Nowy numer miesięcznika "Dziecko" w kioskach od 9 maja

Z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy dla was kupony rabatowe ze zniżkami do 50% i konkurs "Twój maluch na naszej okładce". Ponadto dodatek "Mama Fit" z zestawami ćwiczeń oraz zasadami udanego i efektywnego treningu.

W najnowszym numerze:

Zabawkowe must have

W zabawie dziecko rozwija się i uczy nowych rzeczy. I wcale nie potrzebuje do tego nowoczesnych zabawek. Wystarczą mu te najprostsze i... zaangażowani w zabawę rodzice. Przeczytajcie, w jaki sposób najmłodsze dzieci mogą bawić się sześcioma klasycznymi zabawkami na kolejnych etapach rozwoju i czego mogą się w tej zabawie nauczyć.

Ratunku, kolka!

Rodzice niemowlęcia, które cierpi na kolkę, słyszą mnóstwo dobrych rad, na czele z jedną: to trzeba przeczekać. Trudno odmówić jej sensu, ale czy jesteście w stanie przetrwać dwa, trzy miesiące rozpaczliwego płaczu dziecka? I czy jednak nie powinniśmy jakoś dziecku pomóc. Podajemy wam gamę wypróbowanych sposobów. Nie ma wśród nich jednego idealnego, bo każde dziecko może zareagować inaczej. Na dodatek jednego dnia coś może pomóc, a drugiego dnia okazać się całkiem nieskuteczne. Ale próbujcie.
Piszemy też o tym, jak poradzili sobie rodzice, których dzieci miały kłopoty z zasypianiem.

Tyle dobrego

Rozmowa z Jackiem Newmanem, kanadyjskim pediatrą i ekspertem w dziedzinie laktacji, o niesamowitych właściwościach mleka kobiecego oraz o wspieraniu mam w nauce karmienia.

Bezpieczne letnie spacery

Kremy z filtrami o wysokim faktorze, odpowiednie smarowanie, oraz specjalne ubrania to wszystko sprawi, że twoje dziecko będzie mogło korzystać do woli z uroków lata.

Tylko mama

Na czym polega lęk separacyjny u niemowląt i jak postępować, żeby doświadczenia z rozstawaniem się nie były zbyt trudne dla małego dziecka, tłumaczy profesor Katarzyna Schier, psycholożka i psychoterapeuta.

Złota zasada motywacji

Pragniemy, aby nasze dzieci czuły się spełnione w życiu, były zaradne, miały własne zdanie... Tymczasem wymagamy od nich podporządkowania się i realizowania naszych oczekiwań. Jak zmienić swoje podejście do dziecka i pomóc mu rozwinąć potencjał?

Czego może nas nauczyć dziecko?

W relacji z dzieckiem nie tylko trzeba dawać, ale także brać. Mając małe dziecko, mamy pod ręka najlepszego na świecie nauczyciela, który pokaże nam, jak doświadczać świata całym sobą, wszystkimi zmysłami. Mieć kontakt ze swoimi uczuciami i być świadomym własnych potrzeb. Umieć patrzeć na otoczenie tak, jakbyśmy oglądali je po raz pierwszy. Zaciekawiać się każdym szczegółem, cieszyć się i zachwycać, ale i płakać, jeśli zaboli – mówi terapeutka Zofia Rubini.

Expresowy poród

Błyskawiczne porody zdarzają się dość rzadko, ale jednak się zdarzają. W swojej praktyce zawodowej położna Katarzyna Oleś kilka razy nie zdążyłam dojechać do porodu domowego. Jak się zachować, gdy niespodziewanie poród nabiera tempa i nie ma już szansy na to, by zdążyć do szpitala.

Nowy numer miesięcznika "Dziecko" w kioskach od 9 maja!

Miesięcznik 'Dziecko'Miesięcznik 'Dziecko' nr 6/2017

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.