Świąteczne komedie romantyczne - co obejrzeć? Podpowiadamy tytuły, również polskie!

Świąteczne komedie romantyczne to gatunek, po który chętnie sięgamy w tym wyjątkowym okresie okołoświątecznym. Nawet najwięksi zwolennicy kina akcji, horrorów i thrillerów w tym magicznym czasie pozwalają sobie na lżejszy gatunek podczas leniwych, długich wieczorów. Jakie romantyczne komedie świąteczne obejrzeć? Zerknijcie na naszą ściągawkę.

Okres przedświąteczny to zazwyczaj prawdziwa jazda bez trzymanki. Wszyscy pogrążamy się w wirze przygotowań - sprzątanie, kupowanie prezentów, gotowanie, planowanie spotkań rodzinnych - wszystko to wymaga od nas sporych nakładów pracy i wytężonego wysiłku. Zazwyczaj czas ten jest wyjątkowo męczący, a odpoczynku nie zapewniają także świąteczne dni, pełne przyjęć i obiadów w gronie rodziny. Chwilę wytchnienia przynoszą dopiero świąteczne wieczory - wszyscy zapewne kojarzą ten moment spokoju, gdy już po wigilijnej kolacji wracamy wszyscy do swoich domów i zawinięci w szlafrok siadamy przed telewizorem, by złapać oddech. Co oglądać, jeśli "Kevina samego w domu" znamy już na pamięć?

Bez tych piosenek nie obejdziesz się w grudniu. Wybraliśmy 10 najlepszych utworów świątecznych

Świąteczna komedia romantyczna - propozycje

Komedii romantycznych ze świętami w tle jest mnóstwo. Niektóre gorsze, niektóre średnie, ale wśród nich da się znaleźć prawdziwe perełki. Podpowiemy kilka tytułów, z którymi warto się zapoznać.

  • "Holiday"

To klasyk wśród świątecznych komedii romantycznych. Nakręcony z rozmachem film ma gwiazdorską obsadę. W rolach głównych oglądamy Kate Winslet, Cameron Diaz, Jude Law oraz Jacka Blacka. Akcja filmu toczy się w dwóch miejscach: w Los Angeles, w bogatej dzielnicy zamieszkałej przez zamożnych ludzi związanych z Hollywood oraz na prowincjonalnej angielskiej wsi.

Iris jest zakochaną w swoim szefie redaktorką, która w przeddzień świąt dowiaduje się, że mężczyzna jej życia żeni się z inną. Amanda to z kolei odnosząca sukcesy w branży filmowej młoda przedsiębiorcza kobieta, która odkrywa niewierność swojego partnera. Obydwie kobiety czują potrzebę ucieczki od swoich dotychczasowych żyć i podczas kontaktu na portalu umożliwiającym tymczasową zamianę na domy postanawiają wymienić się miejscami zamieszkania. Od tego momentu obserwujemy, że dalsze wydarzenia wskazują na to, że była to najlepsza decyzja w ich życiu. Amanda poznanie brata Iris, który zakochuje się w pięknej Amerykance od pierwszego wejrzenia, natomiast Iris w Los Angeles zaprzyjaźnia się z kolegą Amandy, kompozytorem muzyki filmowej Milesem.

  • "To właśnie miłość"

Jeden z najsłynniejszych filmów świątecznych w tym roku będzie obchodził już piętnaste urodziny, a nie stracił nic ze swojego uroku. Film jest migawkami z życia kilkunastu osób, które pozornie nic ze sobą nie łączy. Obserwujemy ich zmagania z życiem w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia. Towarzyszymy między innymi premierowi Wielkiej Brytanii, a także załamanemu wdowcowi, który właśnie pochował ukochaną żonę, parze, której miłość rozwinęła się na planach filmów dla dorosłych, a także pisarzowi, którego zdradziła ukochana. Ich perypetie na przemian wzruszają i bawią widza do łez, a wszystkiemu towarzyszy genialna ścieżka dźwiękowa. Na ekranie zobaczymy same gwiazdy - od Hugh Granta, przez Alana Rickmana, Emmę Thomson aż po Colina Firha.

Polskie komedie romantyczne

  • "Listy do M."

Nie tylko zagraniczne produkcje są warte uwagi. Kilka lat temu serca Polaków podbił film "Listy do M.", który okazał się już kilka dni po premierze być hitem kasowym. Utrzymany w świątecznej atmosferze film przyciągnął przed ekrany miliony Polaków. Nakręcony jest w stylistyce przytoczonego wyżej obrazu "To właśnie miłość".

Widzowie śledzą losy kilkunastu osób, które tuż przed Świętami borykają się z problemami dnia codziennego. Jednym z bohaterów jest Mikołaj Konieczny, w którego wciela się Maciej Stuhr. Losy Mikołaja i jego syna Kostka splatają się z losami Doris, młodej kobiety, którą gra Roma Gąsiorowska. Widz od pierwszej chwili kibicuje parze, by miała szansę na happy end - podobnie jak w przypadku innej pary, skłóconego małżeństwa Kariny i Szczepana, które wydaje się wisieć na włosku.

Dalsze losy bohaterów możemy śledzić w kontynuacji filmu noszącym tytuł "Listy do M. 2", a także w części zamykającym trylogię, czyli w "Listy do M. 3".

  • "Hania"

Kolejny polski film świąteczny godny uwagi to "Hania" w reżyserii Janusza Kamińskiego. Opowiada historię małżeństwa, które w okresie Świąt Bożego Narodzenia decyduje się na zaproszenie do swojego domu chłopca z Domu Dziecka, by przeżył prawdziwe radosne święta w rodzinnej atmosferze. Decyzja ta odmienia och życie. W rolach głównych występują Agnieszka Grochowska i Łukasz Simlat.

To także może cię zainteresować:

Więcej o:
Copyright © Agora SA