Nowy numer miesięcznika "Dziecko" w kioskach od 7 sierpnia

Wrześniowy numer można kupić bez dodatków za 1,50 zł lub z dodatkami: książeczką z naklejkami oraz ze specjalnym wydaniem magazynu "Dziecko&Psychologia".

Magazyn DzieckoMagazyn Dziecko nr 9/2018

Temat numeru: Żłobek - za i przeciw

Relacje rodziców o tym, jak ich dzieci, a także oni sami adaptowali się /lub nie/ do żłobkowej rzeczywistości. Dodatkowo poradnik "Żłobek krok po kroku", czyli o czym warto wiedzieć, zanim zaczniemy szukać żłobka dla swojego dziecka.

Wybieramy biustonosz

Dobrze dobrany biustonosz nie tylko podtrzymuje piersi i nadaje im piękny kształt, ale także chroni skórę przed rozciągnięciem i utratą jędrności. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiednią bieliznę na czas ciąży i karmienia piersią.

Gdzie się dobrze rodzi?

Raport Fundacji Rodzić po Ludzku o stanie polskich porodówek. Sprawdźcie, co (i gdzie) się polepszyło, a co jeszcze wymaga zmiany.

 Suplementy dla przyszłej mamy

Lekarz ginekolog o tym, jakie suplementy diety powinna przyjmować kobieta, która planuje zajść w ciąże lub jest w ciąży.

Komórki macierzyste

Potrafią przekształcać się praktycznie we wszystkie rodzaje komórek organizmu i wiąże się z nimi duże nadzieje. Można je pozyskać m.in. z krwi pępowinowej i leczyć nimi ponad 80 ciężkich chorób. To niezwykły lek!

 Jak rozwija się mózg?

Coraz więcej wiemy o tym, jak naprawdę funkcjonuje mózg małego dziecka. Ta wiedza ma bezpośrednie przełożenie na praktykę. Dzięki temu lepiej rozumiemy, jakiego rodzaju opieki potrzebuje nasze dziecko, by stopniowo rozwinąć swój potencjał. Możemy też zrozumieć zachowania, które wydają nam się niepokojące.

Rączki małe, do zabawy doskonałe

Czyli co warto wiedzieć o rozwoju manualnym u niemowląt. 8 fantastycznych sorterów, które ćwiczą koordynację ręka - oko.

Mama testuje

Nowa rubryka, w której mama półrocznej Rity porównuje dwa podobne produkty dla niemowląt i wymienia plusy i minusy każdego z rozwiązań. W numerze wrześniowym mama i Rita testują gryzaki.

Zmiany skórne

Potówki, pieluszkowe zapalenie skóry, zmiany alergiczne... Skóra dziecka rzadko jest nieskazitelna. W rozmowie z lekarzem przeczytacie, o sprawdzonych metodach leczenia problemów skórnych u niemowląt i małych dzieci.

Kupa, siku

Dziecko odkrywa brzydkie wyrazy. Co robić? Ignorować? A może zrozumieć powody?

 Rozwijamy buntowniczość

Jakie dziecko chcemy wychować, zastanawia się Alfie Kohn w najnowszej książce „Mit rozpieszczanego dziecka”. Proponuje on model wychowania, który sprzyja rozwijaniu refleksyjnej buntowniczości u dziecka. Brzmi niepokojąco? Jego zdaniem właśnie taka postawa pozwoli dziecku rozwinąć swój potencjał i sensownie przejść przez życie.

 Ponadto:

-Psycholog o tym, jak radzić sobie z emocjami, gdy dziecko nas złości.

-Odporność krok po kroku: co jej sprzyja, jakich witamin i składników mineralnych nie powinno zabraknąć w diecie dziecka?

-Rozszerzanie diety: jak to robić w drugim półroczu życia dziecka - fragment naszej książki „Mały smakosz”, wydanej w serii Biblioteka Troskliwych Rodziców.

-Mleczna zmiana: przejście z mleka modyfikowanego oznaczonego cyfrą 1 na mleko modyfikowane oznaczone cyfrą 2.

-Kaszki dla niemowląt - jak je przyrządzać, by zachowały maksimum wartości?

-Letnie przekąski dla juniora.

-Pediatra o alergii pokarmowej u niemowląt.

-Położna o pielęgnacji skóry noworodka.

 -Zabawa z niemowlakiem oczami mamy i oczami taty.

 -Zabawy retro - które zainteresują juniora?

 -Recenzje książek i multimedia dla najmłodszych

 -Nie taki samochód straszny... czy naprawdę musimy rezygnować z samochodu, by zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza.

 -Chwila oddechu - rubryka dla mamy

 - Felieton mamy dwuletniej Jagny, która poszukuje idealnego przedszkola dla swojej córki.

Więcej o: