Magazyn Dziecko - nowy numer w kioskach od 8 października

Od czwartku w kioskach nowy numer Miesięcznika ?Dziecko?. Sprawdźcie, o czym piszemy w tym miesiącu.

W numerze 11/2015 znajdziecie m.in. artykuły:

Szkoła cierpliwości

Dzieci często wyprowadzają nas z równowagi, ale zamiast się tym martwić, zmieńmy punkt widzenia. Piszemy o tym, w jaki sposób dzieci uczą nas cierpliwości i jak nam się to może przydać w życiu.

Taki jestem!

Jesteście ciekawi, jak w przyszłości będzie wyglądało wasze dziecko? Piszemy o tym, jak zmienia się wygląd noworodka, określamy, kiedy zmieni się kolor jego oczu i włosów, obliczamy, ile wzrostu może mieć dziecko w przyszłości.

Muzyka? Najlepiej na żywo!

Są naukowe dowody na to, że każde dziecko ma słuch muzyczny. Podpowiadamy, jak rozwijać naturalne muzyczne zdolności.

Magia masażu

Przeczytajcie o tym, dlaczego warto masować niemowlęta (i nie tylko je), a także - jak to robić.

Wskaźniki udanego karmienia

Noworodek nie powie mamie, czy najada się ssąc jej pierś. Ale my za to powiemy, jak można to sprawdzić obserwując malucha. Wszystkie karmiące mamy powinny poznać zasady określania, czy niemowlę się najada.

Dolegliwości zapisane w genach

Badania genetyczne są już łatwo dostępne. Każdy rodzic może sprawdzić, czy jego dziecku grożą jakieś dolegliwości i czy można im zapobiec. Rozmawiamy z pediatrą o tym, kto takie badania powinien wykonać.

Mamy testują środki do prania

A my przedstawiamy wyniki. Jeśli zastanawiasz się, czym doprać plamy z marchewki, a jednocześnie zadbać, by skóra niemowlęcia nie była narażona na kontakt z silnymi detergentami, przeczytaj nasz test. Dwie mamy sprawdziły, na ile skuteczne są delikatne proszki, płatki, orzechy i kule piorące. Wyniki zupełnie nas zaskoczyły!

Bezglutenowe przepisy

Przepisy na pyszne dania (i wypieki) bezglutenowe, mnóstwo praktycznych podpowiedzi dla rodziców dzieci z celiakią i alergią na gluten.

Po porodzie - powrót do formy

Kiedy po porodzie można zacząć: uprawiać seks, ćwiczyć, tańczyć, pójść do kosmetyczki, napić się wina?

Mieć dziecko w Szwecji

Jeśli marzycie o prawdziwym partnerstwie w opiece nad dziećmi, jeśli śni wam się życie w kraju, który pomaga rodzicom, przeczytajcie opowieść ze Szwecji. Można? Można!

Ponadto felietony, stałe rubryki - w sumie 124 strony do czytania i oglądania. Polecamy!