Prezent pod choinkę dla żony: co kupić drugiej połówce?

Co kupić żonie na święta, to pytanie, które zadaje sobie większość mężczyzn. Panowie nie lubią chodzić po sklepach ani spędzać godzin na poszukiwaniach prezentów w Internecie, dlatego zakup podarunku dla partnerki może stanowić nie lada problem. A tak naprawdę wystarczy dobry pomysł i jedno wyjście do sklepu albo wejście na odpowiednią stronę internetową i prezent gotowy. Jaki podarunek wybrać dla żony na święta? Podpowiadamy, jakie prezenty ucieszą każdą kobietę.

Jaki prezent kupić żonie pod choinkę?

Wielu mężczyzn nie lubi zastanawiać się nad prezentem do tego stopnia, że po prostu pytają swoje partnerki, jaki prezent chcą dostać. Z jednej strony to dobre wyjście z sytuacji, ponieważ wówczas można mieć pewność, że prezent będzie trafiony, a małżonka będzie z niego zadowolona. Z drugiej strony, każda kobieta lubi być czasami zaskakiwana, dlatego prezent-niespodzianka będzie miłym zaskoczeniem. W końcu wybór odpowiedniego prezentu dla bliskiej osoby nie powinien być aż tak trudny. Panom, którzy naprawdę nie mają pomysłu i woleliby, żeby żona powiedziała im, co chce dostać radzimy, aby najpierw poradzili się przyjaciółki żony albo podpytali ukochaną, ale delikatnie, a nie pytali wprost.

Idealny prezent dla kochanej żony nie musi być wcale drogi albo bardzo wyszukany. Wybrance serca z pewnością spodoba się podarunek, który przypomni jej Wasz wspólny wyjazd albo przygodę, którą razem przeżyliście. Może to być na przykład piękny album ze zdjęciami albo oryginalna ramka, w którą wstawisz Waszą fotografię. Kobiety uwielbiają prezenty, które świadczą o tym, że mężczyzna ich słucha i zapamiętuje. Żona będzie zachwycona, jeśli podarujesz jej jakiś drobiazg, na przykład kubek, który kiedyś tak bardzo jej się spodobał.

Praktyczna ramka, która pomieści wszystkie rysunki twojego dziecka

Pomysł na prezent dla żony pod choinkę

Pamiętaj, że większość kobiet nie lubi dostawać praktycznych prezentów, które w dodatku będą wykorzystywane przez wszystkich domowników. Dlatego lepiej zrezygnuj z zakupu takich podarków jak komplet garnków, blender, kapcie czy zastawa stołowa. Chyba, że żona wyraźnie powie, że chciałaby dostać coś, co wykorzysta w domu i sprawi jej to radość. Być może akurat potrzebuje suszarki albo zepsuła się jej ulubiona lokówka do włosów?

Jeżeli Twoja żona nie powiedziała, że chce dostać nową patelnię albo zestaw filiżanek, wybierz bardziej osobisty prezent. Idealne świąteczne prezenty to na przykład zestaw kosmetyków, pachnące świeczki, dekoracje do sypialni, koc, którym ukochana będzie się mogła okryć w chłodny wieczór albo biżuteria. Większość kobiet ucieszy się z perfum, jednak musisz dowiedzieć się, jakie zapachy podobają się Twojej wybrance.

Jeżeli znasz rozmiar żony, możesz spróbować kupić jej jakieś ubranie, na przykład sukienkę, ładną bluzeczkę, ciepły sweter albo piękny komplet bielizny. Możesz kupić też seksowny szlafrok, z którym ryzyko nietrafienia rozmiaru jest zdecydowanie mniejsze niż w przypadku bielizny. Świetnym prezentem będzie również nowa torebka, których żadna kobieta nie ma dość. Możesz zdecydować się również na kartę prezentową do sklepu, w którym żona lubi robić zakupy. Taki prezent z pewnością spodoba się każdej kobiecie.

Oryginalny prezent dla żony na święta

Jeżeli nie uważasz, że prezent musi być czymś materialnym, co żona będzie miała przez wiele lat, sprezentuj jej bon na określoną atrakcję. Relaksujący masaż, weekend w SPA, wizyta u kosmetyczki, manicure albo pedicure to doskonałe pomysły na prezent dla ukochanej kobiety. Dzięki takim prezentom Twoja żona w końcu będzie miała chwilę tylko dla siebie i będzie mogła nieco odpocząć od codziennych obowiązków.

Być może Twoja ukochana ma jakieś marzenie, którego nigdy nie ma czasu spełnić? Może chciałaby skoczyć ze spadochronem, nauczyć się tańczyć, śpiewać albo nurkować? To idealna okazja, aby spełnić to marzenie. Prezentem może być również bilet do teatru albo do opery. W ramach prezentu możesz zabrać żonę na romantyczną kolację albo wycieczkę. Możesz jej również sprezentować voucher na wycieczkę w miejsce, które zawsze chciała odwiedzić.

Święta to idealna okazja, aby spełnić marzenia ukochanej, takie jak np. skok ze spadochronemŚwięta to idealna okazja, aby spełnić marzenia ukochanej, takie jak np. skok ze spadochronem Fot. Shutterstock

Jeżeli co roku masz ten sam problem i nigdy nie wiesz, co sprezentować małżonce, na dłuższy czas przed świętami obserwuj ukochaną i uważnie słuchaj co mówi! Być może wspomni o jakichś perfumach, które spodobały jej się u koleżanki, może spodobała jej się bransoletka, którą nosi jej siostra, usłyszała ostatnio o jakiejś interesującej książce albo zainteresowała ją jakaś europejska stolica, którą chciałaby odwiedzić.

Więcej o: