Miesięcznik "Dziecko" - nowy numer już w kioskach

Od 8 marca można kupić nowy numer magazynu "Dziecko". Sprawdź, o czym piszemy w tym miesiącu.

Tata na rodzicielskim

Coraz więcej ojców w Polsce korzysta z przysługujących im urlopów na opiekę nad dzieckiem. Najwięcej oczywiście wykorzystuje 14-dniowy urlop ojcowski – w roku 2017 skorzystało z niego ponad 160 tysięcy mężczyzn. Na urlop tacierzyński zdecydowało się kilkanaście tysięcy Polaków, na rodzicielski – kilka tysięcy. Polecamy rozmowę z tatą rocznego synka. Mówi o swoich radościach, ale też zmęczeniu, lęku, potrzebie wygospodarowania choćby chwili dla siebie w codziennej rutynie. 

Mama wraca do pracy

Koniec urlopu macierzyńskiego czy wychowawczego to rewolucja w życiu rodziny. Dla małego dziecka mama jest bardzo ważna i jeśli oboje dobrze czują się ze sobą w domu, rozstanie może być dla nich trudne. Co warto wziąć po uwagę, podejmując decyzję o powrocie do pracy.

Problemy z kręgosłupem

Dotyczą szczególnie kobiet. Noszenie dziecka, godziny spędzone na karmieniu, pochylanie się nad łóżeczkiem, zapinanie fotelika samochodowego, dźwiganie wózka – to wszystko są dla kręgosłupa ogromne dodatkowe obciążenia. W jaki sposób odciążać kręgosłup i o niego dbać, by zminimalizować sytuacje urazowe?

Fakty o alergii

Alergię na białka mleka krowiego rozpoznaje się u 2-5 proc. małych dzieci. Niestety diagnozowanie i leczenie nie zawsze przebiega tak, jak powinno. Pięć ważnych informacji dla rodziców podejrzewających u dziecka alergię. Dodatkowo przepisy na potrawy odpowiednie dla dzieci uczulonych na mleko, jajka lub gluten.

 Rowerek biegowy czy hulajnoga?

Coraz dłuższe i cieplejsze dni zachęcają do aktywności na świeżym powietrzu. W pokonaniu dłuższego dystansu pomoże małemu dziecku rowerek biegowy, jeździk lub hulajnoga. Który pojazd wybrać?

 

Wszystko o słuchu

Audiolog wyjaśnia, co korzystnie wpływa na słuch, a co mu szkodzi.

Zostań testerką! 

Przetestuj produkty Chicco, a potem podziel się z nami swoją opinią na ich temat. Mamy do rozdania 20 zestawów akcesoriów dla matki i dziecka o wartości 520 zł! Szczegóły w najnowszym numerze.

Nocne karmienie

Dlaczego dziecko tak go potrzebuje wyjaśnia konsultanta laktacyjna.

Lęki rodziców

Gdy zostajemy rodzicami, do towarzyszących nam emocji już na zawsze dołącza lęk - lęk o dziecko. Jak sobie z nim radzić? 

Raczkowanie i pełzanie

Leżenie w jednym miejscu jest dobre dla noworodków. Kilkumiesięcznemu niemowlęciu wcześniej czy później się znudzi. Wtedy malec wyruszy w drogę. Przeczytajcie, jak wygląda etap raczkowania.

Co warto wiedzieć o witaminie D?

Podnosi odporność, zapobiega krzywicy, a podobno nawet nowotworom... Ale czy może zaszkodzić, jeśli bierzemy jej za dużo? Weryfikujemy fakty i mity dotyczące witaminy D.

Zające wielkanocne

Zające duże i małe, czyli wielkanocne prezenty dla maluszków.

Skuteczne i bezpieczne

Niemowlęta nie od dziś mają kolkę, wzdęcia czy katar, a rodzice od dawna mają swoje sposoby na te dolegliwości. Dziś wiemy, że niektóre z nich nie były bezpieczne. Na szczęście teraz mają swoje nowe, lepsze odpowiedniki.

ABC pielęgnacji

Pediatra o pielęgnacji skóry niemowląt i małych dzieci. Czym smarować? Jak najlepiej pielęgnować suchą skórę? Co robić, gdy dziecko na atopowe zapalnie skóry?

Dietetyczka o magnezie i wapniu

Jak dostarczać magnez, cynk i wapń w posiłkach dzieciom – wyjaśnia dietetyczka, ekspertka programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”. 

Przegląd książek do bazgrania

Zamiast kolorowanki lepiej podsunąć dziecku czystą kartkę lub... książkę do kreatywnej rysunkowej zabawy. Polecamy najciekawsze.

Badania profilaktyczne

Choć jako mama małego dziecka jesteś bardzo zajęta, nie możesz zapominać o sobie. Które badania trzeba robić regularnie? 

Jak ubrać brzuszek?

Fragment książki „Ciąża z klasą. Fachowy przewodnik po ciąży, porodzie i całej reszcie”, który rozpoczyna  serię poradników dla rodziców Biblioteka Troskliwych Rodziców wydawanych przez miesięcznik „Dziecko”.

  • Felieton mamy dwuletniej Jagny
  • Psycholog o buncie czterolatka
  • Nowości książkowe i multimedia dla dzieci

Szukasz imienia dla dziecka? Nie popełnij tych błędów

Więcej o:
Copyright © Agora SA