Lipcowy numer magazynu „Dziecko” jest dostępny z opaską identyfikacyjną dla dziecka, tzw. niezgubką. Opaskę, na której można wpisać numer telefonu do rodziców, zakłada się na rękę dziecka. Przyda się na wakacjach, np. na plaży, ale też na co dzień w zatłoczonych miejscach, np. podczas zakupów w dużych sklepach.
numeru:
Blisko natury? Tak, to możliwe! Przyjaznych najmłodszym turystom miejsc do kampowania jest całkiem sporo, nawet w Polsce. Trzeba tylko zdecydować, gdzie spać: pod namiotem, w przyczepie, a może w kamperze? A planując wyjazd, wziąć pod uwagę potrzeby małego członka rodziny, który potrzebuje bliskości rodziców, a także bezpiecznej przestrzeni wokół siebie.
Jak zaplanować wakacje z niemowlakiem nad morzem, co warto zabrać ze sobą na wyjazd, przegląd wiaderek, rozmowa z ratownikiem WOPR o bezpiecznym korzystaniu z kąpieli w otwartych akwenach wodnych, a także rady pediatry dotyczące ochrony skóry dziecka latem.
Funkcjonujemy dobrze jako rodzina, ale jako para zgubiliśmy gdzieś bliskość i namiętność. Prawie nie spędzamy ze sobą czasu we dwoje. Kłócimy się o drobiazgi... Wiele związków po latach wspólnego życia przeżywa tego rodzaju kryzys. Dlaczego warto walczyć o związek pisze Jesper Juul w najnowszej swojej książce "Być razem", której fragment publikujemy.
Bajki, które leczą - na czym polega bajkoterapia, jak może pomóc dziecku w trudnych chwilach. Wraz ze Stowarzyszeniem UNICORN ogłaszamy konkurs dla rodziców na napisanie bajki terapeutycznej dla dzieci, najciekawsze z nich będziemy publikować na łamach pisma.
Wegetarianki i weganki nie rodzą mniejszych dzieci niż kobiety jedzące wszystko. Na co jednak powinny zwracać uwagę, aby będąc w ciąży na diecie wegetariańskiej lub wegańskiej, zapewnić sobie i dziecku to, co niezbędne - wyjaśnia dietetyczka Alicją Kalińską.
Karmienie piersią może być łatwe i przynosić wiele radości. Może też okazać się nie lada wyzwaniem. Ale zawsze warto kierować się intuicją i wsłuchiwać w potrzeby dziecka - mówi Nancy Mohrbacher, światowej sławy konsultantka laktacyjna, autorka jednej z książek wydanych przez miesięcznik Dziecko w serii Biblioteka Troskliwych Rodziców.
Pierwszy fotelik samochodowy trzeba zwykle wymienić na większy najpóźniej po roku, kołyska będzie używana najwyżej pół roku, mata edukacyjna - kilka miesięcy. A może warto zainwestować w akcesoria, które posłużą dziecku kilka lat?
Niektórzy rodzice mówią, że gdy tylko próbują odłożyć swoje śpiące dziecko do łóżeczka, ono od razu otwiera oczy. Jakby miało zakodowane, że łóżeczko nie służy do spania. O tym, które sposoby działają, a które nie, opowiadają rodzice.
Na ten moment rodzice czekają z bijącym sercem, często zniecierpliwieni próbują malca zachęcać do chodzenia. O rozwoju układu ruchu mówi ortopeda.
Lato to dobry moment, by odzwyczaić dziecko od pieluszek. Jak i kiedy rozpocząć trening czystości.
Dlaczego dwulatek nie chce i nie potrafi dzielić się zabawkami?
PONAD TO:
Położna o korzyściach płynący z masażu.
Co może być przyczyną gorszego apetytu u dziecka
Na co zwrócić uwagę, wybierając butelkę do karmienia .
Ząbkowanie z perspektywy mamy i taty.
Co dawać do picia niemowlęciu, a czym ugasić pragnienie starszaka w czasie upałów.
Po co i w jakiej kolejności wprowadzać nowe pokarmy do diety niemowlęcia.
Jak dbać o włosy malucha.
Wybieramy dobre nosidło turystyczne
Nowości książkowe, wydarzenia kulturalne i multimedia
Felieton mamy dwuletniej Jagny o tym, że rodzić też potrzebuje czasu dla siebie...