Miesięcznik "Dziecko" - nowy numer już w kioskach

Od 8 maja można kupić nowy numer "Dziecka" w wersji bez dodatków za 1,50 zł lub z rewitalizującym płynem micelarnym za 6,99 zł. W środku również kupony rabatowe!

W najnowszym numerze znajdziecie 66 kuponów rabatowych do sklepów w całej Polsce ze zniżkami do 50 procent!

Miesięcznik DZIECKOMiesięcznik DZIECKO nr 6/2018

Sposób na... Dzień Dziecka

Jak sprawić, aby był miły, szczególny i wyjątkowy dla wszystkich? W jaki sposób obchodzi się to święto w różnych rodzinach?

Dzieci w sieci. Co warto wiedzieć?

Wrzucanie zdjęć dzieci do internetu jest powszechne. Często rodzice nie są świadomi tego, że upubliczniając zdjęcie dziecka, nie tylko naruszają jego prywatność, ale też mogą je skrzywdzić. Jak zachować ostrożność w tej materii?

Lot z niemowlakiem

Jednych rodziców przeraża, dla drugich jest tak naturalny jak podróż autem. Z jakich udogodnień na lotnisku i na pokładzie samolotu mogą skorzystać rodzice niemowląt? Jak przygotować się do podróży?

Jak mądrze wspierać rozwój dziecka? Zapytaliśmy specjalistkę integracji sensorycznej

Chcemy dzieciom stworzyć komfortowe warunki do rozwoju, a tymczasem często brakuje im rzeczy podstawowych: fizycznej bliskości, zabaw ruchowych, wychodzenia na dwór. Jeśli dochodzą do tego zaburzenia czucia głębokiego, dziecko może mieć spore kłopoty z koordynacją ruchową i z koncentracją. O tym, jak wspierać rozwój ruchowy u dzieci mówi fizjoterapeutka i specjalistka terapii integracji sensorycznej.

Nie przesadzaj z opieką

Żaden rodzic nie chce być nadopiekuńczym rodzicem-helikopterem. Ale rodzicielstwo to najtrudniejsze zadanie na świecie, a my nie jesteśmy ideałami i prawie każdy wpada w jakąś pułapkę. No a poza tym chcemy reagować na potrzeby dziecka, a tu naprawdę trudno o doskonałe wyczucie. Niestety, przedawkowanie rodzicielskiej opieki wcale nie sprzyja rozwojowi dziecka. Fragment naszej książki "Spokojni rodzice, szczęśliwe dzieci. Bliskość zamiast krzyku" wydanej w serii Biblioteka Troskliwych Rodziców. 

Siła komórek macierzystych. Komu mogą się przydać?

Medycyna regeneracyjna rozwija się bardzo dynamicznie. Są już prowadzone badania nad zastosowaniem komórek macierzystych do leczenia dzieci z autyzmem i mózgowym porażeniem dziecięcym - mówi profesor Krzysztof Kałwak, hematolog dziecięcy i opowiada, jak wykorzystywane są komórki macierzyste w procesie leczenia dzieci.

Angielski od kołyski?

Dlaczego warto oswajać małe dziecko z drugim językiem? Jak to robić? Podpowiada mama anglistka.

Odruchy

Noworodek wcale nie przychodzi na świat tak bezbronny, jakby się wydawało. Natura wyposażyła go w odruchy, które pomagają mu przetrwać. Jakie i o czym świadczą?

Ponadto w numerze:

 • Nowa rubryka: położna o pielęgnacji niemowląt i małych dzieci
 • Przegląd czarno-białych książeczek dla niemowląt
 • Dziecko w chuście, czyli 5 idealnych pozycji dla niemowlaka
 • Pielęgnacja latem - jak wybrać dobry krem przeciwsłoneczny? Jakie są najczęstsze dolegliwości skórne, które dokuczają dzieciom w upalne dni.
 • Refluks, czy coś więcej: co jest normą, a co wymaga leczenia?
 • Karmienie butelką. Jak nie dać się wpędzić w poczucie winy
 • Zboża pełne witamin: jakie wartości odżywcze kryją w sobie kasze i dlaczego nie powinno ich zabraknąć w diecie dziecka.
 • Pomysły na przekąski na spacer i przegląd akcesoriów przydatnych w plenerze.
 • Psycholog o tym, co daje dziecku poczucie stabilności i przewidywalności. Dlaczego jest ważne dla jego rozwoju emocjonalnego.
 • Mały ogrodnik - jak założyć z przedszkolakiem eko ogródek?
 • Nowości książkowe dla dzieci
 • Mama zadbana, czyli sposoby na ciążowe kłopoty z urodą
 • Felieton mamy o zachęcaniu dwulatki do mycia zębów

To także może cię zainteresować:

Niezbędne akcesoria z wyprawki noworodka. Reszta może poczekać!

Więcej o: