Prezent pod choinkę dla taty - najciekawsze propozycje na nadchodzące święta

Święta to szczególny czas, w którym każdy lubi być czymś obdarowany. Często jednak największym problemem jest wybór oryginalnego prezentu, z którego druga osoba będzie naprawdę zadowolona. Pomimo tego, że do świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze trochę czasu, to nad prezentami dla najbliższych warto pomyśleć już dzisiaj. Jedną z najważniejszych osób w rodzinie jest oczywiście tata, więc to właśnie on powinien być obdarowany czymś wyjątkowym i praktycznym. Jaki zatem wybrać prezent pod choinkę dla taty? Kilka najciekawszych propozycji na prezent, z których powinna być zadowolona każda głowa rodziny.

Czym się kierować w wyborze prezentu dla taty?

O ile dla panów wybór prezentu dla swojego taty nie stanowi najczęściej większego problemu, o tyle dla pań to może już nie być takie oczywiste. Co zatem zrobić, aby wybrać oryginalny i praktyczny prezent? W pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę zainteresowania swojego taty. Prezenty związane z hobby drugiej osoby są najczęściej najbardziej trafione i sprawiają obdarowywanemu najwięcej radości.  Jeżeli więc dana głowa rodziny interesuje się majsterkowaniem lub wędkarstwem, to chyba najlepszym prezentem będzie porządny organizer z przegródkami - na narzędzia lub najważniejsze akcesoria wędkarskie. W wyborze prezentu dla taty bardzo pomocna może okazać się mama - w końcu to ona żyje z nim na co dzień i wie, czego on potrzebuje najbardziej.

Pomysł na prezent dla taty pod choinkę - zestaw do golenia

Najbardziej uniwersalnym i zawsze udanym prezentem dla panów jest zestaw do golenia. Porządna maszynka w połączeniu z pianką oraz balsamem łagodzącym będzie najlepszym zestawem, z którego powinni być zadowoleni nawet najbardziej wybredni mężczyźni. Dobrą alternatywą do tej propozycji jest elektryczna maszynka do golenia. Większość panów (zwłaszcza starszej daty) do golenia wciąż wykorzystuje klasyczne maszynki ostrzowe. Warto więc może zaskoczyć swojego tatę i zakupić mu golarkę elektryczną, która ułatwi i przyspieszy golenie. Ceny golarek dobrych marek wielokrotnie przewyższają ceną maszynki klasyczne, ale z pewnością posłużą wiele lat i będą trafionym prezentem.

Fit Planer - spersonalizowany notes, który pomoże ci zorganizować twoje sportowe życie

Prezent dla taty na święta - zestaw narzędzi

Kolejną ciekawą propozycją na prezent dla taty pod choinkę jest zestaw narzędzi. Każdy szanujący się majsterkowicz nigdy nie pogardzi dodatkowym kompletem śrubokrętów, kluczy imbusowych lub nasadowych czy innymi akcesoriami warsztatowymi. Dobrym pomysłem jest także zakup całego kompletu zawierającego wszystkie najważniejsze akcesoria - klucze nasadowe, płaskie, francuskie, kombinerki, śrubokręt z wymiennymi końcówkami, a często także młotek, miarka czy nożyk do cięcia.

Niezgodność oferowanego przedmiotuNiezgodność oferowanego przedmiotu Fot. Shutterstock

Przed zakupem narzędzi warsztatowych dla swojego taty warto zrobić rozeznanie w sprzęcie, który posiada on w swoim warsztacie. Okazać się może bowiem, że brakuje w nim np. porządnej wiertarki, wkrętarki, szlifierki czy innego sprzętu elektrycznego, który powinien być na wyposażeniu każdego warsztatu. Wybierając tego typu prezent nie należy kupować sprzętu z najniższej półki cenowej, gdyż nie posłuży on prawdopodobnie zbyt długo.

Co na prezent dla taty pod choinkę? Książka!

Kolejnym bardzo uniwersalnym prezentem dla każdego ojca będzie książka. W tym wypadku znów należy wziąć pod uwagę zainteresowania swojego taty lub przejrzeć jego aktualną biblioteczkę. Jeżeli w jego zbiorach królują pozycje historyczne, to z pewnością zadowoli go coś związanego z tą tematyką. Często zdarza się jednak tak, że ktoś po prostu nie czyta zbyt często i taki prezent mógłby być dla niego nietrafiony. To żaden problem. W takich wypadkach świetnie sprawdzą się ilustrowane poradniki, encyklopedie czy atlasy. Jeżeli tata jest miłośnikiem grzybów to z pewnością najlepszym wyborem będzie atlas grzybów, jeżeli jest zapalonym wędkarzem, to obowiązkową pozycją jest poradnik wędkarski, a jeżeli po prostu interesuje się wszystkim po trochu, to warto kupić porządną, ilustrowaną encyklopedię.

Prezent dla taty na Boże Narodzenie - odzież

Bardzo trafionym prezentem dla wielu ojców może być ciepła odzież zimowa (w końcu święta Bożego Narodzenia wypadają w zimę). Ciekawym i praktycznym prezentem może być między innymi polar, ciepły sweter lub golf, a także koszula. Niezłym rozwiązaniem będzie także zakup szalika, czapki czy rękawiczek. Wybierając odzież zimową warto decydować się na rodzimych producentów oferujących produkty najwyższej jakości, wykonane z dobrych i trwałych materiałów. Zagwarantuje to, że zakupione rękawiczki czy szalik będą służyły przez długie lata.

Więcej o: