Nowy numer miesięcznika "Dziecko" w kioskach od 8 sierpnia

W tym numerze "Dziecka" mamy dla was specjalny dodatek z pomysłami na zabawy plenerowe. Sprawdź, co jeszcze znajdziesz w środku.

W tym numerze mamy dla was specjalny dodatek z pomysłami na zabawy plenerowe.

W co się bawić z roczniakiem, a w co z przedszkolakiem? Przypominamy retro zabawy podwórkowe i proponujemy aktywności i wodne szaleństwa na upalne dni.

W tym miesiącu w "Dziecku" m.in.:

Reportaż "Będziemy rodzicami"

Kiedy rodzice spodziewają się pierwszego dziecka, wszystko jest dla nich nowe. Trzy pary, które czekają na narodziny swoich pierworodnych pociech, podzieliły się z nami swoimi lękami, opowiedziały nam o tym, co ich zaskoczyło w czasie ciąży i czego najbardziej się boją już po porodzie.

Wybieramy imię dla dziecka

Wybór imienia to ważna decyzja. Ujawnia, jakie wartości są nam bliskie, o czym marzymy dla swojego syna lub córki, czy wolimy być oryginalni czy zanadto się nie wyróżniać.

Dobra niania potrzebna od zaraz

O czym pamiętać podczas poszukiwań? Na co zwrócić uwagę? Gdzie szukać? Ile to będzie kosztować?

Kolka – sprawa dla rodziny

Co przyniesie ulgę dziecku i rodzicom? Wychodzi na to, że całkiem skuteczne lekarstwo na kolkę spoczywa w rękach taty...

Jak by tu usiąść?

Niemowlę dość szybko odkrywa, że leżenie jest nudne. Ale siedzieć wcale nie jest łatwo, a samodzielnie usiąść – jeszcze trudniej! Kiedy to się uda? Czy pomagać dziecku?

Zęby idą!

Kiedy spodziewać się pierwszych ząbków i jak ukoić ból? Dodatkowo w miniprzeglądzie „Coś na ząb” polecamy wybrane gryzaki.

Życie z alergią

Jak rozpoznać i wziąć w karby alergię pokarmową u dziecka, mówi profesor Piotr Socha, gastroenterolog i pediatra w rozmowie z Magdą Rodak.

Wokół stołu

Akcesoria przydatne podczas rozszerzania diety i przygotowywania posiłków dla małych dzieci przy wspólnym stole.

W roli głównej... morele i brzoskwinie

Przepisy na owocowe dania - nie tylko na słodko

Chcę, nie chcę, nie zgadzam się

Język osobisty bardzo pomaga w komunikacji z dziećmi. A to dlatego, że dzieci kochają was bezwarunkowo. Wierzą, że mają najlepszych rodziców na świecie. Ufają wam w 250 proc. I chcą was szanować – mówi Jesper Juul, duński pedagog i terapeuta w rozmowie z Justyną Dąbrowską

Przedszkolny debiut

Maluch chodzi do przedszkola codziennie na kilka godzin. Zna już trochę swoją panią, rozpoznaje dzieci w grupie, jednak wciąż trudno rozstać mu się z rodzicami. Jak pomóc dziecku odnaleźć się w przedszkolnej rzeczywistości?

Nie blokuj kreatywności!

Chcemy, żeby dzieci były twórcze i spontaniczne. Tymczasem często próbujemy narzucić im swój sposób widzenia. Warto odpuścić i pozwolić patrzeć im na świat własnymi oczami.

Oraz stałe rubryki, m.in.:

  • Co na to ekspert? Psycholog o problemach z nocnikiem
  • Zrób to razem z dzieckiem: przepis na wystrzałowe rakiety
  • Trochę kultury - przegląd nowości książkowych i multimediów
  • Turcja z niemowlęciem, czyli wakacyjne spostrzeżenia - felieton Ewy Wołkanowskiej-Kołodziej
Więcej o: