Rożni, ale równi

"Nie ważne, czy będzie chłopiec czy dziewczynka. Ważne, żeby było zdrowe" - tak mówimy zwykle nie znając jeszcze płci dziecka, na które czekamy. Ciekawe, jak wielu rodziców wraca potem do tej myśli. Czy rzeczywiście nie ma dla nas znaczenia, że mamy właśnie syna? Albo córkę?

Moim zdaniem to ma znaczenie. Z chłopca wyrośnie mężczyzna, z dziewczynki kobieta. Będzie ich różnił wygląd, fizjologia, metabolizm, poziom hormonów i przewidywana średnia długość życia. Ona będzie mogła nosić w swoim brzuchu dziecko, urodzić je i karmić piersią. On nie poczuje bólu porodu, ale dowie się, jak trudno jest czasem po prostu być obok i czekać.

Płeć determinuje wiele spraw w życiu. Rzecz w tym, by nie przesądzała o tym, kim dziecko będzie w przyszłości. By nie była mu w życiu przeszkodą.

W tym numerze "Dziecka" poruszamy temat płci dzieci nie dlatego, że słowo gender jest modne (właśnie dlatego, że jest modne zaczynam na nie reagować alergicznie). Ale dlatego, że uważamy ten temat za ważny i wierzymy, że dzięki dyskusji wokół niego może się wiele zmienić.

Poza tym w nowym numerze "Dziecka" znajdziecie rzetelny i oparty na najnowszej wiedzy dodatek o alergii pokarmowej u niemowlęcia, rozmowę z pediatrą o tym kiedy i kogo warto zaszczepić przeciwko pneumokokom i meningokokom, konkurs z wartościowymi nagrodami (trzy wózki niemowlęce czekają na właścicieli!), zagadki rysunkowe dla maluchów i bilet upoważniający całą rodzinę do wejścia na Targi Rodzinne. Nowy numer to aż 148 stron do czytania i oglądania! A w wydaniu cyfrowym dodatkowe gry dla dzieci.