Nowy numer miesięcznika "Dziecko" w kioskach od 9 maja
W najnowszym numerze:
Zabawkowe must have
W zabawie dziecko rozwija się i uczy nowych rzeczy. I wcale nie potrzebuje do tego nowoczesnych zabawek. Wystarczą mu te najprostsze i... zaangażowani w zabawę rodzice. Przeczytajcie, w jaki sposób najmłodsze dzieci mogą bawić się sześcioma klasycznymi zabawkami na kolejnych etapach rozwoju i czego mogą się w tej zabawie nauczyć.
Ratunku, kolka!
Rodzice niemowlęcia, które cierpi na kolkę, słyszą mnóstwo dobrych rad, na czele z jedną: to trzeba przeczekać. Trudno odmówić jej sensu, ale czy jesteście w stanie przetrwać dwa, trzy miesiące rozpaczliwego płaczu dziecka? I czy jednak nie powinniśmy jakoś dziecku pomóc. Podajemy wam gamę wypróbowanych sposobów. Nie ma wśród nich jednego idealnego, bo każde dziecko może zareagować inaczej. Na dodatek jednego dnia coś może pomóc, a drugiego dnia okazać się całkiem nieskuteczne. Ale próbujcie.
Piszemy też o tym, jak poradzili sobie rodzice, których dzieci miały kłopoty z zasypianiem.
Tyle dobrego
Rozmowa z Jackiem Newmanem, kanadyjskim pediatrą i ekspertem w dziedzinie laktacji, o niesamowitych właściwościach mleka kobiecego oraz o wspieraniu mam w nauce karmienia.
Bezpieczne letnie spacery
Kremy z filtrami o wysokim faktorze, odpowiednie smarowanie, oraz specjalne ubrania to wszystko sprawi, że twoje dziecko będzie mogło korzystać do woli z uroków lata.
Tylko mama
Na czym polega lęk separacyjny u niemowląt i jak postępować, żeby doświadczenia z rozstawaniem się nie były zbyt trudne dla małego dziecka, tłumaczy profesor Katarzyna Schier, psycholożka i psychoterapeuta.
Złota zasada motywacji
Pragniemy, aby nasze dzieci czuły się spełnione w życiu, były zaradne, miały własne zdanie... Tymczasem wymagamy od nich podporządkowania się i realizowania naszych oczekiwań. Jak zmienić swoje podejście do dziecka i pomóc mu rozwinąć potencjał?
Czego może nas nauczyć dziecko?
W relacji z dzieckiem nie tylko trzeba dawać, ale także brać. Mając małe dziecko, mamy pod ręka najlepszego na świecie nauczyciela, który pokaże nam, jak doświadczać świata całym sobą, wszystkimi zmysłami. Mieć kontakt ze swoimi uczuciami i być świadomym własnych potrzeb. Umieć patrzeć na otoczenie tak, jakbyśmy oglądali je po raz pierwszy. Zaciekawiać się każdym szczegółem, cieszyć się i zachwycać, ale i płakać, jeśli zaboli – mówi terapeutka Zofia Rubini.
Expresowy poród
Błyskawiczne porody zdarzają się dość rzadko, ale jednak się zdarzają. W swojej praktyce zawodowej położna Katarzyna Oleś kilka razy nie zdążyłam dojechać do porodu domowego. Jak się zachować, gdy niespodziewanie poród nabiera tempa i nie ma już szansy na to, by zdążyć do szpitala.
Nowy numer miesięcznika "Dziecko" w kioskach od 9 maja!
Miesięcznik 'Dziecko' nr 6/2017
-
Szkoły zamknięte do końca roku szkolnego? Rodzice: To może wyrządzić dzieciom krzywdę
-
Kiedy zaczynają się wakacje? MEN: Dzisiaj trudno powiedzieć, jaką będziemy mieli sytuację w czerwcu w lipcu czy sierpniu
-
Mama 22 dzieci była w ciąży bez przerwy przez ponad 16 lat. "Najkrótszy poród trwał 45 minut"
-
Czy warto walczyć o powrót do szkoły? Sławomir Broniarz: Nie ma powodu, aby dla próbnej matury ryzykowali zdrowie
-
Obowiązkowe lektury egzamin ósmoklasisty 2021. Zostało dziewięć pozycji [TERMINY]
- Niedziele handlowe 2021. Czy 28 lutego sklepy są otwarte?
- Trzy słowa, kategoria: film animowany. Rozpoznasz, o jaki tytuł pytamy?
- Płaskostopie - poznaj rodzaje i przyczyny deformacji, a także skuteczne ćwiczenia stóp
- Złudzenie optyczne, czyli jak mózg potrafi nas oszukać
- Alergia na roztocza - jakie są objawy i co można zrobić? Czy można się odczulić?