne: tradycyjne, do autorskiego ozdobienia, jak i modele elektroniczne na hasło.

Prezenty na święta dla nastolatków - zestawy kreatywne

Nastoletnie artystki i artyści ucieszą się z różnych zestawów kreatywnych, na przykład:

  • uszyj to sam (miś, kotek, lama),
  • zestaw do tworzenia biżuterii,
  • zestaw do ozdabiania ramek bądź pudełek,
  • zabawki naukowe i zrób to sam (sprytny robot, kalkulator z puszki, kalejdoskop),
  • sprytna plastelina i inne masy plastyczne,
  • zestaw do rysowania mangi,
  • zestaw do szkicowania,
  • kolorowanka i dobrej jakości kredki w metalowym pudełku,
  • farby oraz podobrazie ze sztalugą w komplecie.

Szczególnym prezentem na święta dla nastolatek jest maszyna do szycia, a także dołączone do niej tkaniny, zestawy nici, koraliki, tasiemki czy koronki. To niesamowicie inspirujący prezent dla dziewczynki, która lubi szyć i projektować.

Prezenty na święta dla nastolatków - książki i płyty z muzyką

Myśląc o prezencie dla nastolatki i nastolatka nie można zapomnieć o książkach - różnych. Zarówno tych do czytania, jak i o wersjach kreatywnych na przykład z różnymi zadaniami do wykonania. Młodego człowieka może zainteresować nie tylko powieść obyczajowa czy science-fiction, ale i biografia idola. Dobrym pomysłem jest także podręcznik gracza. Inny doskonały prezent dla nastolatka to płyta CD z muzyką - choć są nieco zepchnięte na margines przez mp3, wciąż są pożądane i "na czasie".

Prezenty na święta dla nastolatków - gry planszowe, komputerowe i video

Dobry wybór to gry planszowe, strategiczne i zręcznościowe oraz różnego rodzaju układanki i łamigłówki. Wybór jest ogromny. Doskonałe pomysły na prezenty dla młodzieży to gry komputerowe i video, a także karty pre-paid, które można wykorzystać na platformie z grami. Inne rozwiązania to różne akcesoria gamingowe, słuchawki czy gogle 3D.

Prezenty na święta dla nastolatków - odzież i kosmetyki

Klasykiem, który sprawdza się w roli prezentu dla nastolatków, są ubrania. Młody człowiek zdecydowanie doceni oryginalną bluzę, efektowny T-shirt czy oryginalną bieliznę. Warto tylko kierować się trendami czy gustem osoby obdarowywanej, nie swoimi. Kolejnym doskonałym kołem ratunkowym są kosmetyki. Kremy, wody toaletowe czy inne produkty z drogerii, tak ekskluzywne, jak i naturalne oraz ekologiczne, to świetne prezenty dla nastolatków na Gwiazdkę.

Prezenty na święta dla nastolatków - akcesoria sportowe

Fantastycznym prezentem dla chłopaka i dziewczyny, którzy mają zacięcie sportowe są różne gadżety nawiązujące do trenowanej dyscypliny. Okularki pływackie i oryginalne kąpielówki, piłka nożna i rękawice bramkarskie, bluzki treningowe i baletki do tańca, gogle narciarskie i deska snowboardowa - możliwości jest naprawdę wiele.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.