Nowy numer miesięcznika "Dziecko" w kioskach od 6 lipca

W tym miesiącu można kupić miesięcznik z dodatkiem - grą Granna Memo Plastusie. Sprawdź, o czym piszemy w najnowszym numerze.

W bieżącym numerze "Dziecka" znajdziecie także praktyczną wszywkę do wycięcia- „W co się bawić z dzieckiem na wakacjach i w podróży?”

Przygotowaliśmy dla was także konkurs fotograficzny „Pamiętnik z wakacji” – wysyłajcie zdjęcia swojego malucha z wakacji – do wygrania zabawki firmy Chicco.

Ponadto w numerze:

Rodzicielstwo Bliskości

To rodzaj postawy rodzicielskiej wobec dziecka, ale nie tylko – to także sposób na życie dla całej rodziny. Chodzi o to, by starać się rozumieć dziecko (ale i partnera), by spełniać potrzeby dziecka (ale też mądrze stawiać granice) i zaufać rodzicielskiej intuicji. O 7 zasadach-filarach tego nurtu w wychowaniu piszemy  w "Ważnym temacie".

Sztuka fotografowania dzieci

Wakacje z dzieckiem to nie tylko bycie z nim blisko, ale też radosne odkrywanie świata oczami malucha. Chciałoby się te wszystkie chwile zachwytu utrwalić na zawsze, choćby na zdjęciach. Żeby robić dziecku piękne zdjęcie, nie musimy mieć profesjonalnego sprzętu. Musimy mieć za to anielską cierpliwość i znajomość kilku podstawowych zasad fotografowania. O sztuce fotografowania przeczytacie w artykule "Dziecko w kadrze". 
A po przeczytaniu artykułu zachęcamy do wzięcia w naszym konkursie fotograficznym "Pamiętnik z wakacji". Można wygrać superzabawki dla dzieci!

Jak odstawić od piersi?

Karmienie piersią jest niezwykłym doświadczeniem i może dawać wielką satysfakcję. Ale przychodzi moment, kiedy mama może już bardzo, bardzo chcieć je zakończyć. Najlepiej zrobić to wtedy, kiedy i ty, i dziecko jesteście na to gotowi. Jak to zrobić? Przeczytacie w artykule "Koniec karmienia".

Plażowanie z niemowlakiem

Ogromna piaskownica, wielka woda z szumiącymi falami, rześkie powietrze... Czy wyjazd nad morze z niemowlakiem to dobry pomysł? Jak go zaplanować? Co ze sobą zabrać, co się może przydać podczas plażowania z niemowlakiem i małym dzieckiem?

Dlaczego nie chce jeść?

Jedną z form okazywania rodzicielskiej troski bywa nieustanne namawianie dziecka do jedzenia. Tymczasem im mniej zamieszania wokół jedzenia, tym lepiej. 
Oto 8 możliwych przyczyn, które mogą wpływać na brak apetytu u dziecka.

Wakacyjne infekcje

Wakacje to nie czas na chorowanie. Ale podróżując z dzieckiem, lepiej być gotowym na każdą możliwość. Także na niespodziewaną infekcję. Jak szybko pomóc dziecku, gdy ma biegunkę, gorączkę, wymiotuje lub boleśnie pogryzły je komary.

Zabawa w angielski

Wakacyjne podróże to dla dzieciaków idealne środowisko do nauki nowych rzeczy. Dużo czasu wolnego, inspirujące otoczenie, towarzystwo nowych znajomych... Czasem, żeby się z nimi dogadać, trzeba porozumiewać się w języku innym niż polski. Dzieciom przychodzi to łatwo i naturalnie! Jak uczyć dziecko języków obcych przez zabawę.

Rozpoznać temperament

Wychowując dzieci, często nie doceniamy roli temperamentu, czyli tych cech psychicznych, które są uwarunkowane biologicznie. To między innymi on sprawia, że dziecko nie jest czystą tablicą, na której moglibyśmy zapisać wszystko, co sobie zaplanowaliśmy. W artykule "Taki jestem, czyli dziecko z temperamentem" podpowiadamy, jak rozpoznać temperament dziecka, jak pomóc dziecku i sobie w sytuacjach, które z powodu specyfiki temperamentu są dla niego (dla nas lub otoczenia) trudne.

Ponadto w numerze:

Piękna w ciąży - praktyczne rady jak dbać o skórę twarzy i ciała.

Akcja regeneracja, czyli jak kobiece ciało stopniowo wraca do formy po porodzie drogami natury.

Dlaczego warto ćwiczyć jogę z dzieckiem - proste pozycje, które pomagają wzmocnić kręgosłup, uspokoić się i odpocząć, a przy okazji dobrze bawić.

Jak zapobiegać odparzeniom (szczególnie latem) i co robić, jeśli już się pojawią.

Zwiedzanie na czworakach, czyli jak przygotować dom, by raczkujący niemowlak mógł swobodnie się przemieszczać i bezpiecznie poznawać otoczenie.

Choroba lokomocyjna - są na nią sposoby!

Wybieramy pierwsze kredki do rysowania, nie tylko na papierze!

Zrób to razem z dzieckiem... wiatraczki.

Lektury na wakacje dla dzieci.

Felieton mamy, która nie przejmuje się tym co mówią inni i robi swoje. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.