Prezent na święta dla chłopaka - malucha, przedszkolaka i nastolatka

Prezent na święta dla chłopaka - co będzie najlepszym wyborem? Możliwości jest wiele, pewne zaś jest jedno: nie może to być nic przypadkowego. Prezent warto robić z myślą o osobie obdarowywanej, jej guście, hobby czy potrzebach.

Prezent na święta dla chłopaka musi sprawić mu radość. Jest to zależne od kilku czynników, tak zainteresowań, jak i wieku. Choć istnieją pewne rozwiązania uniwersalne, prezent warto kupować zawsze z myślą o osobie, która ma być obdarowana. Okazja cenowa czy przypadek zwykle nie są dobrymi doradcami.

Kwestią kluczową jest wiek dziecka. Co innego przecież ucieszy niemowlaka, a co innego ósmoklasistę. To dlatego prezentując pomysły na udany prezent na święta dla chłopaka będziemy kierować się kryterium wieku. Co kupić pod choinkę maluchowi, przedszkolakowi i nastolatkowi?

Podaruj bliskim to, co najlepsze! Sprawdź nasze propozycje na efektowne ozdabianie prezentów

Zobacz wideo

Prezent na święta dla chłopaka - maluch

Co kupić na prezent dla chłopczyka-niemowlaka lub maluszka, który jeszcze nie poszedł do przedszkola? Sprawdzą się zabawki, które są interesujące, ale i adekwatne do wieku. Co może ucieszyć?

Doskonałym prezentem pod choinkę dla chłopczyka są "zabawki dla chłopaków", bo przecież tak nam się kojarzą autka, garaże czy ulice, po których można jeździć samochodzikami w nieskończoność. Im dziecko starsze, tym pojazd czy budowle mogą być bardziej skomplikowane. O ile niemowlę ucieszy się z prostego autka, o tyle starszak doceni możliwości konstrukcyjne zabawki, z której może wyjąć elementy i włożyć je z powrotem.

Inne propozycje na prezent dla chłopaka 0+ to zabawki edukacyjne i interaktywne. Sortery, wieże, kostki, proste układanki, a także klocki - tak sensoryczne, jak i pierwsze do układania. Dobrym pomysłem na prezent dla energicznego malucha są jeździki, bujaki i skoczki, piłki, wózki i zabawki na sznurku, które można za sobą ciągnąć.

Małemu mężczyźnie z pewnością spodobają się także książeczki. Zarówno pierwsze: czarno-białe, z dużymi obrazkami, bez treści, jak i bardziej "poważne". Dla dwulatka inspirującym prezentem będzie książeczka z zadaniami do wykonania, labiryntami, zagadkami i obrazkami, które można nie tylko kolorować, ale i uzupełniać naklejkami.

Prezent na święta dla chłopaka - przedszkolaka

Prezenty świąteczne dla chłopczyka w wieku przedszkolnym także mogą być różne. Sprawdzą się:

  1. Gry planszowe i logiczne.
  2. Puzzle, memory, układanki oraz klocki. Tu wybór jest o wiele większy niż w przypadku prezentu na święta dla chłopaka - żłobkowicza czy niemowlaka. Klocki magnetyczne, konstrukcyjne czy drewniane sprawią każdemu wiele radości. To prezent, który zawsze cieszy, jest przy tym szalenie wartościowy, ponieważ wspiera rozwój dziecka.
  3. Przebrania (superbohatera, policjanta, strażaka), akcesoria związane z różnymi zawodami i profesjami. Ponieważ przedszkolaki bardzo lubią odgrywanie ról i naśladowanie dorosłych, zaczynają bawić się w dom, lekarza, rycerzy czy strażaków. To dlatego cieszą je takie prezenty jak warsztat samochodowy, zestaw w walizeczce "Mały lekarz" czy przybory kuchenne.
  4. Akcesoria plastyczne: kredki, farby, ale również masy plastyczne i różne zestawy kreatywne.
  5. Zabawki edukacyjne, zarówno układanki, jak i domowe laboratorium (warto pamiętać, by zabawka była odpowiednia do wieku dziecka).
  6. Idealnym prezentem są książeczki, zarówno do czytania, kolorowania, jak i oglądania.

Prezent na święta dla nastolatka

Co na prezent na święta dla chłopaka nastoletniego? Sprawdzą się różne gry planszowe, strategiczne i zręcznościowe oraz wszelkiego rodzaju układanki i łamigłówki. Wybór jest ogromny. Doskonałe pomysły na prezenty dla nastolatka to również gry komputerowe i video, a także karty pre-paid, które można wykorzystać na platformie z grami.

Dobrym prezentem pod choinkę dla chłopaka są ubrania. Młody człowiek zdecydowanie doceni oryginalną bluzę, śmieszne bokserki, efektowny T-shirt. Warto tylko kierować się trendami czy gustem osoby obdarowywanej, nie swoimi preferencjami.

Fantastycznym prezentem na święta dla chłopaka, który ma zacięcie sportowe są różne gadżety nawiązujące do trenowanej dyscypliny. Okularki pływackie i profesjonalne kąpielówki, piłka nożna i rękawice bramkarskie, gogle narciarskie i deska snowboardowa - możliwości jest naprawdę wiele.

Jeśli myślimy o prezencie dla nastolatka, nie można nie wziąć pod uwagę muzyki - płyty CD są zawsze "na czasie" oraz książek. Młodego człowieka może zainteresować biografia idola, powieść fantastyczna czy z dreszczykiem. Można również skusić się na podręcznik gracza.

Więcej o: